Fulham 2:1 Leeds: Ilan Meslier udelil góly Harryho Wilsona a Andreasa Pereiru, aby prehĺbil obavy hostí zo zostupu do druhej ligy | futbalové správy

Forma z nočnej mory Ilana Meslera pokračovala, pretože jeho brankárske chyby znamenali, že dôležitý týždeň Leedsu v boji o zostup sa začal prehrou 2:1 s Fulhamom.

Tím Javiho Graciu sa vydal na víťaznú sériu, ktorá zahŕňa zápasy s Leicesterom a Bournemouthom budúci týždeň, po tom, čo inkasoval 11 gólov v posledných dvoch zápasoch proti Crystal Palace a Liverpoolu – a Mesler bol z veľkej časti zodpovedný za ich prehru na Západe. Londýn.

Po napätom zápase, ktorý sa končil na 0:0, keď hodiny tikali, Francúz poslal Willianovu prihrávku priamo do Harryho Wilsona, aby strelil prvý gól, a potom odrazil center Anthonyho Robinsona priamo do Andreasa Pereiru, aby ho už po 15 minútach jednoducho zakončil. .

obrázok:
Andreas Pereira zvyšuje náskok Fulhamu na 2:0

Patrick Bamford odišiel z lavičky, aby si vynútil vlastný gól Joaa Balinhu pre Leeds, a zatiaľ čo Meslier sa skvele vyrovnal, keď Willianov priamy kop vyrazil proti brvnu, dlaň prišla neskoro.

Leeds prehral tri zápasy v rade a v boji o zostup zostáva 29 bodov hlboko. Gracia odmietla kritizovať jednotlivých hráčov ako Meslier, no tvrdí, že má veľké obavy.

„Bojím sa o všetko,“ povedal na svojej pozápasovej tlačovej konferencii. „Je to naša tretia prehra v rade.

„Musíme zlepšiť všetkých hráčov, úroveň hráčov. Musíme dostať späť najlepšiu jedenástku. O tri dni nás čaká veľmi dôležitý zápas, musíme byť pripravení.“

„Nehovorím o jednotlivcoch alebo hráčoch. Všetci sa snažia zo všetkých síl a niekedy všetci hráči urobia chyby, ale ja radšej udržiavam tím alebo tím silný a snažím sa byť konkurencieschopný.“

Fulham medzitým za sebou má víťazstvá, ktoré ho posúvajú na takmer štyri body pred európskymi miestami.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Ako Mesler trhal svoje linky

obrázok:
Ilan Mesler pozerá, ako Harry Wilson otvára

Oba tímy sa zoradili bez útočníka mimo poľa, pričom líniu oboch tímov viedli Bobby DiCordova-Reed a Rodrigo – čo môže vysvetľovať nevýrazný negatívny prvý polčas.

READ  Kedy a kde sledovať FC Bayern Mníchov vs FC Barcelona

Tosin Adarabioyo z Fulhamu prinútil Mesliera k brilantnej reakcii, keď namieril priamy kop na bránu – ale vlajka smerovala do ofsajdu.

Hodnotenie hráčov

Fulham: lino (7); Tite (7), Tosin (6), Ream (8), Robinson (8); Reed (7), Balinha (6), Pereira (8); Wilson (7), De Cordova-Reid (6), Willian (8)

ponorky: Lukic (6), Vinicius (6), Cairney (neznámy), Suleiman (neznámy), Kebano (neznámy),

Leeds: Mesler (4), Christensen (5), Koch (5), Cooper (5) a Weber (6); Rocca (6), McKinney (4), Aronson (5); Harrison (6), Rodrygo (5), Summerville (6)

ponorky: Bamford (7), Sinisterra (6), Gnonto (n/a), Forshaw (neznámy)

Hráč zápasu: Anthony Robinson (Fulham)

Sebavedomie Leedsu vzrástlo, keď Marc Roca otestoval priamy kop Bernda Lena – no tento rutinný pokus bol jedinou reálnou šancou hostí v prvom polčase.

Tvorca hry Fulhamu Pereira urobil tri pokusy z diaľky, ale dva smerovali priamo k Meslerovi a jeden išiel na tribúnu – nedostatok inštinktu zabíjania stredopoliara stelesňoval streľbu v úvodnej tretine.

Fulham sa však presadil tesne pred hodinou. Roccaovu slabú prihrávku cez stredné pásmo zachytil Robinson, ktorý sa rútil dopredu a nakŕmil Williana na ľavej strane.

Brazílčan podržal prihrávku, ktorú mal Meslier zvládnuť – namiesto toho nechal Wilsonovu dlaň, aby vystrelil uvoľnenú loptu.

obrázok:
Harrison Reid z Fulhamu (vľavo) a Maximilian Wooper z Leeds United bojujú o loptu

Leeds sa okamžite pokúsil udrieť, keď strela Crescencia Summervillea na blízku bránu rozpútala hosťujúcich fanúšikov do búrlivých osláv – predtým, než si uvedomili, že zasiahla bočnú sieť.

A nezastavil sa ani Fulham, keď Pereira trafil priamy kop priamo do brvna s Meslerom, ktorý vyrazil z pokutového kopu.

Keď Leeds poslal telá dopredu, domáci ich v druhom polčase udreli druhýkrát. Pereira naklonil loptu na rozvášneného Robinsona, ktorého center napálil priamo do dráhy stredopoliar Fulhamu, ktorý nemohol chýbať, keď z pár metrov vystrelil domov.

Leeds sa pokúsil vrátiť do hry, keď Leno ukázal Meslierovi, ako narábať s divokými strelami, keď Rocca z hranice šestnástky švihol nad brvno.

