D.C. United sa pohádali v druhom polčase počas prehry 3:1 s Atlantou United

ATLANTA – DC United vstúpili v sobotu večer do druhej polovice sezóny ochabnutým výkonom v druhom polčase, ktorý vyústil do porážky 3:1 od Atlanty United.

Brankár Tyler Miller na tom nebol najlepšie a ofenzíva bola po povzbudzujúcom kúzle v prvom polčase neúčinná. Góly padali veľmi ľahko pre Atlantu, ktorá bola po prestávke najživšia, napriek tomu, že hrala uprostred týždňa v Los Angeles.

„Dva fauly a využili to a tak sa hralo,“ povedal kapitán Stephen Birnbaum. „Bol to len detail, ktorý sme nezistili správne a oni to pochopili.“

Taxi Fountas z DC vyrovnal do polčasu, ale Atlanta odpovedala štyri minúty do prestávky a neskôr pridala ľahký gól pred 42 539 vyhlásenými na štadióne Mercedes-Benz.

D.C. (6-7-5) prehrali piaty gól v rade a strelili tri góly už tretíkrát za sebou. Tím Wayna Rooneyho prehrával 5-2-3 a minulý víkend vyhral v Miami 2-1 – ich tretie víťazstvo na ceste v tomto roku v minuloročnom zápase.

A potom, čo sa Atlanta (7-4-7) dostala do vedenia, Rooney povedal: „Reakcia bola úžasná.“ „Vyrovnáme, vrátime sa do zápasu a potom skutočne kontrolujeme hru a vytvárame si niekoľko skutočne dobrých šancí…. Strelili gól proti priebehu hry a potom bolo pre nás ťažké ho dostať späť.“

Manchester City porazil Inter Miláno a vyhral Ligu majstrov o tri

Rooney chválil Millera celý rok, ale jeho stráž sa v sobotu trápila.

„Celú sezónu bol fantastický a rovnako dobre ako ktokoľvek iný vie, že dnes večer urobil dve chyby, ktoré nás stáli dva góly,“ povedal Rooney.

Ronnie povzbudzuje Millera, aby sa vzdialil z pokutového územia a stal sa „sweeping keeper“ – brankárom, ktorý pôsobí ako dodatočný obranca a iniciuje protiútoky. (Hráč Bayernu Mníchov Manuel Neuer je v tom majster.)

READ  Newcastle United Battle Rangers a Aston Villa pre tínedžerského útočníka, Bruce očakáva odchod prvého hráča tímu

Miller mal niekoľko ťažkých chvíľ, ale vo všeobecnosti sa oslobodil dobre. V sobotu sa v 13. minúte spálil na dlhej lopte Milesa Robinsona. Jeho pokus prekĺznuť mimo pokutového územia vyšiel naprázdno, vďaka čomu Georgios Giakomakis strelil pod uhlom do odkrytej siete svoj desiaty gól.

„Toto je spôsob, akým chcem, aby hral,“ povedal Rooney. To sa v určitom okamihu stane. Moja posledná správa pre neho bola: ‚Buď opatrný. je to hore [artificial] povolanie. Lopta sa bude šmýkať. Len zlý výpočet.“

United odpovedali v 27. minúte Chris Durkin vyzval hráča Atlanty na hranici stredového kruhu. Nielenže prerušil hru, ale na 30 yardov odpálil loptičku po rýchlom povrchu Fountasovi na čistinke a nízko zakončoval Brada Guzana pre svoj štvrtý touchdown.

O desať minút neskôr loptu z 25 yardov odkopol Louis O’Brien z D.C. a trafil brvno.

Spirit nachádza určitú dynamiku odstránením hádok Angel City FC

Atlanta sa krátko po prestávke vrátila do vedenia. Thiago Almada, člen kádra MS Argentíny, poslal parádnu prihrávku do pokutového územia na Andrewa Guttmanna. Miller očakával center, bol pristihnutý pri nesprávnom nakláňaní a bol porazený Guttmanovým osemyardovým touchdownom na bližšiu stranu.

„Nie je to on,“ povedal obranca Victor Palson. „Každý z nás. Je to len otázka detailov. Sme tak blízko k tomu, aby sme sa dostali tam, kam chceme.“

V 73. minúte sa náskok zvýšil, keď Guttmann prešiel za striedajúceho Tylera Wolfeho a zastrihol do šestnástky na jednoduché zakončenie. Hra bola pôvodne vyhlásená za ofsajd, ale po preskúmaní videa to rozhodca Filip Dujic povolil.

United sa snažili vyrobiť veľa.

„Až do ich druhého gólu som si myslel, že máme naozaj dobrú kontrolu,“ povedal Rooney. „Keď budú preč [ahead]Z akéhokoľvek dôvodu som nemal pocit, že by sme skórovali.“

READ  Miliarda streamov Superhitu Linkin Park nahradila národnú hymnu pred priateľským zápasom FIFA

Tu je to, čo ešte potrebujete vedieť o porážke United:

Čo by Lionel Messi, futbalová superstar, znamenal pre MLS?

Fountas, zvolal Palsson

Fontas a Palson boli povolaní do Grécka a Islandu a budú chýbať v zápase D.C. proti Realu Salt Lake budúcu sobotu vo Washingtone.

Fontas, ktorý naposledy získal reprezentačný štart v novembri, sa pripojí k Giakomakisovi v gréckom kempe kvalifikácie na Euro 2024 proti Írsku a Francúzsku. Po sobotňajšom zápase si vymenili dresy.

Island sa stretne so Slovenskom a Portugalskom.

Pravý obranca Andy Najjar nepricestoval pre ochorenie podkolennej šľachy, ktoré si privodil v stredajšom prípravnom zápase proti mexickej Necaxe. Útočník Ted Co-DiPietro cestoval napriek zraneniu členka, ale nestačil na tempo a bol videný v streetweare.

Rooney kritizoval rozhodnutie organizácie naplánovať priateľský zápas uprostred týždňa: „Medzi dvoma vonkajšími zápasmi si myslím, že je to šialené. Je to niečo, na čo sa pravdepodobne budeme musieť pozrieť v budúcnosti, pretože si nemyslím, že to nikto z nás chce.“ zápas, ale musíme to zvládnuť.“