Felix Auger-Aliassime Denis Shapovalov, 5. deň, Australian Open

Pre Kanaďanky to bol na Australian Open ťažký deň, pretože Leila Annie Fernandezová z Montrealu v druhom kole turnaja podľahla štvrtej nasadenej Caroline Garciovej.

Felix Auger-Aliassime a Denis Shapovalov sú nositeľmi kanadských tenisových nádejí, keď chcú postúpiť do štvrtého kola grandslamového turnaja na piaty deň.

Sledujte akciu naživo dnes večer o 19:00 ET / 16:00 PT na TSN1, TSN.ca, aplikácii TSN s ďalšími streamami dostupnými na TSN+. Pomocou TSN Multiplex môžete tiež sledovať viacero streamov súčasne.

Tu sú niektoré zo zápasov, na ktoré sa môžeme v programe tešiť:

Felix Auger-Aliassime verzus Francisco Sirondolo

Po tom, čo v prvom kole porazila Kanaďana Vaska Pospisila (1-6, 7-6, 7-6, 6-3), prežila Auger-Aliassime strach z druhého kola, keď zdolala Slováka Alexa Mulkana v piatich setoch (3-6). . 3-6, 6-3, 6-2, 6-2).

Dvadsaťdvaročný hráč teraz v 3. kole čelí 28. nasadenému Francescovi Sirondolovi z Argentíny.

Sirondolo v prvom kole zdolal argentínskeho krajana Guida Pellu v dvoch setoch (6-4, 6-4, 6-3) a porazil Francúza Corentina Mouteta v štyroch setoch (3-6, 6-4, 6-2, 7-7 ). 5) V druhom kole.

Obaja hráči sa prvýkrát stretli v tomto treťom kole Australian Open.

Tento zápas môžete sledovať naživo na TSN1, TSN.ca a aplikácii TSN, ktorý sa má konať o 23:00 EST / 20:00 PT.

Pre Auger-Aliassime je to štvrtý Australian Open. Najlepší výsledok dosiahol v roku 2022, keď vo štvrťfinále prehral s druhým nasadeným Daniilom Medvedevom v piatich setoch (7-6, 6-3, 6-7, 5-7, 4-6).

Denis Shapovalov verzus Hubert Hurkacz

Shapovalov prevzal podnikanie v druhom kole, keď porazil Japonca Tara Daniela v dvoch setoch (6-3, 7-6, 7-5) a teraz stojí pred svojou doteraz najťažšou úlohou na turnaji ako 10. nasadený Hubert Hurkacz. Poľsko.

Títo dvaja hráči sa proti sebe postavili štyrikrát v kariére, Hurkacz vyhral 3:1. Jediné víťazstvo Shapovalova nad Hurkaczom prišlo v roku 2021 na Dubaj Duty Free Championships v 16. kole.

READ  V Bidlingtone sa otvára nové obchodné centrum pre domácich pracovníkov

Hurkacz vstupuje do tretieho kola po tom, čo prežil päťsetový zápas proti Talianovi Lorenzovi Sonegovi 3-6, 7-6, 2-6, 6-3, 6-3. Tento 25-ročný hráč vyhral v roku 2022 Terra Wortmann Open a v roku 2019 Winston-Salem Open.

Pre Shapovalova je to šiesty Australian Open. Najlepší výsledok dosiahol v roku 2022, keď vo štvrťfinále prehral s tenisovou legendou Rafaelom Nadalom v piatich setoch (3-6, 4-6, 6-4, 6-3, 3-6).

Tento zápas je naplánovaný na 3:00 EST / 12:00 PT.

Iga Swiatek vs Kristína Buxa

Svetová jednotka Iga Swiateková pokračuje vo svojom úsilí o svoj prvý titul na Australian Open, keď sa v treťom kole stretne s Kristinou Buxovou zo Španielska.

21-ročná Swatek poslala v prvom kole Nemku Julie Niemeyerovú v dvoch setoch (6-4, 7-6) a v druhom kole zdolala Kolumbijčanku Camilu Osorio vo dvoch setoch (6-2, 6-3).

Po absolvovaní kvalifikácie pred začiatkom turnaja porazil Buxa v prvom kole Nemku Evu Lissovú v troch setoch (2-6, 6-0, 6-2) a následne ohromil Kanaďanku Biancu Andreescuovú (2-6, 7-6 , 6-4) v troch setoch.

Tento zápas je naplánovaný na 22:15 EST / 19:15 PT.