Vyhlásenie prvého lídra šampionátu 2023

11. apríla 2023

Showtime sa blíži: Viac ako šesťdesiat profesionálnych športovcov bude bojovať o víťazstvo v hlavnom podujatí Challenge Family 21. mája v x-bionic® aréne v Čamoríne na Slovensku.

/niesť SPORTSWIRE/ – TERMÍN MAJSTROVSTVA SA BLÍŽI: Viac ako šesťdesiat profesionálnych športovcov bude bojovať o víťazstvo v hlavnom podujatí Challenge Family 21. mája v x-bionic® sphere v Chamoríne na Slovensku. Mnohí svetoví triatlonisti sa opäť zoradia s pohľadom na vytúžené tituly na mužských aj ženských kurtoch, všetci pripravení bojovať do posledných metrov o víťazstvo.

Prvýkrát v histórii turnaja sa nebude plávať v Dunaji, ale v kanáli, ktorý vedie súbežne s Dunajom, ktorý bol využitý aj počas minuloročného Collins Cupu. Tento kanál poskytuje nielen čistejšiu vodu, ale aj pokojnejšiu vodu na plávanie a kratší dosah do T1. To môže hrať v prospech Fredericka Funka, ktorý často vychádza z vody za najrýchlejšími plavcami a potom sa musí spoľahnúť na svoj výkonný bicykel a potom ho prekabátiť mimoriadnym behom. Nemecký atlét svetovej triedy je považovaný za jedného z najlepších atlétov na stredných tratiach na svete, keďže vyhral Mallorca Challenge a Kaiserwinkel-Walchsee Challenge, čím sa kvalifikoval na tohtoročné preteky a už v roku 2021 skončil na majstrovstvách na treťom mieste.

Funk sa však musí potýkať s Aaronom Rowellom, známym silovým plavcom a cyklistom Thomasom Bishopom, ktorý už má na svojom konte druhé miesto v Clash Miami a víťazstvo na BCI Challenge Puerto Varas v tejto sezóne. A nesmieme zabudnúť ani na Matta Hansona z USA, ktorý bol tiež na pódiu v Puerto Varas a je obzvlášť obávaný pre svoju takmer šialene silnú jazdu.

Medzi ženami sa do Šamorína vracia obhajkyňa titulu Sara Perez-Sala. Španiel sa v posledných rokoch obzvlášť rýchlo rozvíja a každým rokom je silnejší. Jej víťazstvo na minuloročnom turnaji, keď s prehľadom zvíťazila a nechala za sebou okrem iných Emmu Ballant Brown, Lucy Buckingham, Fenellu Langridge a Ashley Gentle, bolo korunou jej už úspešnej kariéry.

READ  Leila Fernandezová porazila Mertensovú a dostala sa do osemfinále na Guadalajara Open

Okrem Pereza Sala sa tento rok vracia do turnaja aj Langridge a po víťazstve 2022 Challenge Family World Bonus sa Langridge teraz snaží pridať prestížne turnajové víťazstvo do svojho životopisu. To isté platí pre Lucy Byram: minulý rok skončila deviata, no rok 2023 začala veľkolepým spôsobom. Minulý mesiac mala dve pôsobivé víťazstvá za sebou: najprv vyhrala Clash Miami a len o týždeň neskôr sa jej podarilo vyhrať aj BCI Challenge Puerto Varas, čo ju postavilo do vážneho boja o víťazstvo.

Šampionát sa koná v dejisku olympijského tréningu, x-bionic® sphere v amoríne, na Slovensku s pretekmi národného šampionátu na krátkej trati v sobotu 20. mája s poprednými pretekmi na stredné trate s pravidlom 20 m bez ponoru so začiatkom o 8:30 SEČ. letný čas V nedeľu 21. mája. Bude zabezpečené úplné pokrytie www.challenge-family.live. Pre viac informácií navštívte www.thechampionship.de.