Chelsea ženy 5-1 Liverpool ženy: Lauren James zaznamenala ohromujúci hetrik, keď tím Emmy Hayesovej zvýšil náskok v Premier League na šesť bodov | futbalové správy

Reportáž o zápase zo súboja ženskej superligy medzi Chelsea a Liverpoolom na Stamford Bridge Nehrateľný hetrik Lauren Jamesovej a po jednom góle od Aggie Beaver-Jonesovej a Shiuki Noskina pomohli Emme Hayes‘ Blues zvýšiť náskok na čele ligy. Tabuľka na šesť bodov

podľa Dan Long, digitálny futbalový novinár @danlong__

21:41, Spojené kráľovstvo, sobota 18. novembra 2023

Lauren James zaznamenala ohromujúci hetrik, keď Chelsea výhrou 5:1 nad Liverpoolom zvýšila svoj náskok na čele WSL na šesť bodov.

Anglický útočník mal ruku na strelenie všetkých piatich gólov Chelsea v pamätné popoludnie na The Bridge.

James sa ujal vedenia po 11 minútach, aby odmenil rýchly štart Blues, hlavičkou Aggie Beaver-Jones obnovil vedenie po tom, čo si Jess Carter strelil vlastný gól.

Anglická hviezda strelila svoj ohromujúci druhý gól, keď sa po skvelom bloku Sama Kerrovej zakrútila z tesnej blízkosti a po zakončení štvorcovej prihrávky Joanny Rettingovej-Canerriedovej sa uistila, že nemá mečbal.

Rytting Kaneryd pripravil aj piaty, položil loptu na tanier pre Sjoeke Nuskena, aby dokončil postup s 12 minútami hry.

Chelsea po šiestej výhre v tejto sezóne zvýšila náskok na šesť bodov na druhý v tabuľke Arsenal, kým Liverpool zostal na piatom mieste. Manchester City by ich mohol v nedeľu predbehnúť, ak vyhrá manchesterské derby na Old Trafford.

Ako Chelsea odľahčila Liverpool na moste

Chelsea začala ako dom v plameňoch a poskytla rýchly štart, ktorý Emma Hayes požadovala na začiatku sezóny. V prvých piatich minútach bol zblokovaný nebezpečný center Niamh Charles, strela od Jamesa smerovala vedľa a strela Erin Cuthbert z 20-ky išla tesne nad brvno.

obrázok:
Aggie Beaver-Jones oslavuje gól proti Liverpoolu

Nebolo teda prekvapením, že sa Blues dostali do vedenia. Sophie Engelová zahrala nádhernú loptičku Jamesovej naľavo, kde čelila Gemme Bonnerovej a vyrazila strelu do opačného rohu.

READ  Žreb Ligy národov: Taliansko, Anglicko a Nemecko sú v jednej skupine

V priebehu niekoľkých sekúnd po pokračovaní zápasu Liverpool vyrovnal. Dve zlomkové sekundy v koncentrácii umožnili Shanice van de Sanden postúpiť do šestnástky a prejsť šestnástkou, pričom nešťastná Carterová premenila loptu do vlastnej siete.

obrázok:
Hráč Chelsea Lauren James (druhá zľava) oslavuje strelenie svojho štvrtého gólu

Keď sa hra začala stávať otvorenejšou, Chelsea sa po druhýkrát ujala vedenia. Nepotlačiteľný James dostal loptu v prekrytí a poslal ju v snovom podaní, ktoré Beaver-Jones zamieril dole a dovnútra.

obrázok:
Hráč Chelsea Sjoicki Noskin strieľa piaty gól

Už 10 minút po skončení prvého polčasu bol zápas Liverpoolu odobratý. Kerrová dobre držala loptičku a s tromi hráčmi okolo seba ju prihrala Jamesovi, ktorý sa párkrát dotkol a vystrelil do ľavého dolného rohu.

Tréner The Reds Matt Bird bol nahnevaný, keď jeho tím nedostal penaltu po tom, ako sa Erin Cuthbertová zrazila v šestnástke so Siri Holland.

James pridal svoj tretí a Chelsea štvrtý, keď pochovala center Rettinga Kanerida, chvíľu po Švédovom úvode – a dokonca mal aj piaty hráč, keď zahral loptu cez ucho ihly Rettingovi Kaneridovi, ktorý nariadil Noskena pridať loptu. . Lesk.

Hráč zápasu: Lauren James

Dan Long, hráč Sky Sports na Stamford Bridge:

„Je samozrejmé, kto získal toto ocenenie v daždivú sobotu na Stamford Bridge.

„Každý pozná talent Lauren Jamesovej, ale aké privilégium bolo vidieť ju v jej nezastaviteľnej kvalite. Vyzerala nebezpečnejšie než ktorýkoľvek iný hráč na ihrisku zakaždým, keď dostala loptu a ukázala prečo.“ Každá obrana v krajine sa bojí čeliť jej talentu.

„Tri góly a jedna asistencia ani neukazujú, aká je tu dobrá.“

Hayes chváli „obrovskú odozvu“ a „vynikajúci James“.

Trénerka Chelsea Emma Hayes:

„Ideálnym zápasom by bolo čisté konto, ale vzhľadom na to, že ani jeden z nás v stredu večer poriadne nespal a od minulého víkendu sme boli v hoteloch, bola to obrovská odozva od celého tímu.

READ  Stephen Kenny: Tréner Írskej republiky tvrdí, že mladí hráči sú dosť dobrí na to, aby hrali na medzinárodnej úrovni | futbalové správy

„Vedia, že mojím cieľom bolo tento rok vybudovať tím, v ktorom sa budeme môcť bez problémov presúvať medzi zápasmi, takže som s tréningom urobil niekoľko rôznych vecí, aby som sa uistil, že sú všetci lepšie pripravení a hru som si naozaj užil.“ užili si chalani.“ Zbrane, ale bol som veľmi rád za Sophie [Ingle] A Marin [Mjelde] Kto riadil loď.

„Nič sme nevyhrali, len sme vyhrali zápas. Ale čo sa týka výkonu, vytvorených šancí a celkovej útočnej hry, som zodpovedný za útočnú hru mužstva a som naozaj rád, že mužstvo pokračuje.“ pokročiť.“ „Vyťahujem nápady, na ktorých sme pracovali, a vidím, že sme čoraz sebavedomejší. XG nepoznám, ale myslel som si, že zakaždým, keď sme sa dostali za nimi, dáme gól.“

„Práca, ktorú Lauren odviedla od lopty, bola fantastická. Spôsob, akým tlačil, spôsob, akým tlačil, spôsob, akým uzavrela ihrisko v správnych momentoch. Kontrolovala duely a robila to 90 minút.“ nesebecká vo svojej práci. Myslel som si, že je to skvelé.“

Čo potom?

Chelsea Svoj druhý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov odohrajú vo štvrtok, keď budú hosťovať Paríž FCpred hosťovaním Leicester nedeľa 26. novembra vo WSL; Výkop je o 14:00.

Liverpool brať na seba Manchester United Na Conteho pohári v stredu pred hosťovaním Brighton Vo WSL v nedeľu 26. novembra; Výkop je o 14:00.