Andreescu, Fernandez vyhrali, aby pomohli Kanade poraziť Taliansko v Billie Jean King Cup

Kanada si vo štvrtkovom zápase A-skupiny v rámci Billie Jean King King Cupu poradila s Talianskom 3:0.

Bianca Andreescu zvíťazila nad Elisabettou Cocciareto 7:6 (3), 6:3 v úvodnom zápase najlepšej z troch a Leila Fernandez vyhrala nad Martinou Trevisanovou 6:0, 6:0.

Fernandez sa neskôr spojil s Gabrielou Dabrowski, aby vyhrali 6-1, 6-1 nad Yasmine Paoliniovou a Luciou Bronzettiovou, aby dokončili sweep.

„Dnes bol vo všeobecnosti skvelý deň,“ povedal Fernandez.

Andreescu z Mississauga, Ont., sa zúčastnila konkurzu na svoj inauguračný súbor. Šampión US Open z roku 2019 sa odrazil od meškania 2:5 a víťazstvo dokončil za 1 hodinu a 51 minút.

„Rád hrám, keď som dole, takže som sa istým spôsobom vyrovnal,“ povedal Andreescu. „Neviem, mám ako prepínač v mozgu. Len som bol agresívnejší.“

Andreescuová vzdala svoj prvý zápas na podaní a začala druhý set, no rýchlo odpovedala. Pri prvom podaní v sete získala 80 percent bodov a dvakrát prekonala Cocciaretovú na ceste k víťazstvu 6:3.

„Podpora všetkých na tribúne a fanúšikov z Kanady, som rád, že vystúpili,“ povedal Andreescu. „Bez ich podpory neviem, či by som dnes mohol vyhrať, takže som veľmi vďačný.“

Sledujte, ako l Andreescu postúpila k víťazstvu 7:6 (3), 6:3 nad Elisabettou Kocchiarett:

Andreescu zhromaždí, aby Kanada úvodný zápas nad Talianskom vo finále Billie Jean King Cup

Bianca Andreescuová z Mississauga v štáte Ontario sa pošmykla v oboch setoch, ale dokázala vyhrať 7:6 (3) a 6:3 nad Taliankou Elisabettou Cocciareto a zabezpečila Kanade vedenie 1:0 v prvej trojke Billie Jean. Žreb v skupinovej fáze finále Kráľovského pohára.

Fernandez z Lavalu v Kew nestrácal veľa času v dvojhre.

Na dokončenie vzácneho dvojitého chleba potrebovala len 44 minút. Bol to jej prvý zápas v oficiálnom zápase od víťazstva junioriek nad Elsou Jacquimot na Roland Garros v roku 2019.

READ  Utorok v Euro: Dostane sa Anglicko a Škótsko do 16. kola? | futbalové správy

Fernandez brejkol Trevisana štyrikrát a urobil len dve nevynútené chyby v prvom sete, ktorý trval len 18 minút.

V druhom sete pokračovala v silnej hre, zaznamenala 10 víťazných bodov a získala 88 percent bodov z prvého podania.

„Bianca odohrala skvelý zápas a myslím si, že som bol veľmi šťastný, pretože som naň mohol nadviazať skvelým výkonom,“ povedal Fernandez.

POZRITE SI l Fernandez sa odvracia od Martiny Trevisanovej a dáva Kanade najlepšie z troch víťazstiev nad Talianskom:

Fernandez uzatvára Trevisan, keď Kanada porazila Taliansko vo finále Pohára Billie Jean Kingovej

Laila Fernandezová z kuvajtského Lavalu zvíťazila nad Martinou Trevisanovou 6:0, 6:0 len za 44 minút, keď Kanada porazila Taliansko 2:0 v najlepšom z troch finálových zápasov Billie Jean King Cup proti Taliansku.

Potom Fernandez a Dabrowski z Ottawy dosiahli dvojnásobné víťazstvo za 46 minút.

Kanadské duo nenarazilo na brejkbal v prvom sete, potom premenilo 92 percent svojich bodov na prvé podanie v druhom sete a zápas ukončilo len za 46 minút.

POZRITE SI l Fernandez, Dabrowski preskočil Taliana Paoliniho, Bronzettiho:

Kanada porazila Taliansko vo finále Pohára Billie Jean Kingovej

Leila Fernandezová z Lavalu, Kew a Gabriella Dabrowski z Ottawy vyhrali štvorhru 6:1, 6:1, keď Kanada v skupinovej fáze finále Billie Jean King Cupu porazila Taliansko 3:0. Kanada sa v piatok predstaví so Švajčiarskom o postup do semifinále.

Výsledkom bolo piatkové meranie síl so Švajčiarskom, ktoré v stredu zdolalo Taliansko 3:0.

Kapitán Sylvain Bruno má čas do hodiny pred zápasom určiť zostavu pre prvé finále skupiny. Víťaz postúpi v sobotu do semifinále.

