Ako sledovať Majstrovstvá sveta juniorov IIHF 11. augusta – Švajčiarsko vs. USA a ďalšie | kanál, stream, ukážka

Majstrovstvá sveta juniorov pokračujú vo štvrtok a ďalší kandidáti chcú pokračovať vo svojich silných štartoch, vrátane hostiteľskej krajiny a jej susedov na juhu.

Fínsko (1-0-0) – Česká republika (1-0-0)

Dva národy sa snažia zostať perfektné na začiatku tímovej hry.

Fínsko v utorok v úvodný večer turnaja vyzeralo ako lev, ktorý hrá svoje jedlo skoro proti Lotyšsku. Strely medzi oboma boli po väčšinu prvej polovice zápasu pomerne vyrovnané. Fínsko však v závere druhého a tretieho polčasu zvýšilo tlak. Nakoniec porazili Lotyšsko 39:20 a nakoniec vyhrali 6:1. Draft Nashvillu Predators Joakin Kemell strelil dva góly, pričom dvom ďalším pomohol k víťazstvu, zatiaľ čo Aatu Raty mal pre Fínov tiež štyri body.

Česi neboli spokojní s utorkovým štartom proti Slovensku, keď v prvých 20 minútach prehrávali 2:0. Vrátili sa však so štyrmi gólmi bez odpovede, z toho tri až v druhom polčase. Hoci sa Slovensko dokázalo vrátiť k vyrovnaniu zápasu v záverečnej časti regulácie, Gabriel Szturc skóroval v záverečných minútach zápasu a zabezpečil si víťazstvo 5:4. Gól a asistenciu zaznamenali Ján Mišák a Michal Gott, skórovali Martin Resavi a Matias Sapovalev.

Slovensko (0-1-0) – Kanada (1-0-0)

Slováci začali kopať po tom, čo v prvom utorňajšom zápase na turnaji premrhali svoj prvopolčasový náskok proti Čechom. Servák Petrovský a Matej Kašlík pomohli Slovensku viesť 2:0. Nakoniec dali štyri góly v rade. Aj keď Rayen Petrovicky a Kaslik skórovali dvakrát a vyrovnali zápas, v posledných dvoch minútach zápasu skončili s víťazom zápasu. Brankár Simon Latkoczy bol vyhlásený za najlepšieho hráča tímu a zaslúži si to. Česi prekonali Slovensko 41:14, Omaha zvládla 36 zápasov.

READ  2021 Európsky trh a správa o štatistikách tepelných čerpadiel: trendy v politike EÚ, priemyselné trendy a údaje z 21 krajín

Aj keď výsledok nemusí byť taký naklonený, ako niektorí očakávali, Kanada si v stredu večer poradila s Lotyšskom. Po prekvapivej remíze v zápase o jeden po 20 minútach otvorili Kanaďania situáciu tromi gólmi v druhom polčase. Domáci ho na zvyšok cesty nastavili na tempomat, na ceste k víťazstvu 5:2. Kanaďania prekonali Lotyšsko 44:24 a Conor Bedard a Ridley Gregg zaznamenali gól a asistenciu. Za Kanadu skórovali aj Lucas Cormier, Olin Zellweger a William Dufour.

Švajčiarsko (0-1-0) – Spojené štáty americké (1-0-0)

Juniorský majster sveta odštartoval svoju obhajobu titulu s veľkým nasadením v utorok proti Nemecku. Američania na začiatku zápasu dominovali v streľbe, viedli nad Nemcami v prvej fáze 13:0 a nakoniec dali 50 rán na terč k 11 nemeckým. V prvých 20 minútach, predtým ako skórovali v druhom polčase Landon Sluggert, Red Savage a Riley Duran, vyhrali Spojené štáty 5:1. Duran, Slagert aj Hughes skončili s gólom a asistenciou.

Švajčiarsko predviedlo v úvodnom zápase turnaja v stredu proti Švédsku trochu bodnutia. Zápas bol väčšinu zápasu bezgólový a aj keď Švédsko viedlo v úvodných fázach tretieho zápasu 3:0, Švajčiari začali vzdorovať. Attilio Biasca a Dario Allsbach skórovali s minútovým rozdielom, aby to bol zápas o jednom góle. Návrat však nedokázali dokončiť a prepadli 3:2. Svoj podiel na udržaní Švajčiarov v zápase mal brankár Noah Patenaud, ktorý zachránil 26 lôpt.