Zoznam 96 vhodných filmov (exkluzívne)

V krátkych filmoch nájdete tie najkrajšie, najinovatívnejšie a vynikajúce animácie. Aj napriek tomu však široká verejnosť počas prehliadky festivalu nemohla osloviť mnohých z nich (aj keď sa to vlani zmenilo vďaka príchodu virtuálnych festivalov).

Táto kategória Oscarov nemá veľa viditeľnosti – rok čo rok má málokto mimo (alebo dokonca v rámci) tohto odvetvia jasnú predstavu o tom, čo funguje. Keďže Akadémia uvažovala o skrátení televízneho vysielania, často sa hovorí o tom, že kategória krátkych animácií je jednou z kategórií, ktoré odstráni z živých vysielaní. Zoznam zverejňujeme, aby sme upriamili pozornosť na obrovskú rozmanitosť v priemysle krátkych animovaných filmov a podnietili diskusiu medzi animačnou komunitou a dúfajme, že aj ďalej, o ktorých filmoch by sa malo uvažovať o cene Akadémie.

Upozorňujeme, že informácie o kvalifikácii každého filmu pochádzajú z nášho vlastného výskumu; Nebol dokončený a nebol potvrdený, ale tento príspevok budeme naďalej aktualizovať, aby sme sa ubezpečili, že údaje sú úplné a čo najpresnejšie.

Tu sú filmy, ktoré sa kvalifikovali v roku 2020:

  1. Altoetting
    Andreas Heikkady (Nemecko, Kanada, Portugalsko)
    Oprávnené v Cinanime
  2. Som vlk?
    Amir Husheng Mein (Irán)
    Kvalifikoval sa v Hirošime
  3. Potom medveď
    Agnes Patron (Francúzsko)
    Kvalifikácia v Aspene, Chicagu, Leedse
  4. Krása
    Pascal Shelpley (Nemecko)
    Kvalifikovaný v súťaži Student Academy Awards
  5. sedadlo
    Rich Weber (UK)

  6. Za Noahom
    Patrick Smith (USA / Japonsko)
  7. teriér
    Madeleine Charfian (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  8. Motýle v Berlíne – Denník rozdelenia dvoch duší
    Monica Manganelli (Taliansko)
  9. Plátno
    Frank Abbey (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  10. môj drahý
    Pilar Garcia Fernandezisma (USA)
    Kvalifikovaný v súťaži Student Academy Awards
  11. mena
    Seki Song (Spojené štáty americké)
    Kvalifikovaný v Chilimonos (Čile)
  12. Poď domov
    Benjamin Soyzynski (Rakúsko)

  13. Policajti a lupiči
    Arnon Manor a Timothy Ware Hill (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  14. Kozmické vytláčanie
    Jonathan Langager (Spojené štáty)
    Oprávnené v Cinequeste
  15. rozdrviť
    Animácia Liukaidi Peng / GOF (USA)
  16. Dalia je stále tu
    Nuria Minshaca (Mexiko)
  17. Temný deň nespravodlivosti
    Julio Azamor a Daniela Fiore (Argentína)
    Kvalifikovaný v Chilimonos
  18. neviem čo
    Thomas Reynoldner (Rakúsko)
  19. Od konca do konca
    Alexandra Ramirez (Portugalsko / Francúzsko)
  20. Kaaba
    Jorge Alberto Vega Rivera (Kolumbia)

  21. Prázdne miesta
    Geoffroy de Crecy (Francúzsko)
  22. Tvoja tkanina
    Josephine Lawhor Self (Veľká Británia)
    Vhodné pre medzinárodný shortfest v Palm Springs
  23. Plavák
    Bobby Rubio (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  24. 4 Severná A.
    Jordan Canning a Howie Shea (Kanada)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  25. Nehybná scéna
    Soetkin Verstegen (Belgicko)
    Oprávnené v Ann Arbor (USA)
  26. priatelia
    Florian Groolleg (Nemecko)
  27. Génia Lucy
    Adrian Merigo (Francúzsko)
    Kvalifikácia v hre Go Short
  28. Chyť ma za ruku: List môjmu otcovi
    Camros Johnson, Pedro Piccinini (USA)
    Oprávnený na Medzinárodný detský filmový festival v New Yorku, Medzinárodný detský filmový festival v Chicagu
  29. Dedko bol romantik
    Maryam Muhajir (Spojené kráľovstvo)
    Kvalifikovaný prostredníctvom cien BAFTA
  30. Veľká nuda
    Catherine Liebage (Kanada)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  31. Syčať
    Chrissy Pike, Daniela Dweck a Maya Mendonca (USA)
    Kvalifikovaný v súťaži Student Academy Awards
  32. plodina
    Sun Lejeune (Čína)
  33. Máte roztomilého psíka!
    Jalal Magout (Nemecko / Sýria)
  34. Sme tu: Pozorovania života na planéte Zem
    Douglas Carrigan, Philip Hunt (USA)
  35. Domov bez domova
    Alberto Vasquez (Francúzsko / Španielsko)
    Kvalifikácia v Annecy
  36. Som Barnaby
    Jean-Francois Levesque (Kanada)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  37. Ak sa niečo stane, milujem ťa
    Michael Jouvier a Will McCormack (USA)
  38. vo mne
    Maria Trigo Teixeira (Nemecko)
  39. Proste chlap
    Choco Hara (Nemecko)
    Kvalifikovaný v Animafeste Záhreb
  40. parou
    Dean Hammer, Joe Wilson, Henalemwana Wong Kalou (USA)
    Kvalifikácia v Animayo, Atlanta, Foyle
  41. deti
    Michael Frey (Švajčiarsko)
    Oprávnené v Interfilme Berlín
  42. KKUM
    Kim Kang Min (Južná Kórea)
    Kvalifikovaný v Ottawe
  43. Lal
    Gokalb Gonen (Turecko)
    Spĺňa podmienky pre medzinárodný festival krátkych filmov v Izmire
  44. Trochu kopcovité
    Yoon Sian Huang, Pei Yue Liao (Taiwan)

