Layla Fernandezová postupuje po tom, čo sa z prvého zápasu v Hongkongu odhlásila najlepšia nasadená Victoria Azarenková

Layla Fernandezová z Lavalu v Quebecu postúpila do druhého kola na Hong Kong Open, keď v utorok v Causeway Bay po dvoch setoch odstúpila top nasadená Victoria Azarenková.

Ich zápas bol vyrovnaný po jednom sete, keď sa jej bieloruská hráčka ozvala deň po zranení ľavej nohy. Fernandez vyhral 2:6, 6:3.

Na podujatí WTA 250 postúpili aj 5. nasadená Anna Blinková a Rusky Anastasia Pavľučenkovová a Mira Andreevová z Ruska, ako aj 6. nasadená Talianka Martina Trevisan.

Fernandezová pred tromi týždňami zažila svoj najlepší koniec kariéry na okruhu WTA 1000 štvrťfinálovou prehrou 6:4, 6:7(8), 6:1 s Američankou Sofiou Keninovou na Guadalajara Open v mexickom Zapopane.

Bolo to prvýkrát, čo sa Fernandezová dostala do štvrťfinále na turnaji WTA 1000, hoci na grandslame postúpila ďalej. V roku 2021 sa dostala do finále US Open.

Vo štvorhre prehrala Fernandezová aj vo štvrťfinále po boku americkej partnerky Taylor Townsendovej, kde podľahla Talianke Yasmine Paoliniovej a Egypťanke Mayar Sharifovej 6:2, 1:6, 10:7.

sledoval Fernandez bol vylúčený o hod Guadalajara Open v septembri:

Leila Annie Fernandez bola vyradená z Guadalajara Open

Vynikajúce videoLeilu Annie Fernandezovú z Montrealu zdolala Američanka Sofia Keninová (6-4,6-7,6-1) v troch setoch v napínavom štvrťfinálovom zápase na Guadalajara Open.

V Južnej Kórei kraľujú divoké karty

Dvojica málo známych Juhokórejčanov naštvala grandslamových šampiónov pred domácim publikom v zápasoch prvého kola na turnaji Hanabank Korea Open v utorok v Soule.

Dayon Backe, ktorý v treťom sete prehral 5:2, zdolal o dve hodiny a 13 minút druhú nasadenú Jelenu Ostapenkovú 3:6, 6:1, 7:6 (4). Jeong Jang teda porazil nasadenú 5. Sofiu Keninovú 6-1, 6-4 za 91 minút.

Bolo to prvýkrát, čo dva juhokórejské tímy vyhrali svoj úvodný zápas v Soule od roku 2013.

READ  Výkonnosť a štatistiky slovenskej Fortuna ligy závisia od vzťahu

Pre Jangovú, ktorá je na 162. mieste na svete, bolo víťazstvo nad Keninovou prvým víťazstvom v kariére nad súperom z 30 najlepších.

Return číslo 569 dokázal prinútiť Ostapenkovú k dlhým hodom a Ostapenková hromadila chyby. Skončila so 68 nevynútenými chybami na 43 víťazných.

Najlepšie nasadená Jessica Pegula zdolala Slovenku Viktóriu Hronkovú 6:2, 6:4. Na podujatí WTA 250 postúpila aj štvrtá nasadená Češka Marie Bouzková.

Shelton zosadil hriešnik č. 4 v Šanghaji

Ben Shilton sa kvalifikoval do svojho prvého štvrťfinále Masters porážkou štvrtého nasadeného Jannika Sinnera 2-6, 6-3, 7-6 (5) v Šanghaji.

Dvadsaťjedenročný Američan, ktorý sa na US Open dostal do semifinále, trafil 15 es, keď sa jeho podanie počas celého zápasu zlepšovalo.

„Veľmi som veril v moju schopnosť slúžiť, zostať silný a dostať sa hlboko do setov,“ povedal Shelton. „Moje podanie nebolo v prvom sete také dobré, mal som pocit, že ma naozaj preberá. Naozaj som začal nájsť svoju najlepšiu hru a v druhom a treťom sete som mal jeden z najlepších dní na podanie.“

Shelton, nasadený ako devätnásty, bude hrať v ďalšom kole so Sebastianom Kordom, ktorý sa po druhýkrát kvalifikoval do štvrťfinále Turnaja majsteriek víťazstvom 7:5, 7:6 (6) nad Franciscom Cerundolom.

Po prehre s tretím nasadeným Daniilom Medvedevom v predchádzajúcom kole sa Kordovi podarilo odraziť neskorý postup Cerundola a v tajbrejku druhého setu ušetril setbal.

„Som veľmi spokojný s tým, ako som hral v tajbrejku. Zostal som pokojný, keď to boli dva priame brejky, a som spokojný s tým, ako som hral celkovo,“ povedal Korda.

Ôsmy hráč Casper Ruud prehral s Fabianom Marozsanom 7:6 (3), 3:6, 6:4. Marozsan na 82. priečke si v ďalšom kole zahrá so 16. Hubertom Hurkaczom alebo Zhang Zhichenom vo svojom prvom zápase štvrťfinále turnaja Masters.

READ  Slovenská spoločnosť InoBat plánuje v Srbsku zriadiť továreň na batérie pre elektromobily