3 body z prehry USA so Slovenskom 6:3

Zatiaľ čo tím USA začal so silnou prvou tretinou v zápase 28. decembra proti Teamu Slovakia, bohužiaľ nedokázal vyhrať. Boli porazení skóre 6:3, keď čelili niekoľkým najlepším kandidátom NHL a snažili sa nájsť oporu v penaltách.

Boli bez práce

Najväčší problém tímu USA pri tejto prehre bolo, že v druhej a tretej tretine sa zdalo, že má slabosť pre akcie proti Slovensku. V prvej tretine ukázali určitú vytrvalosť po tom, ako strelil prvý gól Slovák Libor Nemec. Podarilo sa im vrátiť sa s vlastným gólom, keď si vybrali draft Ottawy Senators Tyler Boucher predtým, ako skóroval Gavin Brindley na konci tretiny, čím sa tím USA dostal do vedenia v druhej tretine.

V druhej tretine sa mužstvo USA rýchlo dostalo do problémov, napr Montreal Canadiens Len Hutson dostal predčasne penaltu, vďaka ktorej Slovensko skórovalo cez Dalibora Dvorského ako prvé. Potom strelili ďalšie dva rýchle góly od kolegu z Montrealu Canadiens Philippe Messarda spolu s Robertom Baccom. Mužstvo USA malo problém udržať si puk pod kontrolou a nedokázalo odpovedať na žiadny z gólov v strede poľa.

Philip Messar, Montreal Canadiens (Amy Irvine / hokejová kniha)

Ich šťastie ešte zhoršila zlá rana Dvojka draftu Los Angeles Kings Kenny Connors čo ho nakoniec vyhodnotilo ako päťminútový hlavný a herný prehrešok. Jedným z mála svetlých bodov pre tím USA bola jeho schopnosť zabiť majora, smerujúci do tretej tretiny bez toho, aby zaostal ďalej. Slovensko však v tretej tretine dvakrát skórovalo a napriek gólu Bouchera z poslednej minúty sa už nedokázalo vrátiť do zápasu.

Súvisiace: Konečný zoznam tímov USA na majstrovstvách sveta juniorov 2023

Pre tím s toľkými rozvíjajúcimi sa talentami je ľahké prejsť cez niektoré chyby alebo slabiny, keď dokáže skórovať. Slovensko však poukázalo na niektoré slabiny v tíme USA, ktoré bude potrebné vyriešiť, aby sa zabránilo opakovaniu majstrovstiev sveta mládeže 2022.

READ  Predseda vlády Janez Gansha telefonoval so svojimi maďarskými, slovenskými a izraelskými kolegami

problémy s cieľmi

Brankárstvo zostáva slabinou tímu USA. Zatiaľ čo v prvom zápase išli so 17-ročným hráčom Michigan State Trey Augustine, tentoraz priviedli späť 19-ročného brankára z Colorado College Keidana Mberica. Embirico nakoniec zastavil 20 z 25 striel, ktorým čelil.

Hľadanie gólu je témou diskusie už nejaký čas, najmä preto, že tím čelil predčasnému odchodu na turnaji v roku 2022. Keďže sa ešte nerozhodlo o zvolenom hráčovi, Augustine mohol vidieť viac času v sieti po peknom výkone proti Lotyšsku, ktorý sa skončil. pri víťazstve tímu USA.

Potreba tvrdšej obrany

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností tímu USA je ich zručnosť a rýchlosť. Výnimkou nie je ani ich defenzívne jadro, ktoré sa väčšinou spolieha na obrancov s menšími ofenzívnymi schopnosťami. Iba kapitán a Diabli z New Jersey, Luke Hughes Očakáva sa, že Ryan Chesley bude mať viac ako 6 stôp a je pravdepodobné, že keď hrá proti fyzicky silnejším tímom, ako je Slovensko, môžu byť ľahko porazení.

Hughes mal solídny štart do turnaja a tím sa do značnej miery spolieha na to, že mu poskytne pevnú obranu. Proti Slovensku odohral 25 minút, najviac spomedzi všetkých korčuliarov v tíme. Aktuálne má na konte jeden gól na turnaji, strelil ho proti Lotyšsku. Kolega obranca a perspektívny hráč Colorada Avalanche Sean Burns doteraz zaznamenal 1 gól a 1 asistenciu a mal druhý najvyšší čas na ľade v zápase proti Slovensku, keď odohral necelých 19 minút.

Luke Hughes z USDP
Luke Hughes z USDP (Foto: Rena Laverty)

Spoliehaním sa na ofenzívne schopnosti obrancov a nie na ich fyzické vlastnosti, bude bodovať proti zlým tímom. Proti lepším a fyzicky náročnejším tímom ako je Slovensko by však mali svoje slabiny odčiniť. Američania proti Slovensku jednoducho nedokázali nájsť spôsob, ako ich zakryť, čo viedlo k prehre.

READ  Výnimka na Lučanského pohrebe: Volala mi Dominika Stará, ale toto ma už naozaj nebaví!

Ďalej sa tím USA predstaví 29. decembra proti Švajčiarsku a na Silvestra odohrá posledný zápas predkola proti Fínsku.