Burns Lake Athletic Dixon je späť s ofinou

Reprezentačný veterán sa spojil s Matthewom Stromom z Canmore a skončil siedmy na ITF Mixed Individual Cup v Rakúsku

Emily Dixon je späť vo svojom biatlonovom vlaku ITF Cup, odhodlaná nebyť pasažierkou.

Chce jazdiť s týmto motorom a minulý víkend v rakúskom Obertiljachu dokázala, že je späť tam, kam patrí a preteká za svoju krajinu.

V nedeľu sa spojila s Matthewom Stromom z Canmore a skončila siedma z 22 tímov v súťaži zmiešaných štafiet jednotlivcov IBU Cup. Kanaďania sa zaobišli bez pokutových kopov v ôsmich streleckých nájazdoch a potrebovali len sedem prebíjaní v behu a skončili len so 71-sekundovým mankom na zlatých medailistov z Ruska Evgenia Burlasovovú a Antona Babikova.

Dixon, 24-ročná rodáčka z Burns Lake, dvakrát dobíjala svoju odkrytú streľbu a potrebovala len jedno kolo navyše, keď stála v štafete, pokračovala tam, kde skončila v sobotňajšom šprinte a strieľala čisto.

Dixon sa v novembri zúčastnil na skúškach národného tímu v Canmore, no nezúčastnil sa ani Svetového pohára, ani IFAB Cupu. Začiatkom decembra jej povedali, že do Európy pôjde pretekať až v januári, no miesto v tíme sa otvorilo, keď si Nadia Moserová z Whitehorse zlomila a poškodila väz pri nehode na boboch pred pretekmi Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.

Megan Banks z Calgary prevzala pozíciu Moseru v tíme Svetového pohára, čím vytvorila voľné miesto pre Dixona v tíme ITF Cup. Do Rakúska pricestovala z domova v Canmore necelý týždeň pred pretekmi

Dixon bol najlepším Kanaďanom v sobotňajších pretekoch na 7,5 km, keď skončil na 33. mieste, 1:33,1 min za víťaznou rýchlosťou Ruska Anastasie Shevchenko. Daria Sebadgeová z Calgary bola 68., Gina Sherringtonová z Calgary 71. a Gillian Jullingová z Ottawy 72.

„Je to krok správnym smerom,“ uviedla Dixon vo svojom príspevku na Facebooku. „Nečakal som, že tento týždeň budem na lyžiach najlepší – ale dnes som tam vynaložil solídne, maximálne úsilie a som na to hrdý. Tiež som naozaj prekvapený, že som bol schopný postaviť dnes ďalší čistý rozstrel. Vyhnúť sa trestnému kruhu je určite pekná vec. Myslím, že by som to urobil. To často.“

READ  Svetové predpovede juniorov 2024: USA vs

V mužských pretekoch Strom obsadil 39. miesto, Trevor Keirs zo Sprossedale v Ontáriu (61), Aidan Millar z Canmore mal 85 a Zachary Connelly z Ottawy bol na 87. mieste.

Julingová, Sherringtonová, Kerzová a Millarová sú v nedeľu v zmiešanej štafete na 17. mieste.

Dixonová vo štvrtok skončila na 63. mieste v individuálnych pretekoch na 15 kilometrov, čo sú jej prvé medzinárodné preteky od marca 2020, keď bola na okruhu Svetového pohára.

„Nie sú to preteky, v ktoré som dúfal…ale vzhľadom na to, že som pred necelým týždňom absolvoval celé dva dni cesty a osemhodinový časový posun, snažím sa nebyť na seba príliš tvrdý, ani čítať.“ povedal Dixon. Ťažko otestovať systém.“

V septembri 2020 Dixon spadla pri tréningu na kolieskových korčuliach a utrpela vážny otras mozgu, ktorý ju prinútil vynechať celú sezónu 2020-21.

Banksová v sobotu súťažila na stíhacom podujatí Svetového pohára žien na 10 km v Annecy-le Grand-Bornand vo Francúzsku. Kvalifikovala sa na 57. mieste so skóre v šprinte vo štvrtok a získala 24 miest v honbe za 33. Bankes a Emma Lunderová z Vernona sa dostali v rozmedzí 18:20. Lunder skončil na 41. mieste, po kvalifikácii na 56. mieste v šprinte.

Sarah Boudryová z princa Georgea sa prebudila s chladným štvrtkom, ktorý ovplyvnil jej čas na korčuliach v šprinte a po 73. mieste premeškala príležitosť na stíhanie.

Adam Runols z Calgary skončil v sobotu v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km na 39. mieste, čo je jeho najlepšie miesto v histórii tohto podujatia, a prišlo dva dni po ukončení jeho 31. kariéry v šprinte. Kanaďan Christian Jo z Canmore bol číslom jeden na 29. mieste, keď začal stíhaciu jazdu s číslom 36. Jules Bernnot zo Sherbrooke, Kew, bol 52.

Tím majstrovstiev sveta sa vráti do akcie od 3. do 9. januára v nemeckom Oberhofe. Potom budú nasledovať zastávky v nemeckom Ruhpoldingu 10. – 16. januára a talianskej Anthoels-Anterselva 17. – 23. januára pred olympijskými hrami v Pekingu 4. – 20. februára.