Haaland pomáha City priblížiť sa k Arsenalu; Ron sa stretne s Rublevom vo finále Monte Carlo

Rekordné vyrovnanie Erlinga Haalanda pomohlo Manchestru City vyrovnať sa s lídrom Premier League Arsenalom. Aston Villa a Brighton zvýšili svoje šance hrať v budúcej sezóne európsky futbal tým, že porazili Newcastle United a Chelsea.

Holger Rune vychytal pôsobivé víťazstvo nad Jannikom Sinnerom a pripravil súboj o titul proti Andre Rublevovi v Monte Carle.

Spojené štáty, Francúzsko, Česká republika, Španielsko, Kazachstan, Nemecko a Taliansko sa v sobotu kvalifikovali do finále Pohára Billie Jean Kingovej.

Kapitán Babar Azam a štvorbranková tona Harisa Raufa pomohli Pakistanu k pohodlnému víťazstvu v druhom T20I proti Novému Zélandu.

Tu je pohľad na kľúčové príbehy z medzinárodných športových podujatí do 16. apríla 2023:

Tesný rozdiel od City s vedúcim Arsenalom

Erling Haaland vyrovnal rekordných 38 zápasov Premier League v sobotu a uzavrel náskok Manchestru City pred vedúcim Arsenalom na iba tri body po dni drámy v štyroch najlepších pretekoch.

Nórsky útočník skóroval dvakrát v prvom polčase víťazstva City 3:1 nad zostupom ohrozeným Leicesterom, čím sa jeho bilancia zvýšila na 32 gólov – rovnako ako útočník Liverpoolu Mohamed Salah v sezóne 2017/18.

John Stones otvoril skóre na Etihad Stadium predtým, ako skóroval z pokutového kopu a šikovne zakončil Haaland.

Pep Guardiola nahradil 22-ročného hráča v polčase, čím mu odoprel šancu sledovať celkový rekord éry Premier League v jednej sezóne 34 gólov – stanovený v 42-och odohraných dní každého tímu.

Leicester, ktorého kapitánom je po prvý raz Dean Smith, skóroval v druhom polčase cez Kelechiho Iheanacha, ale skĺzol k štvrtej porážke v rade a zostáva druhý od konca tabuľky.

City, ktoré sa ženie za piatym ligovým titulom za šesť rokov, má 70 bodov, tri za Arsenalom a zostáva osem zápasov – a Arsenal hrá v nedeľu s West Hamom.

Obe strany sa stretnú na Etihad 26. apríla v potenciálnom rozhodovacom zápase – v ďalšom ligovom zápase City.

Aston Villa si zaistila štvrté miesto, keď porazila Newcastle 3:0 a pripísala si piate víťazstvo v lige za sebou, keďže prehral aj Tottenham.

Villa je stále šesť bodov od prvej štvorky, ale po siedmom víťazstve z ôsmich zápasov je v horiacej forme.

Ollie Watkins, ktorý strelil 11 gólov v 12 zápasoch, skóroval dvakrát po tom, čo Jacob Ramsey predčasne prepálil mužov Unaia Emeryho.

Keďže Manchester United nebol zapojený až do nedele, v Nottingham Forest mal Tottenham šancu posunúť sa do prvej štvorky, ale prekazil ju, keď Bournemouth urobil rozhodujúci krok k prežitiu víťazstvom 3:2.

READ  Rodičia Ontario Hockey League žiadajú vládu o začatie sezóny petíciu

Son Heung-min posunul Spurs do skorého vedenia, no Cherry’s odpovedal gólmi Matiasa Finu a Dominica Solankeho.

Striedajúci Arnaud Danjuma vyzeral, že zachránil bod pre Spurs, keď skóroval proti svojmu starému tímu dve minúty pred časom, ale Dango Ouattara sa snažil v 95. minúte posunúť Bournemouth o šesť bodov od zóny zostupu.

Brighton zvýšil svoje šance v európskom futbale, keď porazil Chelsea 2:1, čím predĺžil čakanie Franka Lamparda na jeho prvé víťazstvo od návratu na Stamford Bridge ako dočasného trénera.

Conor Gallagher otvoril skóre pre Chelsea, ale Danny Welbeck prišiel z lavičky, aby vyrovnal tesne pred polčasom a paraguajský mladík Julio Enchizo vyhral zápas v ohromujúcom štýle.