  45. Iba obežná dráha
    Benjamin Morard, Frederick Siegel (Švajčiarsko)
    Oprávnené v Sitges
  46. Uzol
    Erica Millsum (Spojené štáty)
    Kvalifikácia v Siggraph
  47. Stratený a chocholatý
    Borja Peña Gurostegui (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  48. Maggie Simpson v snímke „Playdate with Destiny“
    David Silverman (USA)
  49. zápasy
    Geza Im Tooth (Maďarsko)

  50. Ja
    Begonia Arustigi (Španielsko)
    Kvalifikácia v Alcine

  51. Roztopený srdcový koláč
    Benoit Sheeaux (Francúzsko)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles

  52. Brat Luca
    Carlos Algarra, Catalina Serna (Mexiko)

  53. Ticho svoje spôsoby
    Kate Namovich a Skyler Porras (USA)
    Kvalifikovaný v súťaži Student Academy Awards
  54. Menšia nehoda vo vojne
    Pewter Cabat, Diane Weiss (USA)
  55. Moje dvojča galaktické galaktické
    Sasha Svirsky (Rusko)
  56. Môj život je vo Versailles
    Nathaniel Helmy a Clemence Madeleine Berdrill (Francúzsko)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  57. Môj zoznam prianí
    Don GR Jayamanne (Spojené kráľovstvo)
    Kvalifikované prostredníctvom verejnej galérie v Atlante
  58. Nahý
    Kirill Khachaturov (Rusko)
  59. O28
    Utalia Cosset, Geoffroy Cullen, Louise Gardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Miran (Francúzsko)
    Kvalifikovaný v Hollyshorts
  60. Opera
    Eric Oh (Južná Kórea / USA)

  61. Organický hyper plast
    Paul Bush (Dánsko, Spojené kráľovstvo)
    Kvalifikácia v Odense
  62. Vonku
    Stephen Clay Hunter (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  63. hlúpy
    Li Zixi (Čína)
  64. Sila nádeje
    Kalia Love Jones (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles

  65. drahocenný
    Paul Maas (Francúzsko)

  66. Purpleboy
    Alexander Squira (Portugalsko / Francúzsko)
    Oprávnené v Anime
  67. Ukľudni sa
    Radia Jigatieva (Austrália)
  68. Rover červený
    Astrid Goldsmith (Spojené kráľovstvo)

    Rover červený

  69. Sh_t
    Michaela Mihaly, David Stumpf (Česká republika, Slovensko a Francúzsko)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  70. Šál
    Sarah Kenner (USA)

  71. Slimák a veľryba
    Max Lang, Daniel Snaddon (UK)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  72. Song Vrabec
    Farzana Umedvarnia (Irán)
    Kvalifikovaný na medzinárodnom filmovom festivale Lipo
  73. Sororell
    Frederick Even, Louise Mercader (Francúzsko)
    Kvalifikácia vo Varšave
  74. skrutkovací kľúč
    Rex Greenon

    skrutkovací kľúč

  75. Príbeh „Som sám“
    Alison Wolfers (Kanada)
  76. Symbióza
    Nadia Andrasif (Francúzsko / Maďarsko)
    Kvalifikovaný v SXSW
  77. Tetovaná Tóra
    Mark Bennett (Spojené štáty)
  78. Tiger a býk
    Songhee Kim (Južná Kórea)
  79. Tiger, ktorý si prišiel dať čaj
    Robin Shaw (Veľká Británia)
  80. Prechádzame bez pruhov
    Raoul Rubin Morales Reyes (Francúzsko / Švajčiarsko)
  81. Gerrardovi
    Taylor Mitcham (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  82. Do prašného mora
    Hiloise Fairlay (Francúzsko)
  83. Thomas Under Valley of Wild Wolves
    Chintis Lundgren (Estónsko / Chorvátsko / Francúzsko)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  84. Správy o mučení
    Lawrence Ralph (USA)
    Kvalifikácia v Spark
  85. Rovnomerné
    Tom Getty, Fiona McLaughlin, Amy Kirkham Prester (Veľká Británia)
  86. Účinky
    Hugo Frasetto, Sophie Tavert Massien (Francúzsko / Belgicko)
  87. tajomstvo
    Danesh Tang (USA / Čína)
  88. Dáždnik
    Helena Hilario, Mario Pace (Brazília)
  89. bez adresy
    Fan By Lo
  90. Prečo mäkkýše nemajú nohy
    Aline Hochley (Švajčiarsko)
    Kvalifikácia vo Varšave
  91. Divoká láska
    Paul Utric, Quentin Camus, Lea Georges, Marica Loudt, Zoe Sotillo, Corentin Evergneu (Francúzsko)
    Oprávnené v Nashville
  92. vietor
    Edwin Chang (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  93. Pečať, dokončiť
    Yiping Jiang
  94. Zajtrajšia svetová epizóda III: Zmeškané ciele od Davida Prime
    Don Hertzfield (USA)
    Kvalifikované na verejnej prehliadke v okrese Los Angeles
  95. Nesprávna skala
    Michael Coud (UK / USA)
  96. Áno, ľudia
    Gisli Dary Haldorson (Island)

READ  A "Great Cultural Depression" looms for legions of the unemployed

Benoit Berthe Siward prispel výskumom k tomuto článku.

Filmy vyššie, od l do r: „Symbióza“, „Svet zajtrajška, Tretia epizóda: Absentujúce ciele Davida Prime“, „Plátno“, „Altötting“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *