Bianca Andreescu bola pre zranenie nútená odísť z finále otvoreného turnaja v Miami

Bol to posledný zápas na Miami Open, na ktorý sa zrejme všetci chceli pozerať: číslo 1 na svete proti jednej z najjasnejších hviezd a priekopníkov.

Nanešťastie pre Biancu Andreescuovú sa zranila skoro v druhom sete, čo ju prinútilo odstúpiť zo zápasu a zabezpečilo tak, že šampiónom bola Austrálska strana popra. Bola to škoda pre 20-ročného Kanaďana, ktorý si na svojej ceste do finále zahral tak neskutočne tenisovú cestu.

Kampaň Andreescu na Miami Open sa začala víťazstvom nad Terezou Martinkovou z Českej republiky, po ktorej nasledovala výhra nad 28. nasadenou Amandou Anisimovou z USA. V 16. kole Kanaďanka porazila 12. nasadenú Španielku Garbine Muguruzovú pred tým, ako vo štvrťfinále porazila Španielku Saru Suribesovú Turmo. Dramatické semifinálové stretnutie Andreescuovej proti 23. nasadenej gréckej skupine Maria Scary sa skončilo v jej prospech 7-6 (7), 3-6, 7-6 (4).

Barty medzitým na svojej ceste do finále zaznamenala víťazstvá u dvoch z 10 najlepších konkurentov. Jej turnaj sa začal trojsetovým víťazstvom nad Slovenskom, po ktorom nasledovala dvojsetová výhra nad Lotyškou Gisinou Ostapenkovou. Austrálčanka potom v osemfinále a štvrťfinále porazila Bielorusku Victoriu Azarenkovú a Arinu Sabalenkovú, v semifinále porazila piatu ukrajinskú nasadenú Elenu Svitolinovú.

Toto veľmi očakávané stretnutie medzi Andreesco a Bartym – dvoma z najdynamickejších hráčov WTA – bolo prvé v ich kariére. Boli nútení vyrovnať sa s extrémnymi podmienkami na štadióne, čo malo za následok zníženie skorých podaní oboch hráčov v prvom sete. Napriek nízkemu pomeru prvého podania 59, Partie dokázala zmariť Andreesca pokračovaním v zostávajúcich hrách služieb a ďalším dôležitým zlomom na ceste k víťazstvu 6: 3 v prvom sete.

Dvojitá chyba bodu zlomu, ktorú urobila Andreescu, znamenala, že sa v druhom sete ocitla na začiatku zápasu. Jej situácia sa zhoršila, keď klesla na 2: 0 a utrpela zranenie, ktoré ju prinútilo neskôr sa stiahnuť. Potom si Andreescu vzal lekársky časový limit na ošetrenie a potom sa pokúsil pokračovať. Čoskoro však vyšlo najavo, že nemohla a v druhom sete musela odísť do dôchodku 4: 0 v prospech Bartyovej.