Kniha hier FIA Motorsport | dailysportscar.com

Tím Talianska bol korunovaný za víťazov FIA Motorsport Games 2022 vďaka celkovo trom zlatým medailám v Rally4, Historic Rally a KCMG Formula 4.

To sa rovná počtu zlatých medailí Francúzska, zatiaľ čo Mirco Bortolotti pridal striebro na záver GT Sprint, aby otočil tabuľku v prospech Talianska. Belgicko obsadilo tretie miesto s dvomi zlatými, striebornými a bronzovými medailami, čím sa dostalo pred Nemecko a Holandsko, ktoré sa delili na štvrtom mieste.

Okrem potvrdenia celkového víťazstva si tím Talianska odniesol domov aj AllStar Trophy za najlepšie medailové skóre v 10 hlavných disciplínach podujatia.

Pohár NewStar Cup získal tím Germany za najlepší výsledok v kategóriách Karting Endurance, Karting Sprint Junior, Karting Slalom, Auto Slalom, Cross Car Junior a Fanatec Esports.

Regionálne ceny boli udelené aj pre Juhoafrickú republiku (Afrika), Austráliu (Ázia), Peru (Amerika), Taliansko (Európa) a Kuvajt (Blízky východ a severná Afrika).

Valencia bola potvrdená ako dejisko hier v roku 2024

Skupina SRO Motorsports Group oznámila svoje plány na tretí ročník FIA Motorsport Games, ktorý sa bude konať v Španielsku, pričom Valencia prevezme hostiteľské povinnosti.

Podujatie s výhradou schválenia Svetovou radou motoristického športu FIA by sa malo konať koncom októbra 2024 v rámci víkendu bez kolízií s Formulou 1.

Valencia bude hostiť tradičný otvárací ceremoniál, zatiaľ čo pretekárske aktivity sa zamerajú na okruh Ricardo Tormo, centrum mesta Valencia a ďalšie blízke miesta.

Auto Cikcak

Tím Nemecka spečatil svoju slalomovú silu tým, že porazil Slovensko a Gruzínsko a získal zlatú medailu.

Nemecké duo Marcel Heilberg a Claire Schönbornová prešlo osemfinále na elektrickom aute Opel Corsa e Rally a následne vyradilo Českú republiku vo štvrťfinále a Gruzínsko v semifinále, kde čelilo Slovensku o zlatú medailu.

Slovensko porazilo v semifinále Chorvátsko po víťazstve nad Izraelom, ale bolo to ešte ťažšie, keďže Mikaela Dorseková v spolupráci s Davidom Nemczykom pomohla svojej krajine dostať sa do finále o 2,4 s, keď na tom záležalo. . Michaela je šéfkou tímu FIA a súťaží ázijskej série ARC Bratislava Le Mans.

READ  Najvyššia semiačka Julia Putinčevová sa zhromažďuje v Budapešti

Vo finále dalo rozhodujúce úvodné kolo pre Schönborna Nemecku výhodu, ktorú rýchlo podporil Heilberg, keďže dvojica získala dominantnú zlatú medailu o 13,7 sekundy. Slovensko získalo striebro a Gruzínsko bronz po tom, čo stálo Chorvátsko v play-off na penalty.

GT Sprint

Tím Austrálie získal konečné zlato na FIA Motorsport Games 2022 víťazstvom v GT Sprint v nedeľu popoludní, zatiaľ čo druhé miesto tímu Talianska stačilo na to, aby sa druhý ročník podujatia umiestnil na čele tabuľky medailí.

Matt Campbell, ktorý skončil druhý, bleskovo odštartoval na svojom Porsche, zatiaľ čo skupina pohltila belgický tím Audi sediaci v zákrutách. V priebehu niekoľkých kôl skončil tím Mirka Bortolottiho Italy Lamborghini na druhom mieste, nasledovaný vynoveným belgickým autom, ktoré šoféroval Dries Vanthoor. V tomto bode Campbell stiahol päť sekúnd z balíka.

Bortolotti sa dostal z manka a nakoniec ubral na Campbellovi dve sekundy, no nedokázal zabrániť Austrálčanovi získať konečné zlato na podujatí v roku 2022. Strieborná medaila tímu Talianska stačila na to, aby prerušila remízu s Francúzskom na čele medaily tabuľky, zatiaľ čo Fanthur bral bronz pre Belgicko. Bruno Baptista z Brazílskeho tímu získal ocenenie Strieborný jazdec roka a umiestnil sa na šiestom mieste v šachovnicovej vlajke.