Kanada porazí na majstrovstvách sveta juniorov Švédsko a vo štvrťfinále si pripraví stretnutie so Slovenskom

Connor Bedard pridal svoje meno k silvestrovskej tradícii na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji – a postavil sa tak po boku jednej z najdominantnejších síl v tomto športe.

Tento 17-ročný fenomén robí veľa dominancie sám o sebe.

Bedard mal štyri asistencie, aby vyrovnal Erica Lindrosa o rekord Kanady v počte bodov, keď hostitelia turnaja ukončili hru predkola sobotňajším presvedčivým víťazstvom 5:1 nad Švédskom v Halifaxe.

sledoval Bedard naďalej obdivuje:

Connor Bedard vo víťazstve nad Švédskom vyrovnal kanadské rekordy

Bedard prepisuje knihu rekordov Kanady, keď pri víťazstve 5:1 zaznamenal tri asistencie.

Predpokladaná jednička draftu NHL v roku 2023 nazbierala 31 bodov v celkovo 13 zápasoch, kým Lindros dosiahol rovnaký výsledok v 21 zápasoch.

Bedard bol taký vytočený, že nevedel, že je na obzore zhoda v Sieni slávy.

„Bola to pre mňa novinka,“ povedal rodák z North Vancouver v Britskej Kolumbii. „Mať moje meno v rovnakej vete ako on je šialené.“

Brennan Osman, ktorý dvakrát skóroval za Kanadu, bol požiadaný, aby dal Bedardov výkon na turnaji mužov do 20 rokov do kontextu a zároveň aby ​​to vyzeralo jednoducho.

Aby bolo jasné, nie je.

Othman povedal: „Blázon.“ „Jeho sebadôvera je momentálne pod strechou. To je kľúč k tejto hre – sebavedomie, pozitívna mentalita. Je veľmi jednoduchý. Všetko berie s ľahkosťou a je to elitný hokejista.“

„Máme šťastie, že ho máme po našom boku s javorovým listom.“

„Hráme kompletnejšiu hru.“

Ďalšie góly Kanaďanov strelili Joshua Roy, Tyson Hinds a Kevin Korczynski, ktorí strelili tri góly v prvých 12 minútach a dostali Švédsko predčasne do ťažkej pozície. Tomáš Milič predviedol 22 zákrokov.

Favoritka pred turnajom sa odrazila od zahanbujúcej prehry s Českou republikou na Boxing Day, ktorá nakoniec stála Kanadu prvé miesto v skupine A, no teraz páli na všetky valce.

„Stokrát lepšie,“ povedal Othman o zlepšení svojho tímu od pondelka. „Hráme ucelenejšiu hru. Vraciame sa k agresívnemu hokeju, ktorý musíme hrať, najmä neskôr v súťažiach na krátke vzdialenosti.“

READ  Taliansko je favoritom pred majstrovstvami Európy v curlingu

Za Švédsko odpovedal Ludwig Jansson, ktorý dostal 39 zastávok od Karla Lindboma.

Kanada, ktorá si na Silvestra obliekla čierne dresy, sa v pondelok vo štvrťfinále stretne so Slovenskom, Švédsko sa stretne s Fínskom. Spojené štáty americké sa stretnú s Nemeckom, v ostatných zápasoch Česko proti Švajčiarsku.

Bedard, ktorý sa neostýchal rozhádzať proti Švédsku, vedie túto šou s 18 bodmi v štyroch zápasoch, zatiaľ čo jeho 14 gólov v kariére je zhodné s Jordanom Eberlem o národný rekord Kanady na majstrovstvách sveta juniorov.

„V budúcnosti z neho bude skvelý hráč NHL,“ povedal Osman. „Práve teraz osvetľuje tento turnaj.“

„Je to veľmi náročný turnaj na zapálenie.“

Silvestrovská atmosféra

Prvý silvestrovský zápas na Majstrovstvách sveta juniorov od turnaja v roku 2020 a prvé víťazstvo Kanady 31. decembra na domácej pôde po ôsmich rokoch, kedy domáci vystrelili z dela pred elektrickým, dobre namazaným davom vo vnútri. vypredaný štadión. – mimo centra Scotiabank.