„Očakávame ťažký zápas so Švajčiarskom,“ povedal Bruno. „Majú veľmi dobrých hráčov, veľmi silných hráčov. Bude to iný deň, takže musíme byť pripravení.“

„Užite si dnešok, ale ďalší zajtrajšok.“

READ  Toto lietajúce auto sa premení zo športového auta na lietadlo za 3 minúty

Finále je naplánované na nedeľu.

Základom švajčiarskeho tímu je 13. nasadená Belinda Benchik a 35. nasadená Jill Techmann.

Medzitým sa Fernandez umiestnil na 40. mieste na svete, šesť miest pred Andreescu. Dabrowski figuruje na šiestom mieste v hodnotení štvorhry.

Kanada minulý rok porazila francúzskeho šampióna z roku 2020 a prehrala s Ruskom. Andreescu a Fernandez neboli v zostave.

Švajčiarsko prehralo vo vlaňajšom finále s Ruskom. Rusko tento rok nie je v teréne kvôli komentáru.

Švajčiarsko je v národnom rebríčku piate. Kanada sa umiestnila na šiestom a Taliansko na 12. mieste.

Kanadský káder uzavreli Rebecca Marino z Vancouveru a Carol Gou z Vaughan, Ont.

Kanada sa na tomto turnaji ešte nikdy nedostala do finále. Kanada sa v roku 1988 dostala do semifinále a prehrala s Československom.

Austrália a Británia postúpili do semifinále

Británia vo štvrtok nečakane vyhrala nad Španielskom 3:0 na Pohári Billie Jean Kingovej a po prvý raz po 41 rokoch sa dostala do semifinále pretekov prvého tímu žien.

Austrália sa tiež dostala do štvorhry v Glasgowe, ale príbeh dňa bol brilantný návrat Británie k víťazstvu v skupine C – rozhodol o tom víťazstvo vo štvorhre juniorov.

Alicia Barnett a Olivia Nichols boli neskoro v kontakte po tom, čo sa Emma Raducano stiahla a predtým neboli v ničom tak ďaleko ako táto situácia. Ignorovali však tlak štvorhry, kde víťazka berie všetko proti Alyone Bolsovej a Rebecce Masarovej, aby vyhrala 7:6 (5), 6:2.

To podporilo predchádzajúce víťazstvá Heather Watsonovej a Harriet Dartovej nad súperkami s vyšším hodnotením. Hartová plakala po tom, čo porazila 13. nasadenú Paulu Padusaovú 6-3 6-4, a to aj napriek jej 85-miestnemu rozdielu.

Heather Watson, vľavo, Harriet Dart a Katie Poulter z Veľkej Británie oslavujú s Aliciou Barnett a partnerkou Oliviou Nicholsovou po porážke Alyony Bolsovej a partnerky Rebeccy Masarovej zo Španielska vo finále Billie Jean King Cup na Emirates Stadium v ​​Glasgowe v Škótsku. (Ian McNicol/Getty Images pre LTA)

„Je skvelé byť tu v Británii a byť hostiteľom tohto podujatia,“ povedal Dart. „Som taká šťastná, že to udržím nažive.“

READ  Írsko – ženy 1:1 – ženy, Slovensko: Katie McCabeová zaútočila na záchranu v Írsku doma | futbalové správy

V prvom zápase bol Watson výborný pri víťazstve 6:0, 6:2 nad Nuriou Barezas Diaz.

Dá sa namietať, že Británia by sa turnaja 12 tímov ani nemala zúčastniť, keďže v apríli prehrala kvalifikačný zápas s Českom. Tím dostal divokú kartu, keď sa Británia rozhodla usporiadať podujatie v Emirates Arene a vyťažila z toho maximum, keď porazila päťnásobného šampióna dva dni po prehre s Kazachstanom.

Predtým sa Austrália stala prvou krajinou, ktorá sa dostala do semifinále, keď porazila Belgicko 3:0 a pripísala si druhé víťazstvo v skupine.

Storm Sanders porazila Alison van Uytvanckovú 6-2 6-2, zatiaľ čo víťazstvo Agla Tomljanovic bolo spečatené, keď rivalka Elise Mertensová musela odstúpiť pre zranenie ramena po tom, čo prehrávala 4-6 6-4 3-0.

Austrália, ktorá vyhrala aj štvorhru, zdolala Slovensko už v utorok v druhom sete.

Belgicko odohralo svoje dva zápasy predtým, ako Česká republika, ktorá mala v minulotýždňovom finále WTA dve hráčky, odohrala svoj prvý zápas v D-skupine, čo kritizoval kapitán Belgicka Johan van Herk.

„Situácia nám nepomohla,“ povedal. „Čo sa stalo Elise, nemyslím si, že je to veľmi pravda. Malo to obrovský vplyv na to, čím sme si tu museli prejsť, najmä teraz Elise kvôli zraneniu.“

„Takže si myslím, že my, ako malá krajina, musíme zaplatiť cenu za to, že dnes nie sme Českou republikou alebo Spojenými štátmi, ktoré môžu hrať večer.“

Česi zdolali Poľsko 2:1 a o postup do semifinále si zahrajú so Spojenými štátmi