Wales sa na Slovensku pokorí, aby zvýšil tlak na Page

Keď Wales začiatkom tohto roka usporiadal priateľský zápas, dúfali, že bude súčasťou ich prípravy na tohtoročné letné majstrovstvá Európy, ale v marci prehrali finále s Poľskom na penalty.

Wales sa vrátil do akcie pred tromi dňami proti Gibraltáru v Portugalsku. Očakávalo sa, že to bude jasná príležitosť priviesť niekoľko nových hráčov proti skromnému súperovi, ktorého vlani v októbri zdolali len 4:0.

Avšak, A Rozpačitá kresba Proti tímu, ktorý tvoria prevažne hráči na čiastočný úväzok – prvýkrát sa Gibraltár vyhol porážke od roku 2022 – to počas tohto výletu na Slovensko zmenilo náladu v tábore Walesu.

Page urobil sedem zmien od gibraltárskej katastrofy, vrátil sa do obľúbenejšej zostavy v Trnave, hoci mu stále chýbali starší hráči ako Ben Davies, Joe Rodon, Chris Mepham, Connor Roberts, Neco Williams, Harry Wilson, David Brooks a Aaron Ramsey. .

Keďže defenzíva prvej voľby úplne chýba, Ampadu sa presunul zo stredu poľa na stredného obrancu, kde v tejto sezóne exceloval za Leeds United v Championship.

Dvadsaťtriročný hráč viedol svojich menej skúsených spoluhráčov v úvodných fázach zápasu, no provizórna zadná línia Walesu sa nakoniec začala rozpadať a mali šťastie, že nezaostali, keď bola Hankova dobre umiestnená hlavička vylúčená pre ofsajd. .

Na druhej strane ihriska mali hostia rýchle príležitosti na protiútoky, no premrhali ich perfektnými prihrávkami a zvláštnym zaváhaním pri streľbe.

Tesne pred polčasom si vypracovali jednu čistú šancu, keď priamy kop Josha Sheehana šikovne vyrazil do horného rohu Kiefer Moore, ale brankár Newcastlu United Martin Dúbravka atleticky vyrazil loptu nad brvno.

Práve vo chvíli, keď sa zdalo, že Wales je pripravený prevziať kontrolu nad hrou, zaostal, keď Kukova nízka strela nechala stáť zdanlivo neviditeľného Warda, keď lopta doplávala do siete.

READ  Slovensko vozí prvých pacientov do zahraničia na pomoc nemocniciam

Bol to nešťastný koniec prvého polčasu, v ktorom Wales ukázal známky povzbudenia – ale po prestávke sa jednoducho potopil bez stopy.