READ  Stephen Davis zdôraznil dôležitosť dobrého štartu proti Taliansku

Ale tlak hostí – ktorému pomohol príchod Luisa Sinisteru a Bamforda z lavičky – nakoniec viedol k šťastiu, keď Balenha tvrdohlavo zasiahol do dolného rohu.

obrázok:
Patrick Bamford z Leeds United oslavuje po padnutí gólu

Ale napriek tomu, že Leedsu zostávalo 10 minút do ôsmich minút predĺženia – bol to Fulham, kto mal jedinú skutočnú šancu neskoro, keď Willian z priameho kopu trafil Mesler brvno.

Gracia na Meslier, Chants Against the Tablet a Faith

Po zápase dostal Gracía otázku, či záložný brankár Joel Robles, ktorého poznal z čias v Španielsku, nezvažoval ako náhradu za neschopného Mesliera.

Odpovedal: „Zvažujem všetky možnosti.“ „Ale musím sa rozhodnúť. Joel, poznám ho dobre zo Španielska, ale musím sa rozhodnúť.“

obrázok:
Manažér Leedsu Javi Gracia smutne pozerá

Zaoberal sa aj otázkami o skandovaní fanúšikov Leedsu proti predstavenstvu a športovému riaditeľovi Victorovi Ortovi za to, že nedokázal nadviazať na minulú sezónu. V jednej chvíli tím mobilnej podpory spieval meno Marcela Bielsu.

„Hráči sú sústredení na hru,“ povedal o choráloch. „Neviem, či rozumeli tomu, čo hovorili.

„Cítim, že fanúšikovia boli sklamaní ako my všetci. Som si istý, že v ďalšom zápase budú podporovať tím, nepodporujú jedného hráča alebo manažéra, podporujú tím.“

Na otázku, či si hráči myslia, že sa z tejto šlamastiky dostanú, Gracia odpovedala: „Musíme. Je čas to urobiť. Nemáte čas a my o tom nepochybujeme.“

„Musíme veriť a dokázali sme to pred štyrmi alebo piatimi zápasmi [Tuesday night against Leicester] Doma je to iný zápas, bude to iné a my môžeme vyhrať, tým som si istý.“

Analýza: Je čas, aby Leeds zmenil brankára?

Sam Blitz zo Sky Sports v Craven Cottage:

Hovorí sa, že na to, aby ste mali vo futbale úspech, bez ohľadu na koniec tabuľky, potrebujete dobrého brankára.

John Terry raz z Craven Cottage povedal, že brankár Chelsea Petr Čech zarába tímy, ktoré sa snažia o titul, okolo 10 až 15 bodov za sezónu.

Áno, brankári vám môžu ušetriť body, ale môžu ich aj zahodiť. David De Gea a Aaron Ramsdal to chytia vo štvrtok a v piatok večer. V sobotu popoludní prišiel rad na Ilana Mesliera.

obrázok:
Andreas Pereira oslavuje s tímovým kolegom Bobbym Reidom po tom, čo sa Fulham ujal vedenia 2:0

Jedna klapka a jedno jednoduché zatlačenie pre Andreasa Pereiru, aby využil Fulhamovu druhú a hra bola pre Leeds.

READ  IIHF - Hokejová rodina pomáha Ukrajine

Nie je to len Meslerova slabá forma, čo Leedsu neškodí. Stred poľa potrebuje drastickú premenu, keď Marc Roca, Weston McKinney a Brendan Aronson zle prihrávajú pri zostavovaní oboch brán.

Ale ak hráte s týmito chybami v strede poľa, potrebujete, aby váš brankár nastúpil a zachránil tieto chyby. Napriek dvom šikovným zástavkám vo Fulhame to Meslerovi nevyšlo. On a jeho obrana inkasovali v tejto sezóne ligových najvyšších 62 gólov a iba Bournemouth – ktorý inkasoval deväť gólov v jednom zápase – sa k nim dokonca vzdialene približuje na 59.

So skúsenosťami Joela Roblesa z tohto súboja v Evertone a Wigane je možno čas na zmenu medzi tyčami.

Keď Leeds prvýkrát vstúpil do Premier League, bol to Meslierov štýl a schopnosť zastavovať strely, vďaka ktorým vynikal klub v jeho prvej sezóne pod Bielsou. Teraz to vyzerá, že ich dokáže zložiť.

Silva: Budúci týždeň zaútočíme na Aston Villu

obrázok:
Manažér Fulhamu Marco Silva je späť na vedľajšej koľaji

Najbližšie pre Fulham je cesta do Aston Villy Unaia Emeryho v zápase, ktorý by mohol rozhodnúť o tom, či sa podarí oživiť európske ašpirácie Cougars.

Zvrat v šťastí Aston Villy pod vedením španielskeho šéfa spôsobil, že prenikli do prvej šestky pred Fulhamom – Silva trvá na tom, že v utorok vyrazia a zaútočia na klub Midlands, napriek tímovým pravidlám.

„Máme cieľ, poznáme seba a tento futbalový klub a budeme bojovať do poslednej chvíle, aby sme naše ciele dosiahli.

„Mali sme zlé obdobia v strede ihriska, ale to je súčasť procesu. Som naozaj šťastný za hráčov.“

„Budúci utorok na nich zaútočíme, radi hráme vonku proti dobrému tímu. Opäť sa stretneme s Villom, ktorý je v dobrej forme.“

Čo potom?

Leeds V utorok večer v anglickej Premier League hostí Leicester City v rozhodujúcom zápase na konci tabuľky Premier League o 20:00.

Fulham na návšteve Aston Villa v Craven Cottage v ten istý deň v Premier League o 19:45.