Mikaela Shiffrinová skončila piata vo finálových pretekoch pred zimnými olympijskými hrami v roku 2022

Vo svojich posledných pretekoch Svetového pohára predtým, ako odcestovala do Pekingu na zimné olympijské hry v roku 2022, Michaela Schiffrinová Po obrovskom slalome v utorok v talianskom Kronplatzi dosiahol iba piate miesto.

Shiffrinová skončila na pódiu, na ktorom sa podieľali Francúzky Tessa WorleyováSlovensko Petra VelhováŠvédsko Sarah Hectorová, ktorá porazila Vlhovú o 0,15 a pripísala si tak tretie víťazstvo v GS v sezóne. Upevnila si vedenie v obrovskom slalome pre Svetový pohár.

Shiffrinová bola po prvom kole tretia, potom v druhom kole urobila chybu, ktorá ju stála veľký čas. Skončila len s 20. najlepším 2. kolom poľa. Najdôležitejšie však je, že skončila a vyhla sa akémukoľvek zraneniu, ktoré by ju mohlo zadržať na zimných olympijských hrách vo februári. Monsim JohnsonShiffrinin kolega v USA a jeden z najlepších zjazdových lyžiarov na svete bude mať smolu. ona oznámiť Nedávna nehoda na tréningu mala v pondelok za následok zranenie kolena, ktoré jej zabránilo zúčastniť sa zimných hier.

inzerát

Hectorovo víťazstvo medzitým potvrdzuje, že Švéd bude favoritom na zlatú medailu, keď sa o 13 dní zameria na obrovský slalom v Yanqing Alpine Ski Center. V pomerne pokročilom veku 29 rokov si užíva prelomovú sezónu ako korčuliarka. Shiffrinová je olympijskou obhajkyňou titulu GS.

Postupujte podľa postupu z Kronplatz ako v prípade nášho živého blogu nižšie.

Živý blog: Svetový pohár v alpskom lyžovaní Kronplatz

4:30 – Prvý korčuliar klesá

Líder slalomu a druhé miesto v celkovom poradí Svetového pohára, Petra Velhová, v čele. Za pochodu sa vydáte na míľu dlhú cestu Erta.

4:32 ET – Vlhová stanovuje štandard

Petra Velhová odletela svoj prvý turnus za 59,98. Toto je znamenie, ktoré treba poraziť, keď sa Talianka Marta Pacino rozbehne. Michaela Schiffrin bude čoskoro nosiť podbradník #4.

READ  IIHF druhý rok po sebe ruší Majstrovstvá žien do 18 rokov

4:35 ET – Dve šípky na palube

Vlhová je stále vyššia s tromi korčuliarmi, keď sa Mikaela Shiffrinová usadila v bráne.

4:38 ET – Shiffrinová 0,59 za tempo

Prvé kolo Mikaely Shiffrinovej bolo 1:00,57, čo ju radí na druhé miesto o viac ako pol sekundy počas štyroch jázd.

inzerát

4:40 ET Sarah Hector sa posúva na druhé miesto

Líderka Svetového pohára vo švédskom obrovskom slalome Sarah Hectorová dokončila svoju jazdu v čase 1:00,32, čo je dosť na to, aby skončila druhá medzi Velhovou a Shiffrinovou. Hector korčuľoval pod Flovovým tempom v prvých dvoch sektoroch trate, potom stratil čas v blízkosti polovice a skončil 0,34 tempa.

4:50 ET Poradie po 10

Prvá desiatka korčuliarov absolvovala svoje prvé kolá na Kronplatzi a zatiaľ len Petre Velhovej sa podarilo prekonať hranicu minúty.

5:03 ET – Američanka Nina O’Brien na 17. miesto

Nina O’Brien nedokázala korčuľovať od prvej čistej jazdy, pretože chyby ju stáli veľa času. Skončila s náskokom 2,03 bodu a obsadila 17. miesto.

Zasadnutie druhého kola sa začína o 7:00 ET

8:15 ET O’Brien a Moltzan sa dostali do prvej dvadsiatky

Tessa Worley vedie zoznam piatich najlepších krasokorčuliarok, ktoré ešte len prídu. Nina O’Brien a Paula Moltzan z amerického tímu Nina O’Brien a Paula Moltzan sú momentálne v top 15, čo znamená, že budú zaručene v top 20.

inzerát

8:19 ET – Shiffrinová začína posledné kolo

Američan skončil po prvej jazde na treťom mieste.

8:21 ET Druhé kolo na Shiffrinovú nestačí

Pre Michaelu Shifrinovú by to nebola 15. výhra v obrovskom slalome. Svoju druhú jazdu dokončila za 1:03,31, pričom s dvomi korčuliarmi skončila tretia. Lídrom je stále Francúzka Tessa Worleyová.

8:25 ET Sarah Hectorová získala tretie víťazstvo v kategórii General Service v sezóne

Švédke sa to opäť podarilo v druhom kole za 1:03,31, čo stačilo na to, aby odrovnala mierny náskok v 1. kole Petre Vlovej, ktorá skončila druhá. Hectorová upevnila svoje vedenie v hodnotení Svetového pohára Giant Slugger a potvrdzuje, že je obľúbenou olympijskou víťazkou v kategórii GS.