Fínsko porazilo Nemecko, Slovensko na hokejových svetoch porazilo hostiteľské Lotyšsko

Tlačová agentúra14. mája 2023, 01:09 ET1 minúta na čítanie

TAMPERE, Fínsko – Obhajcovia titulu Fíni sa odrazili od úvodnej prehry so Spojenými štátmi, keď v sobotu na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji zdolali Nemecko 4:3.

Sakari Maninen zaznamenal za Fínsko dva góly a asistenciu, rovnako ako Mikko Lehtonen a Joel Armia v prvom skupinovom zápase v Nokia Arene.

Manninen skóroval dvakrát do polčasu 1:47 a zvýšil Fínsko na 3:2. Jon Petrka v tej tretine vyrovnal na 3 a Lehtonen skóroval po odraze z ľavého kruhu na 7:15 v poslednej tretine.

Marcel Nobles a Kai Weissmann strelili gól za Nemecko, ktoré po prehre 1:0 so Švédskom utrpelo druhú prehru za sebou.

A v ďalších zápasoch v skupine A skóroval Sascha Trail po 39 sekundách predĺženia a vyhral Francúzsko 2:1 nad Rakúskom.

Nikolaj Ehlers skóroval dvakrát v presilovej hre pre Dánsko, keď zdolalo Maďarsko 3:1.

V Rige strelil rozhodujúci gól Marek Hřevik v polovici posledného polčasu, keď Slovensko v druhej skupine porazilo Lotyšsko 2:1.

Denis Malgin dvakrát skóroval a pridal asistenciu, aby pomohol Švajčiarsku vyradiť Slovinsko 7:0 v úvodnom zápase B-skupiny, zatiaľ čo Kazachstan sa presadil v penaltovom rozstrele proti Nórsku 4:3.

READ  EÚ predstavuje kritickú správu o zásadách právneho štátu, keď sa zväčšujú vnútorné rozpory - politická