„Je to špeciálne,“ povedal Othman. „Vyrastali sme ako deti, keď sme sledovali svetový juniorský národný tím – sledovali zápas o zlatú medailu, Silvester, Boxing Day.“

Roy prevzal prihrávku od Bedarda a strelil svoj tretí gól len 57 sekúnd po prvom góle predtým, ako Švédi penaltovým kopom poslali Canadiens a ich smrteľnú presilovú hru – ktorá vstúpila do hry 11 na 16 – do akcie.

Netrvalo dlho a udrelo, keď sa Bedard prešmykol cez modrú čiaru a nakŕmil Shanea Wrighta, ktorý v čase 2:08 našiel prvýkrát Osmana.

„Štart bol skvelý,“ povedal tréner Dennis Williams. „Pre tím, ktorý nevzdal veľa gólov, bolo dobré streliť ich skoro a rýchlo – udržať fanúšikov v tom.

„Pravdepodobne je to jedna z najvyšších budov, v akých som kedy bol.“

READ  Martin Vihervary vyhráva Cenu Roberta Švehlu ako najlepší slovenský obranca roka

Kanada sa ujala vedenia 3:0 o 11:45, keď Bedard a Logan Stankoven po druhýkrát nastavili Tysona Hindsa.

„Boli sme naozaj dobrí,“ povedal Bedard. „Toto je spôsob, akým chceme hrať. Tá prvá tretina bola veľmi dominantná.“

Ostpachuk bol vyhodnotený ako veľké herné pochybenie

Kanadský útočník Zach Ostbachuk bol o pár minút neskôr hodnotený ako päťminútový major a chybné správanie v hre za pokľaknutie, čím sa otvorili dvere Švédsku – ktoré absolútne žiadne nemalo – dostať sa na palubovku, keď Jansson strelil svoj prvý gól v čase 16:21.

Milič predviedol skvelý, zúfalý zákrok z ľavého krídla od Jonathana Lekirimakiho, päť minút zostávajúcich v druhom polčase predtým, ako kanadský brankár a penalta zachránil vedenie Švédska 53-sekundovou prípravou.

„Bolo to všetko, o čom som sníval,“ povedal Milič o tom, že na Silvestra hral za svoju krajinu. „A viac.“

Sledujte Milic popiera Lekrimakiho vyjadrenia:

Tomáš Milič predviedol skvelý zákrok a udržal náskok Kanady pred Švédskom

Milic sa snažil popriať Švédovi Jonathanovi Lekirimakimu nádherný zákrok.

Osman dal veci z dosahu 35 sekúnd v tretej minúte, keď strelil svoj druhý gól v noci.

Bedard potom o 12:42 prihral Korczynskemu za rekordnú asistenciu prvého obrancu a hviezdneho centra Western Hockey League Reginy Butts, aby poslal Canadiens do štvrťfinále s ich najlepším výkonom v histórii.

„Každý zápas je pre nás všetkých ďalšou spomienkou,“ povedal Bedard chvíľu po skandovaní MVP od jasajúceho publika. „Už len mať tú podporu, bolo to neskutočné a dnešný večer bol ešte lepší.

„Som si istý, že ísť do play-off – robiť alebo zomrieť – bude veľmi elektrické.“

Rovnako ako keď mal puk na hokejke Bedard.

Kanada sa pozerá na Slovensko

Kanada zdolala v prípravnom zápase pred turnajom Slovensko 6:1, ale Osman povedal, že Kanada nebude brať pondelňajší zápas na ľahkú váhu.

READ  Victoria Royals sa pripájajú k obchodnému šialenstvu WHL na strane nákupcov, aby podporili zoznam

„Sú veľkí, sú rýchli, sú silní,“ povedal hráč New York Rangers. „Stále sú nebezpeční. Majú niekoľko veľmi dobrých hráčov.“

Kačica sa zranila

Kanadský útočník Colton Dutch sa nevrátil po zjavnom zranení pravého ramena na začiatku tretej tretiny.

Williams po zápase neposkytol aktualizáciu.