Youngsters of the World: Kapanen, Kimmel pomáhajú Fínsku k výhre 5:2 nad Slovenskom

Obsah článku

Moncton, NB: Oliver Kapanen a Joachim Kimmel skórovali a asistovali, keď Fínsko v utorok na MS v hokeji mládeže porazilo Slovensko 5:2.

V druhom polčase vo Fínsku skóroval tromi gólmi aj Jani Niman. Rozlúštili to aj Sami Paivarinta a Brad Lambert.

Brankár Jani Lambienen predviedol 22 zákrokov v deň, keď Fínsko (1-0-1) prehralo úžasným rozhodnutím 3-2 v predĺžení a zaostávalo za Švajčiarskom.

V prvom zápase Slovenska na turnaji skóroval v prvej a tretej tretine Petr Rybsek. Pri oboch góloch asistoval Maxim Sterbak.

Za Slovensko začal v sieti Patrick Andrešek, ktorý zastavil 11 z 15 striel v čase 33:56. Mate Marinov premenil na úľavu 7 z 8 striel.

READ  Žena z Bradfordu je vyhostená zo Spojeného kráľovstva za zločin vo svojej domovskej krajine

Po jednej tretine nerozhodný stav 1:1, Kimmelova strela zo vzdialenejšej hranice kruhu na vhadzovanie 3:34 v druhej tretine viedla Fínsko k trojgólovému náskoku.

Kapanen strelil konečný víťazný gól o niečo viac ako štyri minúty neskôr, keď sekol do slovenskej siete, nakorčuľoval za bránku a zakrútil hlavou na 3:1.

K tomuto náskoku sa pridal Nyman v čase 13:56 s. Jeho prízemná strela z takmer identického bodu ako gól Kimmela upravila na 4:1 a poslala Andreška mimo siete.

Švédsko 1, Nemecko 0

HALIFAX – Karl Lindbom zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko a predĺžilo sériu odstávok škandinávskeho národa na dva zápasy.

Adam Engstrom strelil jediný gól zápasu v posledných sekundách prvej tretiny, keď si Švédsko (2-0-0) upevnilo prvé miesto v skupine A.

Nikita Kwab zblokoval 43 striel do siete pre Nemecko (0-1-0).

Švajčiarsko 3, Lotyšsko 2 (Su)

Moncton, NB – Švajčiarsko skórovalo, keď do konca normálneho hracieho času zostávali necelé dve minúty, potom prekonalo Lotyšsko 2:1 v penaltovom rozstrele a dobojovalo k tesnému víťazstvu 3:2.

Za Švajčiarsko dvakrát skórovali Robin Lewis a Rodwin Dionisio, za Lotyšsko odpovedali Darles Ducours a Dans Lokelis, ktorí zdolali Lotyšsko 30:18.

Švajčiarsko má na konte dve výhry, ktoré otvorilo víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Fínskom. Lotyšsko remizovalo 0:2 po prehre 5:2 so Spojenými štátmi v pondelňajšom úvodnom zápase.

Česko 9, Rakúsko 0

HALIFAX – Česi proti smoliarskemu Rakúsku nečakali žiadne emocionálne sklamanie. Po pondelňajšej porážke Kanady 5:2 si Česká republika poradila s Rakúskom 9:0.

READ  Kanaďan Shapovalov sa kvalifikoval do 2. kola mužov na turnaji Madrid Open

Jiří Kulich skóroval trikrát pre víťazov, Gabriel Storck pridal ortézu. Single pridali Jakob Brabink, Peter Hauser, Alice Chick a David Spacek. Stanislav Svozel zaznamenal tri asistencie.

Česi viedli po prvej tretine 3:0 a v tretej tretine viedli 7:0. Česi postúpili 2:0, zatiaľ čo Rakúsko kleslo na 0:2 po pondelkovej prehre 11:0 so Švédskom.

Česi zdolali Rakúsko 29:5. Zakončenie strelil Tomáš Suchánik.