Íri do 19 rokov neuspeli, keďže Slovensko opustili dvakrát tak neskoro

Írska republika U19 1-2 Slovensko U19

Írska reprezentácia do 19 rokov prehrala so Slovenskom 2:1 vo Verekarygg Parku vo Wexforde v úvodnom zápase elitnej fázy kvalifikácie ME UEFA.

Napriek množstvu šancí na strane Toma Mohana Slováci strelili neskoré góly Artura Jagdosa a Adama Gregera, aby spečatili body aj napriek neskorému írskemu gólu Tommyho Lonergana.

Mark O’Mahony sa prvýkrát pozrel na gól Írska po dobrej práci Franca Umeho a Harryho Vaughana, ktorí postavili útočníka, ale jeho pokus prekonal brvno Adama Herdinu.

O chvíľu neskôr malo Slovensko šancu skórovať, keď Tomas Kacznic vystrelil z hranice šestnástky, no Reece Byrne jeho snahu nerozčúlil. Kevin Zevi prinútil Hardinu, aby urobil dobrý zákrok po tom, čo sa vzdal odrazenej lopty po určitom tlaku od Ohmeho, ale stratil sa v ofsajdovej pozícii.

Zefi opäť skúšal Hrdinu z priameho kopu, keď jeho pokus prekonal brvno a následne musel odmietnuť Írsku rohový kop, pričom Sean Grehan opäť prinútil Hrindu k výbornému zákroku.

O’Mahony mal ďalšiu šancu po výbornom podaní Sama Curtisa. Jeho bravúrna hlavička však smerovala k bránke a vynútila si loptu na rohový kop. Slovensko malo šancu otvoriť skóre koncom prvého polčasu, keď Leo Sauer zostal voľný na zadnej tyči, no nedokázal hlavičkovať cez Bern.

Najväčšiu šancu mal v prvých minútach druhého polčasu Zevi, ktorý brejkoval ľavačkou, no svoju strelu vytiahol mimo. Gajdoš prinútil Berna k parádnemu zákroku, keď sa slovenský stredopoliar pri pokuse z voleja z diaľky presadil.

Východisková strana Írska

Rocco Fata mal vynikajúcu šancu skórovať po dobrej rozohrávke od Justina Verizagea, keď striedajúci halfvolej v druhom polčase dobre zachránil.

Fata opäť videl gól, keď sa prebil stredom ihriska, no jeho prízemná strela išla tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Verizaj bol vedľa, ktorý vyskúšal slovenskú defenzívu, keď po prihrávke Fata jeho pokus zachránil.

READ  Solidarita s Bakartovými pracovníkmi v Turecku

Slovensko otvorilo skóre v 80. minúte, keď si pokazili ľavú stranu, keď Jan Morgas poslal prihrávku na Jagdosa, ktorý jeho prízemnú strelu prekonal Berna pri bližšej žrdi. Slovensko strelilo svoj druhý gól neskoro po zranení, keď Nino Marcelli švihol írsku obranu svojim vylúčením Gregera len preto, aby videl útočníka šmýkať loptu okolo brány Bernu.

Tím Toma Mohana dostal gól späť vďaka Lonerganovi, keď center Curtisa preletel okolo slovenského obrancu a Lonergan bol po ruke, aby zamieril z tesnej blízkosti.

Írska republika: Byrne (GK) Curtis, Goulding, Murphy, Grehan, McGannette (C) McManus (Gallagher 87), O’Mahony (Lonergan 84), Ohme (Fata 57), Vaughan (Verizage 57), Zev.

Slovensko: Hrdina (GK), Mičuda, Bagín, Svoboda, Gajdoš, Griger, M. Sauer (C) (Ovšonka 89), Kachni, Murgaš, Úradník (Marcelli 58), L. Saurer (Mišovič 89)

vládnuť: Sander van der Eijk (Holandsko)