Ali Neullmayr obsadila šieste miesto v slalome žien a získala najvyšší titul Kanady na Svetovom pohári

Ali Nollmiereová sa umiestnila na šiestom mieste v slalome v slalome za niečo vyše dvoch mesiacov, keď skončila šiesta a viedla štvorčlennú kanadskú výpravu na poslednom podujatí Svetového pohára žien v tejto sezóne v sobotu vo francúzskom Courcheveli.

Korčuliar z Toronta zastavil časomieru s časom 1 minúty 37,81 sekundy za prekvapeným víťazom Svetového pohára Andrejom Slokarom (1:36,54) zo Slovenska.

Nullmeyer mal osobné piate maximum 4. januára v chorvátskom Záhrebe a šieste miesto už po piatich dňoch v slovinskej Kranjskej Gore. Vo februári obsadila 23-ročná pretekárka pri svojom prvom vystúpení na OH v Pekingu 21. miesto z 88 súťažiacich.

„Lyžovanie na olympijských hrách a na Svetovom pohári ma určite pripraví na všetky budúce súťaže,“ povedala Nullmayr pre The Middlebury Campus vo Vermonte, kde je plne zapísaná študentka Middlebury College. „Čím viac pretekám na tejto úrovni, tým viac môžem upokojiť svoje nervy vo všetkých pretekoch, čo je užitočné.“

V prvej desiatke skončila v sobotu aj Amelia Smart z Invermere, BC, keď zajazdila 1:38,10 na deviatom mieste z 19 po 27. mieste v Pekingu. Laurence St-Germain zo Saint-Ferréol-les-Neiges obsadil 11. miesto s časom 1:38,48 s náskokom štyroch bodov pred Irene Melczynski (1:38,72) z Collingwoodu v Ontáriu.

Sledujte | Nullmeyer, Smart crack Top 10 v Kanade:

Ali Neullmayr a Amelia Smart skončili v prvej desiatke v slalome Svetového pohára

Jazdec Toronta Ali Nullmayr a Invermere, Amelia Smart z Britskej Kolumbie skončili na šiestom a deviatom mieste v slalome žien na finále Svetového pohára v alpských disciplínach vo Francúzsku. 3:22

Dvadsaťštyriročný Slokar dosiahol v slnečných francúzskych Alpách najlepší výsledok kariéry po tom, čo Američanka Michaela Schiffrinová celkovo vyhrala Svetový pohár a Petra Velhová vyhrala olympijský a Svetový pohár.

Slokar skončila 0,48 s za Nemkou Lenou Durrovou, ktorá si nechala ujsť vedenie v prvom kole, ako to urobila minulý mesiac na olympijských hrách v Pekingu.

READ  Ukrajinské aktualizácie: Biden vyzýva Rusko, aby prepustilo reportéra WSJ | Správy o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou

Majstrovstvá sveta juniorov 5

Flova, ktorá vyhrala päť z predchádzajúcich ôsmich slalomových pretekov Svetového pohára, skončila tretia s 0,81-krát.

Shiffrinová mala ráno piaty najrýchlejší čas a potom sa prešmykla a skončila ôsma o 1,48-krát. Len Slokar spomedzi súťažiacich zistil, že ich rýchlosť na druhej bežeckej palube sa na teplom slnku zhoršila.

Popoludní sa presadila aj Chorvátka Zrinka Luotic, 18-ročná juniorská majsterka sveta, ktorá skončila piata.

Slokar vyhrala v novembri paralelné preteky na okruhu Svetového pohára, hoci počas svojej kariéry skončila v slalome o nič lepšie ako štvrté.

Sledujte | Victor Slokar porazil Eldera o 0,48 sekundy:

Andrea Slocar vyhrala preteky Svetového pohára v slalome

Slovinka Andrea Slokar obsadila prvé miesto v slalome žien počas finále Svetového pohára FIS vo Francúzsku. 3:14

Jej potenciál naznačilo aj piate miesto na olympiáde s rozdielom len 0,10 medaily.

Vlhovej po pretekoch odovzdali malý krištáľový glóbus na čelo slalomového poradia. Vyhrala aj v roku 2020.

Shiffrinová si v nedeľu vyslúži svoj štvrtý obrovský krištáľový glóbus ako šampiónka vo viacboji po obrovskom slalome, ktorý uzatvára sezónu žien.

S Vlhovou sa zúčastňujú štvorčlennej súťaže o titul v obrovskom slalome s olympijskou víťazkou Sarah Hectorovou a dvojnásobnou majsterkou sveta Tessou Worleyovou.