Anglicko do 19 rokov 4:0 Srbsko do 19 rokov: Scarlett strelila dva góly a viedla Young Three Lions do semifinále ME

Anglicko do 19 rokov 4:0 Srbsko do 19 rokov: Útočník Tottenhamu Dan Scarlett dvakrát skóroval a priviedol mladé Three Lions do semifinále ME s dôrazným víťazstvom na Slovensku… aj tím Iana Fostera si rezervoval miesto v U-20 2023 Svetový pohár Po dosiahnutí semifinále.

• Dane Scarlett otvoril skóre pre anglický tím do 19 rokov nízkym zakončením pod brankárom
  • Útočník Tottenhamu skóroval na druhom mieste po tom, čo zakopol center Brocka Nortona Kofiho
  • Potom Karne Chukwuemeka zabil zápas suverénnym individuálnym úsilím
  • Striedajúci Daniel Gibson v nadstavenom čase šikovne zakončil loptu pri bližšej žrdi

Útočník Tottenhamu Dane Scarlett strelil dva góly v prvom polčase, keď sa Anglicko do 19 rokov kvalifikovalo do semifinále ME hráčov do 19 rokov s istým víťazstvom nad Srbskom.

18-ročný hráč otvoril skóre po dobrej práci Jimmyho Benoya-Gittensa z Borussie Dortmund a Karneho Chukwemicu z Aston Villy, čím umožnil mladíkovi Tottenhamu vsietiť päť minút po Ognjenovi Lukičovi.

Potom Scarlett päť minút pred koncom prvého polčasu zdvojnásobila svoje konto a skórovala do siete blízko žrde po tom, čo Lukic poslal center obrancu Arsenalu Brocka Nortona Kofiho.

Prvýkrát po nízkom zakončení útočník Tottenhamu na sekundu vsietil do bližšej tyče (hore)

Scarlett (vpravo) strelil svoj druhý gól po centri od Arsenalu Brocka Nortona Coveyho (vľavo).

Zhoda faktov

Anglicko do 19 rokov (5-3-2): Cox. Norton Coffee (Oyjock 75), Kwansah, Humphreys, Doyle, Phil (komory 75); Erogpunam (Devine 60), Chukwuemeka, Benoy Jettens (Ramsay 60); Scott, Scarlett (Gibson 70)

Ponorky sú nepoužitéHrajú: Charman Lowe, Edwards, Ealing Jr., Dilab

Ciele: Scarlett 5, 40, Chukwuemeka 68, Jebbison 90 + 1

Rezervácie: erogpunam, beno-jittens

Srbsko U19 (4-3-3): Lukič. Lazic, Ilič, Likovič, Krsmanovič (Ejdar 62); Kneževič (Jugic 45), Petkovič, Milič; Stankovič (Gregic 78), Laztec (Ratkov 62), Mladenovic (Motica 45)

Ponorky sú nepoužité: Ďuric, Kubík, Kovačevič, Gorditch

Ciele: nikto

Rezervácie: Grgic, Ratkoff

Anglický brankár Matthew Cox bol stále zaneprázdnený, keď sa v prvom polčase dobre zastavil pred Nikolom Knezevicom a v druhom polčase predviedol ďalšie zákroky so zlepšeným Srbskom.

Tím Iana Fostera však zápas prerušil, keď Chukwuemeka skóroval z vynikajúceho individuálneho úsilia, keď trafil nízku strelu do vzdialeného rohu do pokutového územia po tom, čo loptu zachytil na polovici srbskej polovice.

Víťazstvo Three Young Lions bolo zavŕšené v čase zranenia, keď Daniel Gibson šikovne zakončil na bližšiu žrď po prihrávke náhradníka Aarona Ramseyho.

Fosterov tím bude teraz dúfať, že dohrá skupinovú fázu turnaja s dokonalým rekordom, keď sa v sobotu stretne s Izraelom vo svojom poslednom zápase skupiny B.

Najbližšie sa tieto dva tímy stretnú s Francúzskom alebo Talianskom, keďže oba tímy z A-skupiny na turnaji pred stretnutím v piatok popoludní ešte neprehrali.

Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov tvoria iba osem tímov, pričom prvé dva tímy v dvoch skupinách si zabezpečili postup do semifinále.

READ  Novak Djokovič sa dostáva do belehradského finále

Všetky tímy, ktoré sa kvalifikovali na posledné štyri zápasy tohtoročného turnaja, sa kvalifikujú aj na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa budú konať v lete budúceho roka na šiestich štadiónoch v Indonézii a teraz bude zahŕňať aj Anglicko.

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov sa mali konať v roku 2021, ale kvôli Covidu boli odložené. Obhajca titulu Ukrajina nebude môcť obhájiť titul, ktorý získala v roku 2019 po tom, čo sa nedostala do posledného kola kvalifikácie majstrovstiev sveta UEFA.

Španielsko stihol rovnaký osud aj v kvalifikácii na Euro, čo znamená, že nemôže obhájiť titul na prebiehajúcom turnaji.

Potom Karne Chukwuemeka z Aston Villy dokončil zápas s vynikajúcim individuálnym úsilím

Šikovným gólom pri bližšej žrdi zakončil striedajúci Daniel Gibson

Tím Iana Fostera sa kvalifikoval aj na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov po tom, čo sa na majstrovstvách Európy dostal do osemfinále