FA Cup: Arsenal FC – Newcastle United 2: 0 pp

Dnes 17:59
|

Slovenský futbalový brankár Martin Dyravka strelil prvý zápas aktuálnej sezóny so zranením. Jeho tím však v sobotu prehral Newcastle vo svojom zápase 3. kola FA Cupu na štadióne Arsenalu 0: 2 po predĺžení a so súťažou sa rozlúčil.

Aktualizované o 21:00 pre ďalšie výsledky

Debravka v tíme chýbal od septembra, svoj tím však v zápase niekoľkokrát dobehol a pripísal si celkovo sedem kladkostrojov. Newcastle odolával „kanonierom“ až do 109. minúty, keď postúpil Emile Smith Rowe, aby natrvalo spečatil náskok londýnskeho tímu v 117. minúte Pierre Emeric Aubameyang.

Brankár Slovenska mal viac dôvodov na radosť Marek RodakTo pomohlo Fulhamu kvalifikovať sa do štvrtého kola FA Cupu. Jeho tím porazil doma Queens Park Rangers 2: 0 po predĺžení a domorodec sa o víťazstvo podelil piatimi kladkami.

Do ďalšej fázy postúpili aj hráči Evertonu, ktorí zdolali Rotherham 2: 1 po predĺžení. Za Sheffield United Bristol Rovers 3: 2, Leicester City zvíťazil nad Stoke City 4: 0. Potom je tu Burnley, ktorý po penaltovom rozstrele trikrát v lige porazil Milton Keynes. Na druhej strane, ďalší zástupca Premier League Blackpool vyradil v penaltovom zápase prvú ligu West Bromwich Albion.

Liverpool FC.

Prečítajte si tiež

Chorley FC dosiahol veľké víťazstvo od šiestej najvyššej súťaže. Klub porazil semifinále šampionátu Derby County 2: 0 a v histórii sa predstaví vo štvrtom kole prvýkrát. K prekvapivému víťazstvu prispela aj veľká „Covid“ marodka v tíme Derby, ktorú trénoval bývalý anglický herec Wayne Rooney.

Úspech hráčov Chorley FC má ešte ďalší rozmer. V dôsledku koronavírusu prišiel klub o obrovské peniaze. Výťažok však zarobil takmer 200 000 libier a podľa majiteľa Terryho Robinsona by peniaze výrazne pomohli pri zabezpečení jeho budúcnosti.

READ  Záverečná skupinová fáza kvalifikácie majstrovstiev sveta vo futsale Futsal EURO