Dominantné Slovensko v jedinom zápase juniorského rozpočtu 2022 – Red Deer Advocate

Slovensko 4 Nemecko 0 (predšampionát)

Slovensko vystúpilo s vyhlásením na jedinom prípravnom zápase majstrovstiev sveta juniorov v hokeji 2022.

Slováci, ktorí na ihrisku Red Deer nastúpia v ťažkom druhom sete, vo štvrtok popoludní podali Nemcom rýchly výkon pri dominantnej výhre 4:0 nad Buffy Mart Centrium.

„Bol to pre nás dobrý začiatok, pred turnajom sme potrebovali exhibičný zápas a začali sme veľmi dobre. Mali sme viac striel, boli sme všade. Dnes bolo všetko v poriadku,“ povedal slovenský obranca Rhein Petrovici.

Martin Krumenac z LA Kings pochoval odrazenú loptu len tri sekundy pred prestávkou v presilovej hre a to bolo všetko, čo Simon Latcucci potreboval na svojich 18 zákrokov.

Juraj Slafkovský skóroval 1:19 za sekundu, vrátil bodovú strelu do domu a do polovice kádra pomohol dobrému skóre Filipa Mesára.

„Bol to od nás veľmi dobrý začiatok. Myslím si, že tempo sa znížilo, ale bol to len exhibičný zápas, takže s tým môžeme držať krok až do začiatku turnaja, a na to máme ešte dva tréningy, myslím si, že bude.“ byť lepší, keď sa turnaj začne,“ povedal 17-ročný Slafkovsky, ktorý bol na drafte NHL 2022 vysoko hodnotený.

Dvaja Slováci povedali, že ak by chceli naštvať Švédsko alebo Rusko, ktoré sú favoritmi na prvé miesto v skupine, bude to vyžadovať veľmi jednoduchú rovnicu.

„Myslím si, že kľúčové je unaviť každého na ľade. Aj tímy, o ktorých si myslíme, že sú lepšie, musíme na každej pozícii pracovať mimo nich a myslím si, že takto by mal vyzerať náš hokej počas celého turnaja,“ poznamenal Slavkowski. .

Slovensko otvorí turnaj na Boxing Day proti USA s pukom o 19:30 v Centre.

Na druhej strane mesta sa v Gary W. Harris Canada Games Center objavili nejaké nevítané správy. Jediný predturnajový zápas naplánovaný v tomto zariadení medzi Českou republikou a Švajčiarskom okolo 13:30 bol zrušený z dôvodu protokolov COVID-19. Viaceré správy naznačujú, že hráč z oboch tímov sa nakazil vírusom COVID-19. Švajčiarsko bude hrať B-skupinu na ihrisku Red Deer.

READ  Spoločnosť Tencent's JOOX podpisuje licenčnú dohodu so spoločnosťou Merlin

Od [email protected]
ako sme my stránka sociálnej siete Facebook a nasledujte nás Twitter

Slovenská hviezda Juraj Slavkovský minul pokus o brejk bekhendovým kopom na nemeckého brankára Floriana Bogleho v predšampionátovej prvej tretine 2022 IIHF majstrovstiev sveta v hokeji juniorov v Centriu. (Foto: BYRON HACKETT / Advocate Staff)