Mužský futbal utrpel úspech, ale v New Hampshire zostúpil na šieste miesto | Šport

Harvard prepadol 3-1 na č. 6 New Hampshire v tesne vybojovanom zápase v utorok večer v Durhame v štáte New Hampshire. v krajine.

Hoci sa zápas skončil dvoma gólmi, Harvard (3-3-1, 0-0 Ivy League) zostal celú noc blízko 6. miesta v New Hampshire (10-0-0, 2-0-0 Amerika východ). mohlo to dostať zápas do predĺženia, keby to celé išlo tak, ako to bolo Crimson.

„Hoci nás bolí, že sme prehrali zápas, je dôležité, aby sme z tejto skúsenosti prijali čo najviac informácií, aby sme ju zlepšili,“ povedal o zápase obranca prvého ročníka Ludovico Rollo. Organizácia Spojených národov nás v tomto zápase prinútila urobiť chyby, ktorým sa môžeme v budúcich zápasoch vyvarovať.

Rollo bol jedným z troch hráčov, ktorí behali celých 90 minút s Crimsonom, spolu s centrom obrancom prvého ročníka Janom Rickym a začínajúcim brankárom Oscarom Nelsonom. Harvard ťažil z lavičky na noc, za Crimson sa predstavilo 19 hráčov vrátane stredopoliara v prvom ročníku Maxa Goeggela, ktorý debutoval v kariére.

Zápas sa začal rušne, Wildcats viedli pekným gólom už v ôsmej minúte, čo ukazuje, prečo sú tento rok jedným z najlepších tímov v krajine. Harvard však neodradil, keďže vyrovnal o necelých päť minút neskôr v 13. minúte po tom, čo stredopoliar Cornelius Pensik z voleja vystrelil a vyrazil do odrazenej lopty.

Bol to Bencicov druhý gól v posledných dvoch zápasoch, k čomu mu opäť pomohol prvoročný útočník Alessandro Arlotti, ktorý si pripísal tretiu asistenciu v sezóne. New Hampshire získalo späť svoje vedenie krátko po vyrovnaní a svoju výhodu opäť získalo jedným gólom v 21. minúte po tom, čo Crimson nedokázal upratať loptu do vzduchu a bol prerušený krížnou prihrávkou, ktorá nasledovala.

Harvard si naďalej vytváral šance a na vyrovnanie sa dostal v 30. minúte po tom, čo druhý útočník Ally Gutierrez trafil nebezpečný center do nôh mladého útočníka Martina Fischena, no jeho bratislavsko-slovenský krajan nedokázal čisto komunikovať a skóre zostalo. . 2-1.

READ  Írsky prezident Stephen Kenny dáva prednosť očkovaniu všetkých svojich hráčov

„Odviedli sme dobrú prácu, keď sme odpovedali na ich prvý gól presunutím hry na polovicu ihriska, čo viedlo k tomu, že sme skórovali a vyrovnali,“ povedal stredopoliar z prvého ročníka Marko Isakovič. „Aj po inkasovaní druhého gólu sme si vytvárali šance, no nemali sme šťastie, že sme ďalší gól nedali.“

Oba tímy zostali blízko počas celého druhého polčasu, pričom obe strany si vytvárali šance, až kým Wildcats nedokázali v 72. minúte zvýšiť svoje vedenie na 3:1. Nelson vybehol zo svojej čiary a vypľul dlhý odraz z rohu bránky. pokutového územia, ale bol zasiahnutý vo vzduchu útočníkom New Hampshire, ktorý dal loptu do otvorenej siete, aby zlikvidoval šance Crimsona na návrat.

„Stretli sme sa s jedným z najvyššie umiestnených tímov v krajine v ďalekej krajine,“ povedal Isakovič o zápase. „To v kombinácii s dynamikou našich víťazstiev nad Merrimackom a Vermontom ma utvrdzuje v presvedčení, že v sobotu môžeme dosiahnuť pozitívny výsledok.“

Harvard otvoril svoj vonkajší zápas Ivy League na Yale túto sobotu o 19:00. Zúčtovanie príde takmer dva roky po dni po ich poslednom stretnutí, ktoré prišlo 4. októbra 2019. The Crimson vedie celú sériu 55-39-12 a budeme sa snažiť stavať na tomto rozpätí plus 16 v sobotu.

Pracujúceho spisovateľa Eamona McLoughlina možno kontaktovať na adrese [email protected].