Crystal Palace a Wolves sa presunuli do bezpečia, ale pre Everton to bol zlý deň, ktorý doma prehral s Fulhamom 3:1.

Spodná časť tabuľky Southampton vyzerala čoraz pomalšie po tom, čo Ibereshe Eze dvakrát skóroval za Palace pri výhre 2:0 nad St Mary’s a spečatil tak tretie víťazstvo Eagles v rade od návratu Roya Hodgsona ako manažéra.

Wolverhampton sa vďaka gólom Diega Costu a Huanga Hee-chana posunul od zóny zostupu na sedem bodov, keď porazil Brentford 2:0.

Everton zostal mimo zóny zostupu iba na rozdiel gólu po tom, čo ho vyradili góly Fulhamu Harrisona Reida, Harryho Wilsona a Dana Jamesa.

Ron pripravuje finále Monte Carlo Masters proti Rublevovi

Dánsky tínedžer Holger Rohn predviedol v sobotu napínavý súboj s kolegom vychádzajúcim hviezdou Yannickom Sinnerom, aby pripravil finále Monte Carlo Masters proti Andrey Rublevovi.

19-ročný hráč po daždivom dni v emiráte dosiahol víťazstvo 1-6, 7-5, 7-5 pod reflektormi.

Rus Rublev, nasadený ako piaty, porazil v prvom semifinále Taylora Fritza 5-7 6-1 6-3.

Ron pokračoval vo svojom raketovom vzostupe v športe ďalším víťazstvom, po tom, čo sa v tejto sezóne dostal do prvej desiatky na svete po svojom úspechu v roku 2022, ktorý vyvrcholil titulom Paris Masters, keď vo finále porazil Novaka Djokoviča.

Sinner ovládol úvodný set, ale v druhom prehrával 3:0, keď boli hráči nútení odísť pre nepriaznivé počasie.

Ron o túto výhodu prišiel po odvolaní, ale naďalej vyvíjal tlak na Sinnerovo podanie a vyrovnal stav zápasu v 12. hre na štvrtý setbol.

Svetová deviatka Ron videl päť brejkbalov v treťom sete, keď zostal na podaní 11 zápasov.

READ  Člen RSL Luna bol vymenovaný do národného tímu Svetového pohára USA do 20 rokov

Urobil však rozhodujúci krok a zabezpečil si miesto vo svojom druhom finále Masters pri svojom prvom mečbale, keď Sinner zasiahol forhendom do siete.

Predtým Rublev tiež bojoval od setu, aby porazil amerického big-servera Fritza a dostal sa do svojho druhého finále v Monte Carle.

25-ročný hráč má za cieľ dosiahnuť ešte lepšie výsledky ako v roku 2021, keď vo finále prehral so Stefanosom Tsitsipasom.

Fritz stále čaká na finále ATP na antuke napriek skvelému týždňu.

Obaja hráči sa v dlhom úvodnom sete trápili na podaní, no ôsmy nasadený Fritz sa ujal vedenia brejkom v 12. hre.

Rublev sa prebojoval cez druhý set, aby si vynútil prestávku, ktorú zadržal dlhotrvajúci dážď, keď svetová šestka viedla 3:2 na podanie.

Rublev po reštarte vyrovnal s okamžitým brejkom.

V ôsmej smene videl, ako mu prešli tri herné body, ale zakončil to s láskou.

Rublev si zahrá svoje druhé finále sezóny po marcovej prehre s Daniilom Medvedevom v Rotterdame.

Sobotňajšie výsledky ATP Monte Carlo Masters (x označuje nasadzovanie; hráči reprezentujúci Rusko a Bielorusko majú zakázané súťažiť pod názvom alebo vlajkou svojej krajiny):

semifinále

Holger Rune (DEN x6) bt Jannik Sinner (ITA x7) 1-6, 7-5, 7-5

Andrey Rublev (5x) Taylor Fritz (USA x 8) 5:7, 6:1, 6:3

Spojené štáty a Francúzsko až do finále Pohára BJK

Jessica Pegula spečatila sobotňajšie víťazstvo Spojených štátov nad Rakúskom a zabezpečila 18-násobnému rekordérovi postup do finále pohára Billie Jean Kingovej.

Svetová trojka Pegula rýchlo zapracovala na Julii Graberovej, ktorá vyhrala 6:1, 6:3, aby zabezpečila silne favorizovaným Američanom víťazstvo 3:0 nad Rakúskom v zápase Delray Beach na Floride.

