Badmintonová hviezda Dunfermline Brooke Stocker postúpila do slovenského finále

Talentovaná tínedžerka Dunfermline, ktorá na konci roka 2022 získala zlatú medailu žien do 19 rokov na majstrovstvách Škótska v bedmintone, odcestovala minulý víkend do slovenského Trenčína, kde si zahrala na juniorskom podujatí 2023 Slovensko.

Súťaž je súčasťou európskeho medzinárodného okruhu juniorov v bedmintone, pričom Brooke, ktorá je neterou zosnulého škótskeho reprezentanta, bronzového medailistu z hier Commonwealthu, Russella Hogga, sa spojila so svojou partnerkou vo štvorhre Ishbelle McAllister v BWF (Badminton). majstrovstvá. Svetová federácia) juniorské klasifikačné majstrovstvá.

Dvojica sa prebojovala do finále, kde prehrali s Li Bin Yi a Liao Guiqi z čínskeho Taipei.

Zúčastnili sa pretekári z celej Európy, ako aj čínsky Tchaj-pej a Brooke a Ishbel v prvom kole porazili Nilu Vlejlovú (Česká republika) a Mariu Pascuczi (Estónsko) 21-18, 8-21, 21-12 v prvom kole. Petra Benešová a Tereza Široková (21-18, 24-22) postúpili do štvrťfinále.

Tam narazili na najlepšie nasadené dvojice Katerina Kolyasová a Kateřina Usladilová, ktoré postúpili v impozantnej trojsetovej bitke 15:21, 23:21, 23:21 a potom nastúpili na ďalší semifinálový zápas proti Johanke Ivanovičovej a Lee Vibokovej, do ktorého postúpili. . 21-16, 18-21, 21-15.

Hoci prehrali vo finále 18:21, 18:21, Brookina matka Karen povedala, že je rada, že sa dostala do finále s Ishbel na ich prvom spoločnom medzinárodnom juniorskom turnaji.

V stredu odcestovala Brooke, ktorá bola začiatkom tohto roka menovaná v škótskom bedmintonovom seniorskom národnom tíme a získala prístup do športového programu SportsScotland Institute of Sport, do Cardiffu, aby si zahrala v súťaži Yonex Wales International Challenge, s Eleanor O’Donnell vo štvorhre Ladies. , Matthew Grimley v zmiešanej štvorhre.