IIHF – Slováci vyhrávajú prvý zápas

Kapitán Marek Hrevik sa v čase 10:04 tretej tretiny chopil odrazu lopty, dokopol loptu do siete a zlomil nerozhodný výsledok 1:1 s Lotyšskom. Ukázalo sa, že vyhral tesný a napínavý zápas 2:1. Gól strelil z diaľky Patrik Koch, ktorý brankár Arturs Silovs nezvládol a s prehľadom vystihol efektný teč Lotyša, ktorý väčšinu noci korčuľoval so Slovákmi.

Ale nakoniec sa o všetko postarali špeciálne tímy. Lotyšsko bolo 0 proti 4 s ďalším korčuliarom a malo 64 sekúnd 5 na 3 neskoro v zápase so šancou na vyrovnanie. Andres Dzirens trafil žrď, ale puk zostal mimo a to viac-menej rozhodlo o skóre.

„Bol to iný zápas ako včera,“ povedal slovenský hráč Peter Cilarik na margo včerajšej prehry svojho tímu s Českom 3:2. Rýchlo sme strelili prvý gól, čo nám dodalo veľa energie. V prvých dvoch polčasoch sme boli lepší, no stále mali šance, keď sme ich premenili.“

„Dnes sme odviedli dobrú prácu, ale opäť ten prvý gól priskoro,“ povedal Lotyš Oskars Cibulskis. „Bojovali sme, ale nanešťastie sa im to odrazilo neskoro. Snažili sme sa vrátiť, ale teraz sa musíme pripraviť na ďalší zápas. Musíme skórovať viac v presilovej hre. To je veľmi dôležité. Dnes sa to nepodarilo.“ pracovať, ale musí to byť lepšie.“

Lotyšsko po vstupe do zápasu vyhralo všetky tri predchádzajúce stretnutia medzi týmito dvoma tímami, ale oba tímy včera prehrali svoj prvý zápas a zúfalo túžili po zmene šťastia. Slovensko má teraz 1:1, zatiaľ čo domáci klesajú na 0:2.

Oba tímy majú teraz voľno. Slovensko sa v úvodnom úvodnom zápase predstaví v pondelok s Kanadou, kým Lotyši v ten istý večer nastúpia proti Česku.

Hoci prvé číslo bolo pod drobnohľadom, jediným hráčom, ktorý vyčnieval, bol Slovák Matos Sokel. Dvadsaťšesťročný hráč, ktorý sa zúčastnil na svojom treťom svetovom šampionáte, otvoril skóre už po 44 sekundách zápasu. Cehlárik si pripísal slabú prihrávku za lotyšskú koncovku a vpredu predviedol dobrý bekhend, pričom Sukel prestrelil Silovcov a dostal sa do skorého vedenia.

READ  Egypt sa chystá v najbližších dňoch vrátiť svojich štátnych príslušníkov, ktorí utiekli z Ukrajiny, na Slovensko - MZV - Egypt

To je všetko skóre prvého polčasu, no Solek bol celý čas zaneprázdnený. Na neskoršom striedaní sa krútil okolo bránky a vpredu kŕmil Pavla Regindu, len aby videl, ako Silovs zachraňuje to najlepšie. A potom v poslednej minúte zachránil Sokila od teču lotyšský brankár, ktorý zachránil vlastného brankára, aby strelil istý gól.

Lotyšsko malo šance na začiatku a na konci druhej tretiny solídnou hrou, no nedokázalo nič premeniť a prvýkrát hral Stanislav Skorvanek, ktorý debutoval v prvej úrovni a úspešne zblokoval odrazenú loptu. Medzitým Slovensko dominovalo v zápase a zdalo sa, že včera dokázalo zvrátiť svoj osud, keď premrhalo dva náskoky pri prehre s Českom.

Potom sa však vzorec zopakoval. Oliver Okuliyar sa na lotyšskej modrej čiare snažil robiť s pukom priveľa a Rodrigo Apuls ho zbavil puku. Abols sa postavil na vlastnú päsť a v čase 16:51 prekonal Skorvanka na stranu bariéry, čím vyrovnal zápas a poslal lotyšských fanúšikov do varu.

To pripravilo pôdu pre šialený finiš, najprv s 5 na 3 a potom s extra útočníkom asi na dve minúty, ale Slováci udržali pevnosť.