Česká republika zdolala Ukrajinu 3:1, pričom Markéta Vondroušová získala víťazný bod nad Katarínou Zavatskou 6:3, 6:4 po prehre bývalej šampiónky French Open Barbory ​​Kryczekovej 3:6, 6:1, 6:4 na 38. mieste. Kostyuk.

Svetová päťka Caroline Garciaová zdolala Francúzsko 6-1 6-7 (10/12) 6-1 nad Britkou Harriet Dartovou v Coventry.

Wimbledonská šampiónka Elena Rybakina zdolala Poľku Magdu Linnettovú a zabalila tak víťazstvo Kazachstanu.

Víťazstvo Španielska nad Mexikom na antuke v Marbelle zabezpečila Nuria Barrezas Diazová, ktorá vyradila 196. Marcelu Zachariasovú 6:3, 6:0.

Nemka Anna-Lena Friedsamová v Stuttgarte odčinila prehru domácej hráčky v úvodnom zápase, keď ukoristila víťazný bod 6:1, 6:0 nad Brazílčankou Laurou Pegosiovou.

READ  Profesionálni basketbalisti z Baham v centre pozornosti eurozóny

Taliansko zdolalo Slovensko 3:2, keď Martina Trevisan a Elisabetta Cocciaretto zdolali Viktoriu Hrnchakovú a Teresu Mihalikovú 6:4, 4:6, 7:5 v tajbrejku štvorhry.

Nepriaznivé počasie zastavilo návrat Slovinska proti Rumunsku s nerozhodným výsledkom 3:3 v prvom sete rozhodujúcej štvorhry.

Slovinsko prehrávalo po piatkovom zápase doma v Koperi 2:0, ale ubránilo sa, keď vyhrali svoje zápasy Tamara Zidancic a Kaja Jovan.

Švajčiarsko, obhajca titulu, a Austrália, vicemajster z roku 2022, získali automatickú kvalifikáciu na finále 7.-12. novembra, ktoré bude zahŕňať štyri skupiny po troch.

Azam, Rauf vedie Pakistan k víťazstvu

Kapitán Babar Azam rozbil pekné storočie, zatiaľ čo rýchly nadhadzovač Harris Rauf získal štyri bránky, keď Pakistan v sobotu porazil Nový Zéland o 38 behov na druhom medzinárodnom turnaji T20 v Lahore.

Awad Azam, ktorý v piatok pri svojom 100. ročníku T20I dosiahol len deväť, trafil 58 loptičiek 101, aby nepriviedol Pakistan k výsledku 192-4 vo svojich 20 prehrach.

Rauf, ktorý v úvodnom zápase dosiahol najlepší výsledok 4:18 pri 88-násobnom víťazstve Pakistanu, skončil 4:27 a obmedzil Nový Zéland na 154:7.

Pakistan teraz vedie v päťzápasovej sérii 2:0 s poslednými tromi zápasmi v Lahore (17. apríla) a Rawalpindi (20. a 24. apríla).

„Som veľmi spokojný s výkonom tohto zápasu,“ povedal Azam, ktorý je teraz kapitánom najúspešnejšieho tímu T20I so 42 víťazstvami spolu s Angličanom Owenom Morganom a Asghar Afghani z Afganistanu.

„Mal som pár dobrých partnerstiev a potom sa môj bowling stal opäť vynikajúcim. Získali sme vzrušujúcich, skúsených mladých hráčov, ktorí nám zabezpečili postupné víťazstvá.“

Mark Chapman skóroval 65, keď na Novom Zélande nenastúpil, odohral štyri vystúpenia a šesť, no v pravidelných intervaloch stratil partnerov po tom, čo turisti dobre začali.

Chad Bowes (26) a kapitán Tom Latham (19) nasadili 44 za prvú bránku v 6,2 prehozoch, ale s tak vysokou mierou objednávok strácala stíhačka Nového Zélandu dych.

„Boli sme tam alebo tak, ale neboli sme schopní dokončiť smeny, s loptou aj pálkou,“ povedal Latham.

„Keď tak hrá Babar, klobúk dolu.“

Iba Chris Gayle zo Západnej Indie zarobil stovky v koordinácii so svojimi 22, zatiaľ čo Ind Rohit Sharma je na vrchole rebríčka T20I so štyrmi prehrami.