Česi sa vyhýbajú návratu Slovenska do konfrontácie so Spojenými štátmi

SOČI, Rusko – Český útočník Jakub Voráček videl víťazstvo 5:3 nad Slovenskom v kvalifikačnom kole ako prečkanie búrky pred hurikánom.

Česi majú v stredu štvrťfinálové stretnutie s Američanmi (poludnie ET, NBC Sports Network).

„Myslím si, že sú najlepším tímom na turnaji,“ povedal útočník Philadelphie Flyers Voráček. „Hrajú skvelý hokej. Musíme sa postarať o to, aby naša presilová hra vyšla ako dnes.“

Američania v utorok skautovali Čechov a teraz si plne uvedomujú, že si musia dávať pozor najmä na líniu Milana Michalka, Davida Krejčího a Aleša Hemského. Táto trojica v prvom polčase dvakrát skórovala a pomohla Čechom viesť proti Slovensku 3:0.

„Myslím si, že špeciálne tímy budú obrovské (proti Američanom),“ povedal Voráček. „Musíme korčuľovať 60 minút, pretože sú také rýchle.“

Česi boli v presilovej hre 1:12, kým strelili dva presilovkové góly v prvej tretine proti Slovensku. Tá prvá tretina bola pre Čechov azda najlepšia na turnaji

„Myslím si, že budeme musieť hrať lepšie (proti Spojeným štátom),“ povedal obranca Michel Roseval. „Budeme hrať proti naozaj dobrému tímu a budeme musieť podať čo najlepší výkon. V niektorých veciach sa musíme trochu zlepšiť.“

Česi pôsobili v treťom polčase proti Slovensku unavene. To umožnilo Slovensku znížiť náskok pred spečatením víťazstva gólom do prázdnej bránky Tomáša Plekanca.

Teraz budú mať Česi menej ako 24 hodín na to, aby boli pripravení čeliť dobre oddýchnutým Američanom.

Na otázku, čo vie o americkom národnom tíme, Roseval povedal: „Strieľajú veľa gólov a majú dobrého hráča na pokutové kopy.

Američania prevýšili svojich súperov 15:4 a TJ O'Shea je v penaltách 4:6.

Česká reprezentácia má ďalšiu dobrú bodovú šnúru v podobe Romana Červenku, Plekanka a večne mladého Jaromíra Jágra. Červenka strelil proti Slovensku dva góly.

READ  ATP Tour: Nick Kyrgios (koleno) odstúpil z Atlanta Open

„Teraz nemáme čo stratiť,“ povedal Hemsky. „Spojené štáty sú skvelý tím a majú veľa skvelých hráčov. Musíme sa len pripraviť a byť pripravení.“

Víťaz z USA a Českej republiky si v semifinále zahrá s víťazom z Kanady a Lotyšska.