Kanada sa prepadla na druhé miesto v rade a zaostala za Južnou Kóreou v curlingu na invalidnom vozíku

Kanadský curlingový tím na invalidnom vozíku utrpel druhú prehru za sebou na paralympiáde v Pekingu, keď v utorok v Číne prehral s Južnou Kóreou 9:4.

Južná Kórea viedla počas prvých štyroch koncov zápasu 4:0, pričom Kanada mala pomalý štart.

Kanaďania sa napokon dostali na palubovku až v piatom zakončení, keď dvoma bodmi znížili rozdiel na polovicu.

Po šiestom cieli Južnej Kórey o štyri body, ktorá poskočila ich náskok na 8:2, Kanada odpovedala ďalšími dvoma bodmi a dostala sa do ôsmeho a posledného miesta. Potom Južná Kórea pridala ešte jeden, aby uzavrela zápas.

Kanada najbližšie hrá so Slovenskom v utorok o 6:35 ET.

Sledujte | Kanada bojuje s Južnou Kóreou v curlingu na invalidnom vozíku:

Kanada ohromila Kórejskú republiku v curlingu na invalidnom vozíku

Kanada zaznamenala, že Kórejská republika strelila štyri góly na šiestom mieste na ceste za dominantným víťazstvom. 1:35

Zaplotinsky, Picton obsadil 8. miesto v biatlone v sede

Kanaďan Derek Zablotinsky skončil ôsmy v biatlone mužov na 10 km v sede.

Smoky Lake, Alta, preťal cieľovú pásku s časom 32 minút 56,4 sekundy.

Čas 36-ročného hráča zaostal o niečo viac ako dve minúty za čínskym zlatým medailistom Liou Mingtaom.

Christina Pickton z Fonthill, Onton, sa tiež umiestnila na ôsmom mieste medzi ženami.

Dvadsaťosemročná pretekárka finišovala v čase 39:15,9, čo je o niečo viac ako šesť minút dlhšie ako víťazka zlatej medaily Kendall Gretsch z USA.

Striebro brala Američanka Oksana Mastersová, len necelých deväť sekúnd za svojou tímovou kolegyňou. Bronz získala Nemka Anya Wickerová.

Sledujte | Kým spíte: 6 kanadských medailí vrátane 2 historických víťazstiev v para krasokorčuľovaní:

Kým si spal: 6 kanadských medailí vrátane 2 víťazstiev v historickom para snowboardingu

Lisa Dejong a Tyler Turner sa zapísali do histórie kanadského para korčuľovania, Natalie Wilkie a Brittany Hodak sa delia o bežecké pódium a Brian McIver získava svoju 18. paralympijskú medailu. Zistite, čo ste cez noc zmeškali s Jacqueline Doorey z CBC Sports. 3:40

READ  Lokálne zameranie: Corey Scott hľadá ďalšiu trofej na majstrovstvách sveta v rybolove v roku 2023