Ako sledovať Mikaelu Shiffrinovú na majstrovstvách sveta v Killingtone

Mikaela Shiffrinová, majsterka Svetového pohára v alpskom lyžovaní, ktorá drží rekord, môže tento víkend dosiahnuť ďalší míľnik na jedinej zastávke Svetového pohára žien na americkej pôde v Killingtone vo Vermonte.

Shiffrinová túži po 90. víťazstve vo Svetovom pohári v sobotňajšom obrovskom slalome – ktorý v Killingtone ešte nikdy nevyhrala – alebo nedeľňajšom slalome – ktorý v Killingtone vyhrala päťkrát zo šiestich pokusov.

Živé spravodajstvo sa vysiela na NBC, NBCSports.com, v aplikácii NBC Sports a páv v sobotu (13:00 ET) a nedeľu (12:30) druhého kola.

Shiffrinová v minulej sezóne prekonala rekord Švéda Ingmara Stenmarka v počte 86 víťazstiev vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní. V rokoch 2022-23 vyhrala trať 14-krát za 88 víťazstiev v kariére.

Svoju finálovú jazdu, slalom vo fínskom Levi, vyhrala pred dvoma týždňami po tom, čo slovenská zlatá olympijská medailistka Petra Vlhová otvorila bránu na ceste za jasným víťazstvom.

Shiffrinová zvíťazila dva týždne po tom, čo pri tréningovej nehode utrpela modrinu na ľavej holennej plošine. Navštívila nemocnicu a vynechala značné množstvo tréningov.

Shiffrinová je na štvrtom mieste v individuálnych víťazstvách vo Svetovom pohári vo všetkých zimných olympijských športoch za tromi legendami na dôchodku: nórskou bežkyňou na lyžiach Marit Bjørgenovou (114 víťazstiev), nemeckou rýchlokorčuliarkou Gundou Niemann-Sternmannovou (98) a nórskym biatlonistom Olem Einarom Bjorndalenom (95). .

READ  Janelle Farias: najotvorenejší a najodvážnejší mexický futbalista | Mexiko