Americký hokejový tím Brendan Bryson vypadol na penalty na Slovensku

od Gartha Meyera

Po remíze 2:2 po 10 minútach predĺženia vo štvrťfinále mužského hokeja v utorok večer v Pekingu poslali Spojené štáty americké na ľadovú plochu piatich hráčov v penaltovom rozstrele proti Slovensku.

Jedným z nich bol Brendan Bryson, 20-ročný útočník z Manhattan Beach, ktorý hral od 5 do 16 rokov v LA Junior Kings v El Segundo.

Teraz je na olympiáde. Spojené štáty budú mať päť striel na bránu.

Nikto sa nezaregistroval.

Slovensko využilo jednu zo svojich piatich šancí a Hry 2022 pre Spojené štáty americké sa skončili.

Bol to náhly koniec jediného tímu bez prehry v predkole – Bryson strelil v troch zápasoch dva góly.

Proti Nemecku 13. februára vyhrali Američania 3:2 a obsadili prvé miesto v A-skupine.

Pri úvodnej výhre 8:0 nad Čínou skóroval aj Bryson, ktorý bol na dovolenke z druhej sezóny na University of Michigan.

Spojené štáty americké vstúpili do play off ako nasadená jednotka číslo jeden, keď vo štvrťfinále vyhrali bye.

Mladý tím mal na súpiske 25 hráčov 15 vysokoškolákov. V dôsledku pandémie sa na týchto olympijských hrách nezúčastnil žiadny hráč NHL.

„Pohneme sa, budeme môcť hrať celých 60 minút a nebudeme unavení,“ povedal Bryson. Vydavateľstvo pred začiatkom súťaže. „Veľa používame nohy. Mám pocit, že keď máme disk, zahráme dobre. A ak disk získame hneď po tom, čo ho stratíme, ak pohneme nohami, budeme ho mať počas zápasu, a to Je naozaj dôležité vyhrať.“

Minulú nedeľu mal tím USA po troch zápasoch predkola v priebehu štyroch dní voľno. Super Bowl sa začal o 7:30 a neskôr sa hráči išli pozrieť na krasokorčuľovanie.

Po olympiáde sa Bryson a väčšina jeho spoluhráčov z USA vrátia k univerzitnej hre. ER