Filip Messer má za sebou seniorský debut za Slovensko

Zápasom medzi Českom a Slovenskom sa dnes ráno vo Švédsku začali majstrovstvá sveta juniorov v hokeji. Juraj Slavkovski síce nebol prítomný, no Filip Messer má na tomto turnaji slovenskú uniformu.

Je teda jasné, že práve oni budú tým, na ktorý sa v Montreale treba pozerať… najmä preto, že Messer bude veľkou súčasťou slovenskej reprezentácie, čo by mohlo počas tohto turnaja zamiešať karty.

Dnes ráno, napriek tomu, že klub potreboval zotrvať v zápase v prvej tretine svojho brankára Adama Ghazana, slovenská mašina začala v druhom polčase naberať na obrátkach. Pri presilovej hre Messer nakŕmil Servaka Petrovského, aby zabezpečil svojmu tímu vedenie.

Nádherná krížna prihrávka od Messera za sebou.

Od konca druhej tretiny začali Slováci vlastne robiť krátku prácu chudobným Čechom. V rýchlom slede za sebou skórovali Petr Ribšek, Samuel Honzik a Boris Zabka a Slováci sa dostali do vedenia 4:1.

Messer sa však rozhodol v tretej tretine opäť usporiadať šou. Na začiatku ofenzívy si zachytil puk a parádne sa vyšplhal, než predviedol skvelú prihrávku Petrovskému, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase.

Slováci nakoniec vyhrali 6:2… a potvrdili, že ich na tomto turnaji budú brať vážne.

Česi nie sú najväčším rivalom v ťažení Slovenska, no v týchto „ľahkých“ zápasoch zvyknú dominovať dobré tímy. Slovensko bolo dnes dominantné… aj bez hokejových hviezd krajiny Slavkovského a Simona Nemca. Predstavte si, čo sa môže stať týmto dvom.

Očakávali sme, že Messer bude mať skvelý turnaj a dnes ráno začal zápas dobre so silným výkonom.

READ  History & Discovery Center víta uznávaného kubánskeho umelca

Nemôžem sa dočkať, až uvidím, či dokáže pokračovať vo svojom tempe.

Nadácia

Všimnite si, že absencia kľúčových hráčov na tomto turnaji okrem Slovákov výrazne ovplyvňuje aj Kanaďanov. Connor Bedard, Kevin Korczynski, Shane Wright, Zach Benson a Adam Fantilli môžu reprezentovať krajinu, ale nedostali povolenie od svojho tímu NHL zúčastniť sa na turnaji.

Neprítomnosť Slovana a Nemca bolí Slovákov, no Kanaďanov viac, v tom sa zhodneme.