Colby Simmons vyhráva triedu mládeže na Slovensku – Durango Herald

Simmons skončil celkovo v prvej dvadsiatke na Tour de Slovakia

Colby Simmons (s láskavým dovolením Jumbo-Visma)

Colby Simmons z tímu Jumbo-Visma z Durangoanu si v nedeľu vybojoval titul v klasifikácii mládeže na Tour de Slovakia.

Simons (19 rokov) absolvoval päťetapové preteky na 820,7 kilometra za 18 hodín, 34 minút a 22 sekúnd, pričom skončil len o päť sekúnd pred Javierom Serranom z tímu Iolo-Cometa a získal biely dres.

Simons skončil aj v celkovej klasifikácii na 19. mieste, 5:52 za ​​víťazom Remym Cavagnom z Soudal Quick Step.

Po 18. mieste v prvej etape Simons prevzal biely dres a už ho nepustil. Simmons bol súčasťou šprintu k víťazstvu v 2. etape, ale skončil a skončil na treťom mieste za Timom Merlierom zo Soudal Quick Step.

Simons potom skončil na 14. mieste v 3. etape, šiesty v 4. etape a siedmy v 5. etape – pred Serranom v každej z nich – a vyhral kategóriu mládeže.

Bodkovaný dres v kole vyhral aj tím Jumbo-Visma, Milan Feder získal 34 bodov v stúpaní a obsadil prvé miesto. Vader bol najlepším jazdcom GC na Jumbo-Visma, skončil celkovo štvrtý, 2:23 za Cavagnom, ale len dve sekundy pred Mulu Kinife Hailemichael z Caja Rural – Seguros RGA a tri sekundy za Stefanom Kungom z Groupama – FDJ.

Ako tím sa Jumbo-Visma umiestnil na druhom mieste z 18 tímov za Soudal – Quick Step.