Brankár Detroitu Bergman zdolal Kanadu 7:0 historickým víťazstvom USA na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov

Brankárka Detroitu Annelies Bergmanová zaznamenala 25. skvelý zákrok tímu USA pri historickom štvrtkovom víťazstve 7:0 nad konkurenčnou Kanadou na majstrovstvách sveta žien IIHF v Laban Arene v Madisone v štáte Wisconsin.

Toto víťazstvo znamenalo prvýkrát, čo Spojené štáty americké porazili tím Kanady v 14-ročnej histórii turnaja. Americký tím ide do predkola ako najlepší nasadený, ktorý v predkole skóroval 3:0 a v nedeľu vyhral rozlúčku so semifinále. Zápas o zlato sa hrá v pondelok o 20:30

„Myslela som si, že sme na ľade hrali naozaj dobre,“ povedala americká trénerka Katie LaChapelleová pre usahockey.com. „Hovorili sme o tom, ako sa pohybovať bez puku, ako byť dobrý v bránení a dusiť tohto hráča s pukom.

„Máme niekoľko rýchlych detí a hrajú tvrdo. Už začínajú mať úspech. Myslím si, že sa každým zápasom zlepšujeme.“

Bergman, 16-ročný hráč Cornell University, ktorý hrá za chlapčenský tím U-16 Oakland Grizzlies, bol vymenovaný za hráča zápasu po tom, čo zastavil sedem striel v prvej tretine, 10 striel v druhej a osem striel v tretej. . . Bergmann skóroval 2:0 na turnaji 978.

Kirsten Simms z Plymouthu asistovala pri dvoch strelách a bola plus-1, Cassandra Hall v South Lyone bola bez gólu a plus-2 a Franklin Elyssa Biederman bol bez gólu a plus-1. Séria Sims, Lily Edwards a Tessa Janek sa spojila za štyri body a viedla šampionát o 18 bodov v troch zápasoch.

Zápas, ktorý v piatok popoludní odvysiela hokejová sieť, predstavuje 20. stretnutie dvoch najväčších tímov sveta do 18 rokov. USA vedú 13:7 vrátane víťazstva 2:1 po predĺžení v zápase o zlato v roku 2020 na Slovensku a získali päť z posledných šiestich titulov majstra sveta.

Kanada, ktorá strelila v dvoch zápasoch iba tri góly, sa stretne vo štvrťfinále so Slovenskom.