Euro 2020: zápasy, výkop, maličkosti. Všetko, čo potrebujete vedieť – novinky

Dnes večer sa Taliansko predstaví s Tureckom v úvodnom zápase najväčšieho futbalového turnaja na svete po majstrovstvách sveta

Euro 2020 sa konečne začalo po ročnom meškaní kvôli pandémii Covid-19.

Tohtoročný turnaj 24 tímov sa koná v 11 mestách rozmiestnených po európskom kontinente.

Dnes večer sa Taliansko predstaví s Tureckom v úvodnom zápase najväčšieho futbalového turnaja na svete po majstrovstvách sveta.

Prezrite si šesť sád a kompletné kombinácie.

skupiny

Skupina A: Taliansko, Švajčiarsko, Turecko, Wales

Skupina B: Belgicko, Rusko, Dánsko, Fínsko

Skupina C: Ukrajina, Holandsko, Rakúsko, Severné Macedónsko

Skupina D: Anglicko, Chorvátsko, Česká republika, Škótsko

Skupina E: Španielsko, Poľsko, Švédsko, Slovensko

Šiesta skupina: Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, Maďarsko

Čas SAE

Živé vysielanie na BEIN SPORTS kanáloch

celé zápasy

Skupinová fáza:

11. júna, piatok

Skupina A: Turecko-Taliansko (23:00, Rím)

12. júna, sobota

Skupina A: Wales vs Švajčiarsko (17:00, Baku)

Skupina B: Dánsko – Fínsko (20.00 h, Kodaň)

Skupina B: Belgicko-Rusko (23:00, Petrohrad)

13. júna nedeľa

Skupina D: Anglicko-Chorvátsko (17:00, Londýn)

Skupina C: Rakúsko-Macedónsko (20.00 h, Bukurešť).

Skupina C: Holandsko-Ukrajina (23:00, Amsterdam)

14. júna, pondelok

Skupina D: Škótsko a Česká republika (17:00, Glasgow)

Skupina E: Poľsko – Slovensko (o 20.00 h, Petrohrad).

Skupina E: Španielsko – Švédsko (23:00, Sevilla)

15. júna, utorok

Skupina F: Maďarsko – Portugalsko (20:00, Budapešť)

Skupina F: Francúzsko a Nemecko (23:00, Mníchov)

16. júna, streda

Skupina B: Fínsko-Rusko (17:00, Petrohrad)

Skupina A: Turecko – Wales (20:00, Baku)

Skupina A: Taliansko – Švajčiarsko (23:00, Rím)

17. júna, štvrtok

Skupina C: Ukrajina – Severné Macedónsko (17:00, Bukurešť)

Skupina B: Dánsko-Belgicko (20.00 h, Kodaň)

Skupina C: Holandsko-Rakúsko (23:00, Amsterdam)

18. júna, piatok

READ  Organizátori banskobystrického EYOF 2022 informujú národné federácie o prípravách podujatia

Skupina E: Švédsko-Slovensko (17:00, Petrohrad).

Skupina D: Chorvátsko vs. Česko (20:00, Glasgow).

Skupina D: Anglicko a Škótsko (23:00, Londýn)

19. júna, sobota

Skupina F: Maďarsko – Francúzsko (17:00, Budapešť)

Skupina F: Portugalsko a Nemecko (20:00, Mníchov)

Skupina E: Španielsko a Poľsko (23:00, Sevilla)

20. júna nedeľa

Skupina A: Taliansko – Wales (8, Rím)

Skupina A: Švajčiarsko-Turecko (20:00, Baku)

21. júna, pondelok

Skupina C: Severné Macedónsko – Holandsko (20:00, Amsterdam)

Skupina C: Ukrajina – Rakúsko (20:00, Bukurešť).

Skupina B: Rusko-Dánsko (23:00, Kodaň)

Skupina B: Fínsko – Belgicko (23:00, Petrohrad).

22. júna, utorok

Skupina D: Česko – Anglicko (23:00, Londýn).

Skupina D: Chorvátsko – Škótsko (23:00, Glasgow)

23. júna, streda

Skupina E: Slovensko – Španielsko (20.00 h, Sevilla).

Skupina E: Švédsko – Poľsko (20:00, Petrohrad).

Skupina F: Nemecko-Maďarsko (23:00, Mníchov)

Skupina F: Portugalsko-Francúzsko (23:00, Budapešť)

16. kolo:

26. júna, sobota

2A vs 2B (20:00, Amsterdam)

1A vs 2C (23:00, Londýn)

27. júna nedeľa

1C vs 3D / E / F (20:00, Budapešť)

1B vs 3A / D / E / F (23:00, Sevilla)

28. júna, pondelok

2D vs 2E (20:00, Kodaň)

1F proti 3A / B / C (23:00, Bukurešť)

29. júna, utorok

1D vs 2F (20:00, Londýn)

1E vs 3A / B / C / D (23:00, Glasgow)

Štvrťfinále:

2. júla, piatok

QF1: Víťaz 6 proti Víťazovi 5 (20:00, Petrohrad)

QF2: Víťaz 4 vs Víťaz 2 (23:00, Mníchov)

3. júla, sobota

QF3: Víťaz 3 vs Víťaz 1 (20:00, Baku)

QF4: Víťaz 8 a Víťaz 7 (20:00, Rím)

Polovodiče:

7. júla, utorok

SF1: Víťaz QF2 proti Víťazovi QF1 (23:00, Londýn)

8. júla, streda

SF2: Víťaz QF4 vs Víťaz QF3 (23:00, Londýn)

Konečné

Nedeľa 11. júla

Víťaz SF1 vs Víťaz SF2 (23:00, Londýn)

Poznajte svoje fakty

READ  Svetový pohár v biliarde: Jason Shaw a Chris Milling opúšťajú turnaj, pretože USA prehrali s Filipínami Snookerové správy

Najskúsenejší tím

Belgicko

Dvadsaťšesťčlenný káder odohral celkovo 1 338 čiapok – čo je v priemere viac ako 50 zápasov na hráča, čo podčiarkuje tímovú skúsenosť Roberta Martineza.

Najrýchlejší hráč

Cristiano Ronaldo (Portugalsko)

175 zápasov

Najstarší hráč

Meno: Martin Stekelenburg

Holandsko

Pozícia: brankár

Vek: 38 rokov

najmladší hráč

Meno: Kasper Kozlovsky

Krajina: Poľsko

Úloha: Stredopoliar

Vek: 17 rokov

najmladší tím

Španielsko

Priemerný vek: 24,5 roka

Najstaršia kapela

Švédsko

Priemerný vek: 29,2 roka

Väčšina miestnych hráčov

Anglicko má vo svojom kádri najviac domácich hráčov, 23 z 26 súťaží v Premier League

Väčšina hráčov je z jedného klubu

Chelsea a Man City

Možno nie je náhoda, že finalisti Ligy majstrov Chelsea a Manchester City poskytujú najväčší počet účastníkov tohto turnaja po 15 hráčoch, za nimi nasleduje Bayern Mníchov so 14 hráčmi.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *