3 závery z ťažkej prehry Slovenska so Švédskom na MS 2022

Majstrovstvá sveta juniorov sa otvorili v nedeľu proti Slovensku a žiaľ, dostali a Prehra 4:3 s tímom USA. Slováci čelili aj po 24 hodinách Jesper Walstead a tím Švédska, ktorí tiež začali svoj šampionát proti sebe.

V tomto zápase došlo k niekoľkým zmenám v zostave, čo sa prejavilo Zlaté noci vo Vegas Potenciálny zákazník Jakub Demek sa presúva do druhého radu za zaslúženým povýšením. Brankár Simon Latcucci sa zaslúžil o druhý štart Slovákov za sebou.

Tím však opäť čelil brankárovi, ktorý bol na misii vyhrať. Wallstedt má uložených a nainštalovaných 48 Slovensko zatvára na 3:0.

Výstrely, výstrely a ďalšie výstrely

Slovensko odohralo ťažký zápas proti Švédsku a tvrdo bolo aj v strelách na bránu. V závere prvého polčasu prehrali nad Švédkami 13:4, a hoci na konci prvého polčasu prehrávali 1:0, Slováci mali solídny priebeh.

Rýchlo narážali na sieť, no bohužiaľ nedokázali využiť žiadnu šancu. Švédsko ťažilo z presilovej hry, a Detroit Red Wings Potenciálny hráč Theodor Niederbach strelil rýchly gól.

V druhom bol opäť tlak, keď Slováci pretlačili Švédov 30:19, ale Švédi dali ďalší gól, keď hviezdy Dallasu Potenciálny klient Albert Sjöberg urobil rýchly pohyb, aby obišiel Simona Becara a pochoval ho po Latkoczym. Wallstedt sa opäť blysol v sieti, všetkých svojich 30 striel s ľahkosťou zvládol a niekoľko slovenských hráčov ukradlo šance.

Do tretieho polčasu vyšli Slováci dôrazne a rýchlo dokázali naraziť loptu do siete a v zápase dominovali. Keď sa prvých 10 minút začalo šmýkať, švédsky obranca Leo Loew sekol na Simona Nemca, čo malo za následok zranenie hlavy, päťminútový kľúčový kop a pokutový kop. Dokonca aj minútu po hlavnom pokutovom kope Švédsko nekontrolovane vykonalo ďalšiu penaltu, keď si vynútilo 5 na 3, ale Wallstedt bol ostrý ako vždy a Švédi penalty zrušili. Philadelphia Flyers Potenciálny hráč Emil Andrae zohral kľúčovú úlohu pri zabíjaní pokutových kopov.

READ  Kvalifikácia ME hráčov do 21 rokov: Chorvátsko – Dánsko, Slovensko – Ukrajina, Írsko – Izrael, Island – Česká republika

Slováci v posledných 10 minútach tlačili, viackrát trafili žrď a brvno, no nedokázali to využiť. Hráč Dallasu Stars Daniel Leungman spečatil prázdnu bránku a spečatil zápas na 3:0.

Vyhliadky naďalej svietia

V roku 2022 Juraj Slavkovský a Nemec opäť predviedli svetu všetky svoje talenty. Druhá línia, ktorú tvorili Slavkovský, Demic a potenciálny spoluhráč z roku 2022 Philip Messar, bola dnes večer povinná sledovať. Je to suverénne najlepšia šnúra, akú Slováci nazbierali a z ktorej budú profitovať najviac. Dvojica Slavkovský, Masár si naďalej vytvára nebezpečné príležitosti. Slafkovsky mal niekoľko prvých šancí, ale Wallstedt ho v oboch prípadoch dokázal zastaviť. Bol vybraný ako slovenský hráč.

v rovnaký čas, Nemec opäť žiari v obrane pre Slovákov. Stal sa jedným z jeho najspoľahlivejších obrancov, dá sa použiť v každej situácii. Jeho pohyb je jeho najlepší a dnes večer to opäť dokázal. Dokáže skočiť do výpadu, ale aj plynule vletieť späť do svojho priestoru. Je to naozaj špeciálny hráč, ktorý treba sledovať, a niet pochýb o tom, že bude medzi 5 najlepšími hráčmi draftu NHL 2022. Dávajte si pozor na jeho talent, aby sa neustále objavoval po zvyšok turnaja.

Žiaľ, 16-ročnému Daliborovi Dvorskému nevyšlo toľko času na ľade, ako niektorí dúfali. V päťminútovej presilovej hre, ktorú malo Slovensko v treťom nájazde, nevidel ani sekundu ľadového času. Ako hráč, ktorý na jar ovládol Hlinka Gretzky Cup, by ste čakali, že ho využije v nebezpečnejších situáciách, napríklad v špeciálnych tímoch. Je však dôležité si zapamätať, že má len 16 rokov a v priebehu turnaja bude pravdepodobne vidieť viac ľadového času. S hráčmi ako Slafkovský, Nemec, Mesár či Dvorský vyzerá budúcnosť hokeja na Slovensku žiarivo.

opäť v stredu

Slovensko dostane zaslúžený deň voľna a vráti sa v stredu proti Rusku. Rusi mali na turnaji bilanciu 1:1, svoj úvodný zápas prehrali 6:3 so Švédskom a potom Švajčiarsko vyhralo masívne 4:2.