Bedardova mágia v SZ vyhráva klasiku

Čoskoro Slovensko ukázalo časť svojho herného plánu, pred Gajanom začalo skrumáž, ktorá napokon vyradila Bédarda neúmyselnou hrubou penaltou. Slováci si zahrali navyše, no Bedard v kabíne nedokázal hrať smrteľnú silu Kanady.

Najväčšia šanca Slovenska v tomto období v presilovom zápase v Kanade prišla o niečo neskôr, keď Peter Rybsek v strede ľadu zbavil puku Olina Zellwegera. Rybsek šprintoval do bránky, ale Milič bol pri dobrom zákroku ľavačkou.

Hoci sa tímy delili o štyri góly na druhý gól, Slovensko malo hernú prevahu a ťahalo z Kanaďanov impulz a energiu. Zakaždým, keď to vyzeralo, že domáci dostanú výhodu, ktorá by mohla trvať, Slovensko odpovedalo sebavedomo. Milic predčasne a vynikajúco zakročil proti Alexovi Sotikovi a v čase 5:02 sa Kanada v presilovej hre ujala vedenia 2:0. Bola to pekná hra na tri prihrávky medzi Bedardom, Brennanom Osmanom a Dylanom Guenterom, ktorý to zakončil strelou zo zadných vrátok.

Sotva však publikum začalo oslavovať, Slovensko odpovedalo vlastnou presilovou hrou. Strelu Simona Nemca v čase 6:58 tečoval dopredu Libor Nemec, umlčal publikum a dostal Slovensko ešte raz do bránky.

V polčase viedla Kanada o ďalšie dva góly na jeden nájazd. Zak Ostapchuk jazdil na pravej strane na tri proti dvom a nechcel riskovať zákrutu, ktorá by sa mohla vrátiť opačným smerom, vystrelil jedinú strelu cez Gagana na vzdialenú stranu. Ale opäť malo Slovensko odpoveď. Bedard stratil loptu na slovenskej modrej čiare a Pribsek zakončil puk pred Robertom Baccom a opäť znížil vedenie.

Kanaďania vyzerali v posledných minútach vyslovene nepríjemne, vydávali voľné prihrávky, brali puk a vyvolávali pocit nestability v súvislosti s odmietnutím Slovenska odísť.

A ten pocit vydržal, kým Slováci v polovici tretej tretiny nevyrovnali. V kanadskom zakončení zatlačili a boli agresívnejší a Philippe Messar sa preveril pukom pred Nemcom. Z hornej časti bránkoviska sa nedopustil žiadneho faulu, čím zvýšil na 3:3 na 11:25.

READ  Slovensko nakupuje vakcíny proti opičím kiahňam

Predĺženie sa začalo Kanadou v presilovej hre vďaka krížnemu pokutovému kopu Simona Nemca na Bedarda v bránkovisku Slovenska. Jeho tímoví kolegovia odviedli skvelú prácu, keď to zabili a pripravili pôdu pre divokú štvrtku. Milic predviedol dva zákroky Servacovi Petrovskému a to dalo Bedardovi čo robiť lepšie.

„Niekoľko veľkých lôpt od Tomáša Miliča,“ nadchýnal sa tréner Williams. „Bez neho sme sa nedostali ku gólu Connora. V predĺžení predviedol niekoľko kľúčových zákrokov a v treťom mal veľký zákrok. Možno by sme ich prevýšili v pomere dva na jedného, ​​ale neboli to obvodové streľby. Postúpil .“

„Dav bol veľmi výnimočný,“ povedal Bedard. „Aj po góle sme takmer nepočuli, ako rozmýšľame. Bolo to úžasné. Ten moment bol výnimočný. Ale je to len štvrťfinále, máme pred sebou ešte veľa ciest. Ten zápas je za nami a teraz sústrediť sa na štáty“.