Kanaďania Andreescu, Shapovalov a Auger-Aliassime vyhrali svoje prvé majstrovstvá Austrálie

Bianca Andreescuová z Mississauga v štáte Ontario, ktorá vynechala minuloročné Australian Open, aby si dala „duševnú prestávku“, sa v nedeľu rázne vrátila do Melbourne Parku, keď po sebe zvíťazila nad 25. nasadenou Češkou Marie Bouzkovou. 6-2, 6-4.

Andreescuová, ktorej víťazstvo trvalo hodinu a 41 minút, prekonalo skóre 23:14 medzi víťazmi. V druhom kole si zahrá s Kristinou Buxaovou, ktorá porazila Moldavku Evu Lysovú z Ukrajiny 2:6, 6:0, 6:2.

Medzitým Denis Shapovalov z Richmond Hill v Ontáriu otvoril víťazstvom 6-4, 4-6, 6-4, 6-1 nad Dušanom Lajovičom zo Srbska. Shapovalov bude najbližšie hrať s Japoncom Tarom Danielom, ktorý vyhral 7-5 6-2 3-6 6-3 nad Mexičanom Ernestom Escobedom.

Shapovalov prešiel cez prvý set, potom sa trápil v druhom a pol tretiny, kým našiel svoju drážku a zlikvidoval odolného Lajovića.

Neskôr v priebehu dňa šiesty nasadený Felix Auger-Aliassime z Montrealu odskočil Vernonovi v Britskej Kolumbii, rodákovi Vaskovi Pospisilovi 1-6, 7-6 (4), 7-6 (3), 6-3. Rebecca Marino z Vancouveru zaostala 6-2 6-4 za Ču Lin z Číny.

Auger-Aliassime sa v druhom kole stretne so Slovákom Alexom Mulkanom. Mulkan zdolal Švajčiara Stana Wawrinku 6:7 (3), 6:3, 1:6, 7:6 (2), 6:4 v zápase, ktorý trval štyri hodiny a 22 minút.

Leila Fernandezová z Montrealu mala v utorok nastúpiť proti Alize Cornetovej z Francúzska. Kathryn Sepov z Toronta mala na programe grandslamový debut proti štvrtej nasadenej Francúzke Caroline Garciovej.

Fernandez sa v ženskej štvorhre spojí s Američankou Bethany Mattekovou-Sandsovou. Stretnutie má začať proti brazílskemu duu Beatriz Haddad Maya, siedmej nasadenej a Číňanke Shuai Zhang.

Tretie nasadené duo z Ottawy Gabriela Dabrowski a Mexičanka Juliana Olmosová sa otvoria proti Rumunke Irine Camelia Begovej a Američanke Shelby Rogersovej.

Marino a Američanka Madison Brengle budú čeliť švajčiarskemu tímu Belinda Bencic a Gil Teichmann.