Alcaraz vyhral taliansky otvorený debut, aby získal 1. miesto a zabezpečil si najlepšie umiestnenie na Roland Garros – Winnipeg Free Press

RÍM (AP) – Carlos Alcaraz sa opäť vráti na pozíciu číslo 1 po tom, čo vo svojom prvom sobotňajšom zápase na Italian Open zdolal Alberta Ramosa Vinolasa 6:4, 6:1.

A po zverejnení ďalšieho poradia 22. mája predbehne Novaka Djokoviča na pozícii číslo jeden, čím sa zabezpečí, že bude najlepším hráčom na French Open, ktorý sa začne 28. mája.

Alcars v úvodnom geme zápasu dvakrát zavinil, že dal Ramosovi-Vinolasovi oddychový čas, ale rýchlo sa spamätal a využil svoju presvedčivú strelu na založenie hlavného prestávky na konci prvého setu.

Slovenský reprezentant Alex Mulkan vracia loptičku Rusku Andrejovi Rubľovovi počas ich zápasu na tenisovom turnaji Italian Open v Ríme v sobotu 13. mája 2023. (AP Photo/Antonietta Baldassarre)

Alcaraz priniesol takmer trikrát toľko víťazov ako Ramos-Vinolas, 28:11, a to aj napriek pomalým podmienkam v daždivom dni na Foro Italico.

Po zisku titulov v Barcelone a Madride Alcaraz predĺžil svoju víťaznú sériu na 12 zápasov a tento rok sa zlepšil na 20-1 na antuke.

V ostatných zápasoch 2. kola šiesty nasadený Andrei Rublev zdolal Alexa Mulkana 6-3 6-4. Semifinalista z roku 2021 Lorenzo Sonego porazil Yoshihita Nishioku 7:5, 6:3. 14. nasadený JG Wolf vyradil Huberta Horkacza 6-3 6-4. Borna Coric porazil Thiaga Montera 4:6, 7:6(8), 7:6(5).

Najbližšie sa Alcaraz stretne s Jerrym Leskom či Maďarom Fabianom Marzanom.

Djokovič, ktorý sa blíži v druhej polovici žrebu, vyhral svoj piatkový úvodný zápas.

Camila Osorio z Kolumbie reaguje po víťaznom zápase nad Caroline Garciovou z Francúzska na talianskych otvorených majstrovstvách v tenise v Ríme, v sobotu 13. mája 2023. (AP Photo/Antonietta Baldassarre)

V treťom kole žien zdolala Kolumbijčanka Camila Osorio piatu nasadenú Caroline Garciaovú 6:4, 6:4. Anilina Kalininová zdolala Sofiu Keninovú 6:4, 6:2. Wang Xiyu porazil Taylor Townsend 6-2 0-6 7-5.

Niekoľko ďalších zápasov bolo prerušených alebo preložených na nedeľu pre dážď.