Fernandes strelil gól pri víťazstve Portugalska v kvalifikácii ME nad Bosnou

<فئة ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/players/380323" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: Bruno Fernandes ؛ ثانية: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Bruno Fernandez </a> oslavuje po strelení druhého gólu a <a class ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/portugal/" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: البرتغال ؛ sec: content-canvas ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Po tretie, Portugalsko </a> Pri sobotňajšom kvalifikačnom víťazstve na Euro 2024 nad Bosnou a Hercegovinou (CARLOS COSTA)“ src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/YyHyuPOr4rAl9kstkRVjng–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcTY-0STAhttps://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/YyHyuPOr4rAl9kstkRVjng–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcTY-03PT:// zenfs.com/en/afp.com/4deaff8d4d5cc69dfbfbecb883d07f63″ data-src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/YyHyuPOr4rAl9kstkRVjng–/YXBwaWKk2md-p3mR0 médiá.zenfs .com/en/afp.com/4deaff8d4d5cc69dfbfbecb883d07f63″/></div>
</div>
</div>
<div class=
Bruno Fernandes oslavuje sobotňajšie víťazstvo Portugalska v kvalifikácii na Euro 2024 nad Bosnou a Hercegovinou, keď strelil druhý a tretí gól Portugalsku (Carlos Costa)

Bruno Fernandes skóroval neskoro, keď Portugalsko v sobotu porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:0 a udržalo si perfektný kvalifikačný rekord na Euro 2024.

Bernardo Silva otvoril skóre tesne pred koncom prvého polčasu na štadióne Da Luz v Lisabone a hviezda Manchestru United Fernandez sa presadila v druhom polčase 13 minút pred koncom zápasu.

Potom strelil svoj druhý a tretí gól Portugalska po zranení a Portugalsko teraz strelilo 13 gólov a neinkasovalo, keďže prvé tri zápasy v skupine J vyhralo.

Vďaka tomu skončili na čele šesťčlennej divízie, dva body pred Slovenskom a päť pred Luxemburskom, pričom dva najlepšie tímy sa kvalifikovali do budúcoročného finále v Nemecku.

Portugalčan Roberto Martinez navštívil Island v utorok, keď ďalšie víťazstvo posunulo víťazov Euro 2016 o krok bližšie k zabezpečeniu kvalifikácie.

Martinez, ktorý nie je úplne spokojný s predstavením, povedal: „Náš postoj ako tímu bol úžasný, ale naše ťažkosti boli viac o duševnom vyčerpaní ako o niečom fyzickom.“

„Hrali sme viac srdcom ako hlavou. Stále potrebujeme naplno rozvinúť náš potenciál.“

Cristiano Ronaldo mal na ruke kapitánsku pásku a odohral celých 90 minút, keď 38-ročný držiteľ medzinárodného rekordu vo vystúpení mužov vyhral svoj 199. reprezentačný zápas.

Útočníkovi, ktorý teraz hrá za Al Nassr v Saudskej Arábii, sa však nepodarilo pridať 122 medzištátnych gólov – v polovici prvého polčasu našiel hlavičkou sieť, ktorú však odvrátila ofsajdová zástavka.

„Oddanosť Cristiana Ronalda národnému tímu je príkladná,“ povedal Martinez.

„Je to veľmi jedinečný hráč vo svetovom futbale a v našej šatni je veľmi dôležitý.“

Silva, ktorý minulý víkend pomohol Manchestru City vyhrať Ligu majstrov, otvoril skóre minútu pred polčasom, keď prvýkrát skončil po tom, čo ho presadili Ronaldo a Fernandes.

Bosna na čele s 37-ročným Edinom Dzekom nedokázala vyrovnať a Portugalsko opäť skórovalo v 77. minúte, keď Fernandes hlavičkoval domáci neoznačený center Rubena Nevesa.

Fernandez následne spečatil víťazstvo Portugalska, keď na hranici šestnástky ovládol hruď a zakončil halfvolejom.