Kolo majstrovstiev sveta juniorov: Gayenne a Slovensko porazili Lotyšsko

Piatok je piaty deň Majstrovstiev sveta juniorov 2023 IIHF, ktoré sa konajú v Scotiabank Center v Halifaxe v Novom Škótsku a Avenir Center v Monctone v štáte New Brunswick.

Hry piateho dňa

Slovensko 3, Lotyšsko 0- Adam Gaghan (rekordne spôsobilý v roku 2023) predviedol 28 zákrokov po prvý raz a druhé víťazstvo v rade v skupine B v Avenir Center.

Filip Messar Montreal Canadiens strelil gól a asistenciu pre Slovensko (2-0-0-1), ktoré má na majstrovstvách sveta v golfe prvýkrát vo svojej histórii šancu skončiť na prvom mieste v hre v bazéne, sobotným víťazstvom nad Švajčiarskom. (11:00 ET).

Gagan, ktorý hrá za Green Bay v Major League Soccer, dosiahol v stredu vo svojom prvom zápase na turnaji 33 zákrokov, pričom prehral so Spojenými štátmi 6:3.

„Bol to veľmi podobný zápas, aký sme hrali proti Spojeným štátom,“ povedal Messar. „Mali sme ďalšie dve gólové šance a nepodarilo sa nám to, ale náš brankár si počínal veľmi dobre, a preto sme dnes vyhrali.“

Gaghan predviedol v druhom polčase 16 zákrokov vrátane ľavého zákroku Darrella Doucoursa (nárok na draft 2023) pri odraze od pravej tyče počas lotyšskej presilovej hry.

„Myslím si, že druhá tretina bola náročná, ale v prvej a tretej tretine mi pomohli spoluhráči,“ povedal Gagan. „Myslím si, že predo mnou hrali naozaj dobre.“

Patricks Berzins (Draft Eligible 2023) šetrí 23 pre Lotyšsko (0-0-1-3), ktoré bude hrať 1. zápas najlepšieho z 3 vyraďovacieho kola od pondelka.

„Táto prehra je pre Slovákov historická a požehnaná, zaslúžia si ju,“ povedal lotyšský útočník Martins Lavins (oprávnený na účasť v ročníku 2023). „Teraz sa však sústredíme na to, s kým budeme hrať v zostupovom kole. Chceme vyhrať a vrátiť sa sem budúci rok.“

Alex Černík (vhodný v roku 2023) strelil v 17:52 prvej tretiny razantným gólom Slovensko 1:0 strelou z pravého kruhu.

READ  Ukrajina vzdoruje ruskej invázii a napreduje v európskej energetickej integrácii

Šimon Nemec (New Jersey Devils) v 9:03 tretej tretiny ranou strelou z pravého kruhu posunul na 2:0.

Maaser strelil v čase 17:03 prázdnu bránu na konečných 3:0.

Nemecko 4, Rakúsko 2 – Nemecko strelilo tri góly v druhom polčase a pripravilo zápas A-skupiny v Scotiabank Centre.

Nikita Cup Carolina Hurricanes predviedli 31 zákrokov (1-0-0-2), z toho 17 v tretej tretine.

Ian Scherzer (nárok na draft 2023) strelil prvý gól na turnaji za Rakúsko (0-0-0-4). Michael Secher (vhodný na draft 2023) dal tri góly z 13 striel a v druhom polčase ho uvoľnil Thomas Pfarmeier (vhodný na draft 2023), ktorý predviedol 13 zákrokov.

Philip Krenning (nárok na draft 2023) dostal Nemecko do vedenia 1:0 po odraze od poklopu v 18:01 prvej tretiny.

Leon van der Linde (kvalifikovaný na draft 2023) zvýšil na 2:0 strelou z bodu v čase 1:34 druhej tretiny a Thomas Heigl (kvalifikovaný na draft 2023) na 3:0 v čase 6:57.

Scherzer zasiahol silným zápästím z ľavého kruhu a znížil na 3:1 v čase 9:24, ale Roman Kechter (v roku 2023 spôsobilý na skóre) zvýšil vedenie na 4:1 v čase 16:38.

„Dostali sme veľa striel na presilovej úrovni a streliť ten gól bolo obrovské,“ povedal Scherzer pre web FIFA. „Zablokovali veľa striel, ale mal som pomerne dobrú clonu a dokázal som sa predrať cez puk. Stále hľadáte strelu a videl som prihrávku.“

Jonas Döbnig (nárok na draft 2023), ktorý strelil vedľa z penalty 4:34 na druhý, skóroval a v 6:00 tretieho zápasu viedol Rakúsko na 4:2.

Rakúsko bude hrať s Lotyšskom v 1. kole série najlepších zo 3 zostupov, ktorá sa začne v pondelok. Nemecko dohrá program predkola proti Česku v sobotu (13:30 SEČ).