Absolvent University of Stirling vyhral zápas druhého kola vo Wimbledone | na

Bývalá tenisová vedkyňa z univerzity v Stirlingu Maya Lumsdenová pokračuje v hviezdnom pokroku na tohtoročných majstrovstvách Wimbledonu – vyhrala svoj zápas v druhom kole vo štvorhre žien.

Lumsdenová a partnerka Niketha Bainesová po vyradení jedenástky v prvom kole porazili v nedeľu popoludní na kurte 17 Magdu Linette z Poľska a Bernardu Peraovú z USA vo rovných setoch. Briti vyhrali 6:4, 6:4.

Lumsden, ktorý v roku 2022 získal bakalársky titul zo športových štúdií, a Bains sú zástupné znaky pre tohtoročný turnaj v SW19.

David Bond, vedúci odboru športu pre dokonalosť v športe zo Stirling – University of Scotland, povedal: „Blahoželám Maye a Nikthe k fantastickému začiatku wimbledonskej kampane.

„Sme radi, že Maya pokračuje v úspechu a prajeme jej a Naikthe všetko najlepšie do tretieho kola.“

Lumsdenová a Bainesová zdolali vo štvrtok v dramatickom stretnutí prvého kola na siedmom dvorci 11. nasadenú Annu Danilinu z Kazachstanu a Weifan Xu z Číny. Po vypustení prvého setu vyhrali Lumsden s Bainsom druhý a poslali zápas do záverečného setu.

Dvojicu sa nepodarilo oddeliť a tretím setom v šiestich zápasoch rozhodol zápas až tajbrejk. Briti sa v tajbrejku prebojovali z deficitu 6:1 na všetkých deväť, pričom Lumsden vynaložil ohromujúce úsilie naprieč celým ihriskom, aby im zabezpečil vedenie a zápas si zabezpečil víťazstvom 11:9.

Lumsden a Baines sa teraz v treťom kole stretnú so Slovenkami Viktóriou Hrnjakovou a Teresou Mihálikovou a snažia sa vybojovať si postup do štvrťfinále.

Bývalý študent Stirlingu Johnny O’Mara bude hrať dnes (v nedeľu), keď sa spolu s Britom Liamom Brodiem stretne v prvom kole mužskej štvorhry s Portugalčanom Franciscom Cabralom a Brazílčanom Rafaelom Matosom.

O’Mara a Olivia Nichols sa predstavia aj v druhom kole zmiešanej štvorhry, keď zdolali Francúzku Edouarda Rogera-Vasselina a Belgičanku Kirsten Flipkensovú.

Vo Wimbledone sa tento týždeň predstaví aj bývalý študent Stirlingskej univerzity Gordon Reed – vo dvojhre a štvorhre na vozíku.