Hurikány rozrušili UCLA v Miami a vyhrali ITA Kickoff – Iowa State Daily

Iowa Tennis zakončila úspešný víkend porážkou č. 10 Miami 4:3 na ich domácom ihrisku v Coral Gables na Floride.

Nedeľňajšie víťazstvo zabezpečilo Hurricanes 24. víťazstvo na ITA Kickoff Championship a znamenalo aj automatickú kvalifikáciu na národné halové majstrovstvá, ktoré o dva týždne bude hostiť Seattle.

Víťazstvá Cyclones nad Hurricanes vo finále a #18. UCLA Bruins v sobotňajšom semifinále znamenali prvýkrát, čo v tejto sezóne porazili súpera z 20 najlepších v zápasoch typu back-to-back. Teraz majú bilanciu 4-1 v sezóne.

Obe dvojhry Cyclones počas víkendu mali slušné rozdiely, najprv sa vrátili Bruins 3:0 a vyhrali štyri zo šiestich dvojhier a vyhrali 4:3. Potom proti Miami opäť čelili deficitu, tentoraz 3:1 po tom, čo získali bod vo štvorhre, a opäť sa vrátili silní vo dvojhre, aby vyhrali zápas.

Víkendové výsledky vyniesli Iowe 12. a 13. víťazstvo nad súperom z Top 50 od nástupu trénera Boomera Saya v roku 2018 a víťazstvo nad Miami bolo najvyššie hodnotené v histórii programu.

Kadlíková má na konte 100 kariérnych víťazstiev

Juniorka Miška Kadlíková sa v sobotu zapísala do histórie a stala sa 18. hráčkou v histórii Iowy, ktorá vyhrala aspoň 100 zápasov v kariére.

V zápase proti Bruins Kadleckova víťazstvom 6-4, 2-6, 6-2 nad Anne-Christine Lutkemeyerovou číslom 120 spečatila svoje storočie hurikánu a pridala sa k spoluhráčom Thasaporn Naklo a Chie Kezuka ako posledný z troch hráčov. výkon. Slovenský rodák má v tejto sezóne bilanciu 5:0 v trojsetových zápasoch a 11:3 za posledné dva roky.

Kadlecková hrala bližšie k Iowe, zasadila posledný klinec do rakvy proti UCLA a predĺžila svoju súčasnú víťaznú sériu na šesť. Výhra bola pre Kadlíkovú aj piatou v tejto sezóne proti súperke v poradí, v ktorej vedie svoj tím.

Vo štvorhre Kadlecková a Sofia Cabezas z Miami porazili Daevenia Achongovú a Mayu Tahanovú a pomohli tak Hurricanes zabezpečiť miesto vo štvorhre. Víťazstvo bolo odrazovým momentom pre tento pár, ktorý v sobotu prehral 6-3 s Vanessou Ongovou a Sashom Vajramovom z UCLA.

READ  Petra Velhová vyhrala ženský slalom na olympijských hrách v Pekingu a dala Slovensku prvú zlatú medailu v alpskom lyžovaní

Proti Hurricanes vo dvojhre Kadlečková opäť priniesla pozitívne výsledky pre Iowu. Po štvrtom mieste vo dvojhre v druhom zápase po sebe Audrey Bushová porazila Collinsovú v dvoch setoch 6:3, 6:4 a víkend ukončila so skóre 3:1.

Kajuru a Naklo sa stretávajú v rozhodujúcich momentoch

Hurricanes získali väčšinu svojich víťazstiev proti UCLA a Miami vo dvojhre, pričom Naklo a Kajuru im zabezpečili veľké víťazstvá v oboch štvorhrách.

Kaguru bol stabilným hráčom Iowy v ich 22. singlovom štarte v tejto sezóne a do zápasu proti Bruins nastúpil na päťzápasovú víťaznú sériu a bilanciu 9-1 v posledných 10 zápasoch.

Zápas sa odohral v dvojhre Kajuru proti 46. umiestnenej Kimmi Hanceovej, s ktorou prehrala na začiatku dňa vo štvorhre s Kajuruovou partnerkou. V zápase medzi dvoma z 20 najlepších dvojíc v krajine to boli Bruins, ktorí sa umiestnili na vrchole 6:2, aby pridali k svojej dominantnej hre.

Kajuru sa chystala na začiatok zápasu, keďže Hance zahrala prvý set 6-4, aby to otvorila. Rodáčka z Tokia sa prebojovala cez druhý a tretí frame, pričom oba vyhrala 6-2 a oplatila Hansovi prehru vo štvorhre.

Proti Hurricanes spolupracoval Kaguro s nováčikom Xinyi Nongom a tento pár zaostával za svojimi súpermi 4:5, keď o tom rozhodol dvojhrový bod vo štvorhre. Cez víkend dostala druhú šancu čeliť hodnotovej konkurencii vo dvojhre, keď sa v Achongu umiestnila na 60. mieste.

