Kanada vedie Slovensko v druhej tretine aktualizácie MS juniorov Connor Bédard

Conor Bedard sa zapísal do histórie, keď Kanada porazila Slovensko 3:2 v dvoch tretinách vo štvrťfinálovom súboji v pondelok večer v Halifaxe.

Bedard strelil prvým gólom v zápase, čím prekonal rekord 14 gólov kanadských juniorských majstrovstiev sveta, ktorý stanovil Jordan Eberle, a tiež juniorský rekord v počte kanadských bodov v kariére s 31 od roku 1992.

17-ročný hráč otvoril skóre zo slovenského obratu, keď nahral Logana Stankovena a prekonal brankára Adama Gagana. Bedard potom získal svoj druhý bod v noci s pomocou gólu Dylana Guintera v presilovej hre v druhej tretine, ktorý zdvojnásobil náskok Canadiens.

Bédard sa stal aj lídrom v počte bodov v kariére pre kanadského hráča, keď prekonal rekord Erica Lindrosa 31 z rokov 1990 až 1992, ako aj kanadské majstrovstvo WJC vo dvojhre, ktoré držali Dale McCourt (1977) a Brayden Sheen (2011) vo veku 18.

Lindros sa v nedeľu objavil na sociálnych sieťach Bédard nabádal nielen prekonať rekord, ale „zlomiť ho!“ , na veľkú radosť predstaviteľky Reginy Batesovej.

„Je skvelé, že vôbec vie, kto som,“ Povedal Bedard v nedeľu. „Je skvelé to počuť a ​​chce, aby som ho porazil. Je to skvelé. Uvidíme tu. Dúfam, že ešte nejaké zápasy.“

Slovensko odpovedalo gólom v presilovej hre od nasadenej dvojky Simona Nemca v súčte a znížilo náskok Kanady na polovicu. Hostitelia turnaja na seba nenechali dlho čakať, kým znovu získali dvojgólový vankúš, keď Zach Ostapchuk v zhone jeden stiahol späť. Slovensko však naďalej zaostávalo, pretože Bedardova rotácia viedla ku gólu Roberta Bacca, čím sa Slováci vrátili o jeden bod.

Kanadský brankár Tomas Milic zastavil 13 z 15 striel, ktorým čelil, kým strana Dennisa Williamsa vyslala 34 pokusov do siete počas prvých 40 minút.

Prospekt Montrealu Canadiens Owen Beck hrá svoj prvý zápas s Kanadou, ktorý sa k tímu pripojí v nedeľu ako náhrada za Coltona Dasha, ktorý utrpel zranenie ramena v silvestrovskom finále každého kola a bol vylúčený z turnaja. Beck odohral v prvom frame jednu zmenu a v druhom frame sa nedotkol ľadu.

READ  Je Mr. Highlight jediným bojovníkom UFC zo Slovenska?

Kanada začala turnaj šokujúcou prehrou 5:2 s Českom, čím prvýkrát prehrala svoj úvodný zápas doma. Po troch víťazstvách v rade nad Nemeckom, Rakúskom a Švédskom sa však dramaticky odrazili, skončili štvrťfinále 27:3 a skončili na druhom mieste v skupine.

Víťaz pondelňajšieho zápasu bude hrať so Spojenými štátmi v juniorskom semifinále, kde predtým vo štvrťfinále zdolal Nemecko 11:1.