Vlhova prekonáva Liensbergera v slalome v Chorvátsku; Schiffrin 4

Záhreb Krátko po nedeľňajšom víťazstve v prvom slalome svetového pohára žien v roku 2021 si Petra Flova kľakla, rozpoltená medzi odpočinkom a neverou.

Víťazstvo slovenskej lyžiarky prišlo päť dní po ukončení jej spoločnej štvorročnej víťaznej série s Michaelou Schiffrinovou.

V zložitých podmienkach kvôli hmle a dažďu zdolali slovenskí lídri rakúsku Katharinu Linsbergerovú o päť stotín.

Chevrin skončil štvrtý na 0,27 a na finále svetového pohára bol nútený čakať na 100 pódií, čo v 54-ročnej histórii tohto športu dosiahli iba štyri korčuliarky.

Vlova si po prvom polčase vpredu myslela, že premrhala svoje šance v náročnom finále s mnohými chybami v klesajúcej trati.

„Počas behu som si pomyslel:, No, závod sa skončil.“ „Ale našla som niečo vo vnútri, platila som stále viac a viac až do konca,“ povedala. „Je to úžasné a skutočne emotívne víťazstvo.“

Minulý utorok v nočných pretekoch v Simmeringu sa Michelle Geisen stala prvou korčuliarkou okrem Vlehovej alebo Schiffrinovej, ktorá zvíťazila na majstrovstvách sveta v 29 pretekoch od januára 2017, keď vo Flachau zvíťazila Frida Hansdotterová.

Vlhova a Gisin sú 1-2 v meandri aj vo všeobecnom usporiadaní.

V nedeľu švajčiarsky korčuliar zaostal o 0,22 na treťom mieste a prvé štyri v prvom polčase zostali nezmenené.

Keďže Vlhova a Schiffrinová v posledných rokoch dominovali v ženských slalomoch, zdá sa, že Linsbergerová a Jezzineová tento rozdiel prekonali.

Gisin sa víťazom na Semmeringu stal prvým víťazom švajčiarskeho slalomu za posledných 19 rokov a Liensberger bol v tejto sezóne na všetkých štyroch pretekoch pódiový.

„Sú skutočne rýchli,“ povedala Flofa. „Sme si skutočne blízki, musím vždy lyžovať do extrému, pretože ma toľko tlačia.“

V nedeľňajších pretekoch bol rozdiel medzi Chevrinovou na štvrtom mieste a Irene Milczynskou na piatom mieste 1,13 s. Pre Kanaďanov to bol prvý výsledok v prvej päťke od novembra 2015.

READ  Keďže okolo neho zúrila vojna, tento ukrajinský režisér dokončil svoj film včas pre TIFF

Chevrine viedla najlepšiu ženskú slalomársku šou amerického korčuliarskeho tímu za 14 rokov, pričom štyri rozhodujúce americké účastníčky sa po prvý raz od roku 2007 kvalifikovali na rozhodujúci zápas.

Paula Moltzan skončila na 14. mieste, Katie Hensenová na 18 a Nina O’Brienová nedokončila svoju poslednú kariéru.

Obhajkyňa titulu Federica Brignoni vynechala preteky, aby si mohla trénovať na nadchádzajúce šprintérske podujatia v Rakúsku.

Silné lejaky v sobotu oslabili strechu Crveni Spust pred chorvátskym hlavným mestom. Pracovníci cyklu pridali soľ, ktorá vytvrdila hornú vrstvu, ale spôsobila tiež veľa hrčiek.

V tejto súvislosti bojoval dokonca aj veľký Chorvát Ivica Kostilic. Majster mužov z roku 2011 sa zapotácal a pred pretekmi spadol pri zapnutí kamery.

Preteky sa konali päť dní po tom, čo stredné Chorvátsko zasiahlo zemetrasenie o sile 6,4 stupňa. Organizátori pretekov uviedli, že 10% z prize money venujú do fondu pomoci ľuďom, ktorých domy boli poškodené alebo zničené.

Chorvátska lyžiarska federácia súhlasila s darom a zvýšila tak celkovú sumu na 350 000 chorvátskych kun (50 000 eur; 60 000 dolárov).

Šprint svetového pohára žien pokračuje v rakúskom Saint Anton nasledujúci víkend.

___

Autorské práva 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez súhlasu.