KDB a Lukaku sa ujali vedenia v Belgicku; Pre Francúzsko prekvapenie

Prvý deň kvalifikácie majstrovstiev sveta UEFA je skutočne mimo.

Začalo sa to jediným skorým začiatkom dňa, ktorým bol začiatok o 13:00 východného času, kedy došlo k masívnemu vylúčeniu Holandska z Turecka, a ciele naďalej vyplávali na povrch po celej Európe.

Zápasy sa začali neskoro popoludní, keď nórsky tím vyhlásil protest proti tomu, čo sa stalo pri výstavbe štadiónov na chrbte migrujúcich pracovníkov v Katare.

[ MORE: World Cup qualifying hub ]

Česko strelilo šesť gólov. Gareth Bale a Kevin De Bruyne si včas vymenili turnaje v Belgicku-Walese, ale favoriti sa tešili z bodov.

Portugalsko potrebovalo vlastný gól, aby porazilo Azerbajdžan, Malta správne vystrašila Rusko a Slovensko zmiatlo 100-nasadeným Cyprom.

Ukrajina využila zlé zakončenie Francúzska, aby pripomenula víťazom majstrovstiev sveta, že získať miesto v Katare nie je samozrejmosť. Slovinsko vydalo tvrdšie varovanie pre Chorvátsko, ktoré sa dostalo do finále v roku 2018.

Belgicko 3: 1 Wales

Ísť do Belgicka sú tri body, ktoré tím skupiny E neplánuje, ale Gareth Bale a Wells mali v stredu nejaké skoré sny.

Bale pracoval v vynikajúcej tímovej hre s Connorom Robertsom a Harrym Wilsonom, ktorý zahral štyri hry na jeden dotyk vrátane rýchleho vypožičania požičaného hosťa Spurs na ceste k elegantnému koncu Wilsona.

Ale Kevin De Bruyne dostal odpoveď o 12 minút neskôr razantnou strelou od prihrávky Thorgana Hazarda, ktorá v 28. min upravila na 2: 1 pre Red Devils.

Skóre zakončil Romelu Lukaku pokutovým kopom v 73. minúte. Belgičan Roberto Martinez mal 74 percent lopty a 12 zo 16 streleckých pokusov v zápase.

Francúzsko 1-1 Ukrajina

Ukrajina s potešením odpovie na brilantný úvodný zápas Antoina Griezmanna bodom od majstra sveta vo Francúzsku, gólom Presnella Kimpembeho, ktorý postavil Ukrajinu na rovnakú úroveň.

READ  TV sprievodca: Kde sledovať Popol mužov

Hostia boli neúspešní v strele na bránu, ale Francúzsko z 18 pokusov vyrazilo do siete iba tri a chýb bolo toľko.