Fínsko sa zotavuje na majstrovstvách sveta juniorov, porazilo Slovensko 5:2 | športu

Moncton, New Brunswick (AP) – Oliver Kapanen a Joachim Kimmel zaznamenali gól a asistenciu, keď Fínsko zvíťazilo nad Slovenskom 5:2 v utorok na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Počas druhého polčasu vo Fínsku strelil tri góly aj Jani Niman. Ďalšie góly Fínov strelili Sami Pivarenta a Brad Lambert.

Jani Lampinen predviedol 22 zákrokov pre Fínsko (1-0-1), deň po prehre 3-2 v predĺžení so Švajčiarskom.

V prvom zápase Slovenska na turnaji skóroval v prvej a tretej tretine Petr Rybsek. Pri oboch góloch asistoval Maxim Sterbak.

Za Slovensko začal v sieti Patrick Andrešek, ktorý zastavil 11 z 15 striel v čase 33:56. Mate Marinov premenil 7 z 8 striel ako úľavu.

Švédsko 1, Nemecko 0

Karl Lindbom zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko a predĺžilo tak sériu odstávok na dva zápasy v Halifaxe v Novom Škótsku.

Adam Engstrom strelil jediný gól zápasu v posledných sekundách prvej tretiny, keď si Švédsko (2-0-0) upevnilo prvé miesto v skupine A.

Nikita Kwab zblokoval 43 striel do siete pre Nemecko (0-1-0).

Švajčiarsko 3, Lotyšsko 2, sú

Švajčiarsko strelilo vyrovnanie o necelé dve minúty, potom prekonalo Lotyšsko v penaltovom rozstrele v Monctone.

Za Švajčiarsko skórovali Robin Lewis a Rodwin Dionisio, za Lotyšsko Darles Ducours a Dans Lokelis, ktoré prekonali 29:18.

Švajčiarsko (2:0) otvorilo víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Fínskom. Lotyšsko (0-1-1) prehralo so Spojenými štátmi 5-2 vo svojom úvodnom pondelkovom zápase.

Česká republika 9, Rakúsko 0

Jiří Količ strelil hetrik, keď Česko zdolalo v Halifaxe Rakúsko 9:0.

Gabriel Storck skóroval dvakrát, Jakob Brabink, Petr Hauser, Alice Čech a David Špaček. Stanislav Sevozel zaznamenal tri asistencie.

Česi viedli po prvej tretine 3:0 a v tretej tretine viedli 7:0. Česko (2:0:0) zdolalo v pondelok Kanadu 5:2. Rakúsko (0-2-0) prehralo v pondelok so Švédskom 11:0.

READ  Vakcíny začínajú predbiehať dopyt vo východnej Európskej únii. To je dôvod na obavy

Brankár Tomáš Suchánek zaznamenal shutouty a dve asistencie.

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.