Ange Obi Kaguro sa pripravuje na prijatie lopty počas zápasu proti Drake University v tenisovom centre Rogera Knappa 14. januára 2023 (Daniel Jacoby II)

Rovnako ako vo svojom zápase proti Hansovi, Kaguro na začiatku zaostala a prehrala úvodný set 2:6. Proti Achungovej sa však presadila v ďalšom sem a tam, pričom druhý set vyhrala 6:4, vyhrala zápas a zdvojnásobila za stavu 7:5. Ako to urobila Kadlecková deň predtým proti Bruins, Kaguru zopakovala aj v nedeľu pre Iowu. Víkend znamenal jej piate a šieste víťazstvo vo dvojhre nad súperkami v tomto roku.

READ  Priamy prenos - Slovensko U21 vs N. Írsko U21

Predtým, ako Kajuru zaistila zápas, Naklo vyrovnala pre Cyclones v dvojhre číslo 1 vo svojom zápase proti číslo 14 Alexa Noel. Naklo, momentálne na 57. mieste v krajine, sa snažila o tretie víťazstvo v sezóne po tom, čo prehrala svoje štvorhry proti UCLA aj Auburn.

Noelov príchod do Hurricanes nasledoval po silnej nováčikovskej sezóne s Iowou Hawkeyes o dva roky skôr, keď bola ocenená ako prváčka v Big Ten a ocenenie Hráč roka a sezónu ukončila ako prvá All-American. Rodák z New Jersey vynechal jarnú sezónu 2022 pre zranenie po tom, čo počas jesene viedol vo dvojhre 7:2.

Noel kontroloval tempo zápasu proti Naklou, prvý set vyhral 6:4. Naklou visela so súperkou a dokázala sa prebojovať v druhom sete a vyhrala ho 6:3. V rozhodujúcom zápase rodák z Bangkoku v Thajsku pokračoval v rozmachu štátu Iowa, keď si víťazstvom 6:4 vybojoval nerozhodný bod.

Výhra Nakla udržala zápas pri živote pre Cyclones, zápas Kajuru a jeho dráma pokračovali. V tejto sezóne si vyslúžila aj štvrté miesto vo dvojhre, keďže výhra nad Noelom bola najvyššie postavenou súperkou, ktorú tento rok porazila.

chrbtom k stene

Iowa sa presadila v oboch zápasoch na Floride a vyhrala titul. Prvýkrát v tejto sezóne mali Hurricanes po niekoľkých odohraných zápasoch deficit a dokázali sa vrátiť v oboch prípadoch.

Proti Bruins padli Hurricanes a zaostávali vo svojich úvodných zápasoch štvorhry, pričom v žiadnom z troch nezískali ani set, keďže UCLA získala prvé body na palubovke. Bruins pokračovali vo svojom tempe vo dvojhre, keď Naklu na prvom mieste vo dvojhre padol na 94. nasadeného Fangrana Tiana 6-1, 6-2. Potom Anna Supapitch Kuearum padla na č. 42 Ava Cantazarite 6-4, 6-3 a Hurricanes teraz hľadali manko 0-3.

To bolo vtedy, keď sa situácia začala obracať v prospech Iowy, keď Kizuka dala prvé body pre svoj tím víťazstvom v hre č. 6 6-2, 6-1 proti Vajramovovi. Kaguro opäť odpovedal Iowe víťazstvom a Cabezas porazil Onga 7-6, 6-3. Hurricanes mali zrazu na dosah víťazstvo a využili príležitosť.

READ  Bedard vytvoril 5 rekordov a vyhral po predĺžení, zatiaľ čo Kanada porazila Slovensko a kvalifikovala sa do semifinále majstrovstiev sveta juniorov

Iowa zaútočila na číslo 10 Miami, aby získala bod pre štvorhru. Vo dvojhre zareagovali Hurricanes, pričom Kizuka aj Quirum prehrali svoje zápasy na začiatku a Miami teraz vedie.

Cabezas prehrala aj proti Mie Mack 5-7, 4-6 a Iowa State bola opäť na pokraji vyradenia. Potom prišli na rad ťažké úderky, pričom Kadlecková, Naklo a Kajuru zasiahli protiúderom zostave Hurricanes a ukoristili titul z Miami.

Siedmy a rozhodujúci bod je v posledných rokoch často v prospech Hurricanes. Za posledných päť sezón vyhral štát Iowa 8:2 v zápasoch, v ktorých sa rozhodlo 4:3. To zahŕňa minulosezónne víťazstvo nad vtedajším 42. Wisconsinom, keď po strate bodu vo štvorhre zaostali 3:1, ale dokázali sa vyšplhať späť a nakoniec vyhrať vďaka neskorým víťazstvám Querum, Kizuka a Kadlikova.