IIHF – Taliansko šokuje Slovensko

Taliansko 3 – Slovensko 2

Taliansko prekvapilo Slovensko neskorým gólom vyhrať 3:2 napriek tomu, že viedlo 42:16, čo bola prvá prehra Slovenska na turnaji.

Skóre Slovenska otvorila v 18. minúte Livia Kubeková, keď sa Nikola Nemčeková s pukom po krídle vkradla do útočného pásma, Kubeková tvrdo nakorčuľovala k sieti. Strela Nemešikovej viedla k strate lopty pri vzdialenejšej žrdi, čo využila Kubíková.

Taliansko vyrovnalo zápas v presilovej hre na polčase. Zatiaľ čo Slovensko malo na konci prvého polčasu Talianska loptu, strelkyňa Anna Como tlačila na obranu Slovenska pri modrej čiare a dostala puk na svoju hokejku, čo viedlo k úniku.

Kapitánka Slovenska Tatiana Korenová dala svojmu tímu 30 sekúnd do tretej tretiny vedenie 2:1, no Taliansko sa opäť spamätalo, keď obrat na slovenskej strane pridelilo Taliansku držanie lopty, čo napokon viedlo ku gólu Grety Nicolaiovej. zotavenie.

V poslednej minúte hry Como zabezpečilo víťazstvo Taliansku. Cuomo dostal predĺženú prihrávku z ľadu od Laury Lopesovej, dostal sa cez obranu Slovenska a vyrazil puk za Andreu Resianovú. Zatiaľ čo Slovensko je stále na čele tabuľky, zápas dodal Taliansku silný impulz, keď sa blíži posledný deň súťaže.

READ  Jesse Stapleton z Shelburne dostal prvé veľké povolanie na testy na Slovensku a v Gruzínsku