Anglicko a Škótsko remizovali a Švédsko zvíťazilo nad Slovenskom, ale Chorvátsko si ponechalo Česko

Revízia piatkového ťahu Euro 2020, keď nevýrazné Anglicko bojovalo o bezgólovú remízu Škótska a čitatelia Sporting Live si odniesli víťaza 7/4.

Anglicko 0-0 Škótsko

Bezgólové Anglicko remizovalo so Škótskom bez gólu, keď mu Steve Clarke dal nádej na dosiahnutie vyraďovacej fázy Euro 2020 s veľmi potrebným kopnutím ruky.

Najstarší súperi v medzinárodnom futbale sa stretli po 115. krát v očakávanom zápase skupiny D v piatok vo Wembley, pretože dusná atmosféra popierala obmedzenia účasti pod oblúkom.

Anglicko vedelo, že výhra nad ich zúrivými súpermi by aspoň o zápas spečatila kvalifikáciu na posledných 16, ale Škótsko sa dostalo do hĺbky a strane Garetha Southgate trochu vydesilo, keď si zaslúženou remízou 0: 0.

Po 23-ročnej neprítomnosti vo veľkých spoločnostiach v pondelok zdrvujúcou prehrou s Českou republikou boli Clarkovi muži v neistej situácii, ak by prehrali s tromi levmi.

Zraneným Škótom sa však v Londýne darilo dobre, vynikajúci zásah Stephena O’Donnella rovnako zachránil Jordan Pickford v prvej polovici, ktorá sa začala klepaním dreva po Johnovi Stonesovi.

Anglicku sa v úvodnej tretine nepodarilo zhromaždiť strelu na bránu a po prestávke sa príliš nezlepšilo. Southgate nakoniec nahradil kapitána Harryho Kanea za škótsku stranu, ktorý tlačil až do konca.

Chorvátsko 1-1 Česká republika

Patrick Čech pokračoval v horúcej sérii v Hampdene, keď Česká republika spojila nádej na kvalifikáciu remízou 1: 1 s Chorvátskom.

Bayer Leverkusen sa pri pondelňajšej výhre nad Škótskom blysol eurom dvoma gólmi – vrátane ohromujúcich 50 metrov -.

READ  Madonna dáva za hlavu zdravotné problémy, aby odštartovala svoje 40. výročie

Bol to však kontroverzný trest, vďaka ktorému opäť skóroval v Glasgowe po tom, čo bol Dejan Lovren tvrdo potrestaný za to, že chytil najlepšieho strelca turnaja vysokým lakťom.

Pokutový kop však nebol dostatočný na to, aby priviedol stranu Jaroslava Sylaviho k druhému víťazstvu v rade, pretože hviezda Interu Miláno Ivan Perisic remizoval po prvom polčase s vicemajstrom MS 2018.

Česi majú teraz v druhom kole jednu nohu, ale Chorvátsko musí v utorok poraziť Škótsko, aby malo šancu na postup.

Švédsko 1: 0 Slovensko

Švédsko sa do vyraďovacej fázy európskeho šampionátu dostalo prvýkrát od roku 2004 víťazstvom 1: 0 nad Slovenskom.

Skóre tiež prinieslo víťaza 7/4 mentorovi Sporting Life Liamovi Kellyovi, ktorý podporil víťazstvo Švédska bez úspechu.

Pokutový kop Emila Forsberga v 77. min spečatil konfrontáciu, ktorá bola nízka z hľadiska šancí a zábavy, ale pozdvihla stranu Jana Anderssona na štyri body, takže Slovensko bude pravdepodobne potrebovať postup proti Španielsku v ich poslednom zápase E-skupiny na Euro 2020.

Po úvodnom zápase proti Španielsku, v ktorom mali iba 15 percent, bolo Švédsko opäť spokojné s tým, že väčšinu lopty prizná svojim ambicióznym súperom.

To viedlo k brutálnemu zápasu, ktorý sa v tej chvíli krátko objavil so sériou šancí, ktoré vyvrcholili tým, že brankár Newcastlu Martin Dubravka zosadil striedajúceho Robina Quaisona, aby Forsberg ukončil 365-minútový beh tímu bez gólu na európsku bránu. majstrovstvá.