Kanada predbehla Slovensko 6:1 vo Svetovom teste juniorov

Kanadský brankár Benjamin Goudreau drží hokejku, zatiaľ čo Slovák Samuel Hunzik a Kanaďan Ethan Del Mastro sledujú puk počas prvej tretiny prípravného zápasu v kanadskom Monctone, NB, Kanada, ktorá 21. decembra 2022 vyhrala 6:1.Ron Ward/The Canadian Press

S juniorskými majstrovstvami sveta na obzore Kanada naďalej zaujala v predturnajovej hre, keď v stredu v Avène Center zvíťazila nad Slovenskom 6:1.

Za Kanadu skórovali Joshua Roy s jedným gólom a jednou asistenciou a Colton Dash, Brandt Clark, Zach Dean, Brennan Osman a Dylan Guinter.

Conor Bedard a Shane Wright mali po 16 asistencií a Benjamin Goudreau zastavil 16 striel.

Samuel Hunzik zblokoval na 2:24 tretej tretiny gól Goudreaua jediným gólom Slovenska. A Patrick Andrejsek predviedol 41 zákrokov.

Kanada išla do presilovej hry 2 na 6 a Slovensko 0 na 5. Kanaďania prevýšili súpera 47:17 vrátane vedenia 23:1 v druhej tretine dvoma gólmi.

Kanada v pondelok zdolala Švajčiarsko 6:0. Kanada v piatok zavŕšila svoj exhibičný program proti Fínsku a potom sa 26. decembra vydala na svoju prvú svetovú juniorskú súťaž proti Českej republike v Halifaxe.